Teraz jest 19 kwi 2024, o 12:45

CX500 z Niemiec?

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX500 z Niemiec?

Post przez tajnywspółpracownik » 7 lis 2016, o 22:34

Zastanawiam się! Kupić, nie kupić popatrzeć można.
Myślę o cx500 standard, najlepiej z małym przebiegiem, tani i stan idealny <lol>
W Polsce niewiele ich jest, większość z Niemiec. A co za zachodnią granicą? Czy te sztuki w cenie jak u nas są w lepszym stanie? Czy warto jechać 1000km w jedną stronę?
Transport mam własny, człowieka z językiem też mam, bo ja tylko: dziękuję, tak i ręce do góry.
Czy macie jakieś doświadczenia z takim zakupem?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez szopen » 7 lis 2016, o 22:41

Poczytaj wątek tutaj jak to się odbylo:
viewtopic.php?f=10&t=153

Na forum mamy jeszcze kolegę w niemczech - EDZIO, napisz do niego czy da CI telefon, lub czy ja mogę dać jego telefon TObie. On może będzie chętny pomóc co i jak.

Rozumiem, że chcesz standarda, ale gdyby się taki trafił jak kolegi Macieja na kup już? Wtedy dalej będziesz się na standarda upierał? To tak trochę jakby nie kupić 15 letniego samochodu w super stanie do jazdy tylko dlatego, że jest w kolorze białym... a kupić z dwóch składany bo srebrny metalik - coś w tym jest... a CXa nie kupujemy z salonu.... czasami jesteśmy zmuszeni brać co rynek oferuje - szczególnie jeśli jest super dobre....

Pamiętasz te ogłoszenie za 7tys co Ci pokazałem, tamten CX na filmie chodził jak pszczoła, waliłbym jak w dym... był wart 10 tys co najmniej tamten Custom...

bądź co bądź, ile masz na to kasy, bo mogę przekazać ludziom w Niemczech, że jest konkretny kupiec, może akurat tak jak w przypadku Macieja jakiś starszy użytkownik forum rezygnuje z zabawy i oddaje "wśród swoich" dobry motocykl, który nigdy nawet nie trafia do ogłoszeń....

Uważaj na przebiegi bo CX może być piękny ale po ok 120 tys zaczyna być już trochę mechaniczną ruiną... no zobacz jaki piękny motocykl a jak napierdala:
https://www.youtube.com/watch?v=UrB7RFfg6P4

A posłuchaj tego....
https://www.youtube.com/watch?v=eQP91SpDztc

Słyszysz różnice na ucho? Ten przepiękny standard to wyjechany szrot....

przy okazji to turbo - to nie istotne że to wersja turbo, silnik pracuje tak jak powinien pracować każdy CX
https://www.youtube.com/watch?v=j3Goar_VV9E

a przeciętny polski cafe racer po remoncie pracuje tak samo jak ten motocykl
https://www.youtube.com/watch?v=C0mnfzg39Sc


także uważaj, zero stuków, klekotów, tylko jęk silnika i tłumiki du du du.. nawet mój po remoncie nie jest super cichy......

 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez tajnywspółpracownik » 8 lis 2016, o 22:00

Przespałem się z Twoimi informacjami, i teraz dopiero nie wiem nic! Nasłuchałem się silniczków, naoglądałem zdjęć, ale i tak bardziej podoba mi się standard. Gdybym nie patrzył na wygląd to brałbym młodsze modele za mniejszą kasę, łatwiejsze w naprawach. Tymczasem nie pali się, na spokojnie trochę pooglądam ogłoszeń na autoscout i mobile. Może któryś z kolegów z Warszawy, mam 50 km, pokaże swojego CX.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez szopen » 8 lis 2016, o 22:12

Jaki masz budżet? z Warszawy to ten sprowadzony z niemiec... ja go nie słyszałem ponoć pracuje ok :) Co innego jeszcze zobaczyć standarda czy CUstoma na żywo.. CUstom możę się spodobać, ale to nie o to chodzi, musisz posłuchać dobrego silnika, choć te filmy na yt dyskwalifikują motocykle które pracują jak kieracik...

 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez tajnywspółpracownik » 8 lis 2016, o 23:46

No właśnie chodzi mi o posłuchanie, bo jednak przez głośniki to jakoś inaczej. Tak sobie kombinuję wydać max 8k + dodatkowe koszty ( transport) 1k.

Avatar użytkownika
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 08:13
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez optymistiq » 9 lis 2016, o 00:34

Wpadaj do Wawy i mojego posłuchaj 60km to nie tragedia a warto wiedzieć czego szukać. Przynajmniej będzie okazja do przepalenia moto ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez szopen » 9 lis 2016, o 08:46

na filmie nie to samo ale słyszysz jak silnik w tym pierwszym stuka.... jak nie słyszysz to do zakupu weź kogoś żeby słuchanie wziął na siebie :)

coś Ci pokaże... gość robi w anglii remont.... coś tworzy jakieś dystanse daje.. ale mniejsza o większość... kupił taki:
Obrazek

teraz wygląda tak:
Obrazek

Jak kto woli.... podoba się to OK, ale zobacz robił remont silnika i zobacz jakie dźwigienki wstawił <lol> <beczy>
Obrazek

Widzisz... nawet angole nie mają dobrych gratów co by na nich można było silnik poskładać... ;p ;p

Temat masz tu:
http://www.cx-gl.org.uk/viewtopic.php?f ... 7&start=45


Także uważaj z egzemplarzem do napraw... to nie jest takie proste.... jeśli nawet kupisz bardzo dobrego CX to szkoda nim jeździć i nawijać 10 czy 15 tys podczas sezonu bo te motocykle się już moim zdaniem do tego nie do końca nadają. Można sobie to trzymać, przewietrzyć, ale wraz z jazdą rośnie zużycie elementów które są już nie do osiągnięcia... ;-] Oczywiście jak kupisz pięknego to Twoja sprawa co z nim zrobisz, możesz go zajeździć w jeden sezon, możesz pociąć i zrobić cafe... Twoja rzecz, ja tylko mówię co wiem i widzę jak się to kręci.. <piwo>

Ja robię co mogę żeby ogarnąć sytuację z zamiennikami ale niestety z różnym skutkiem.. i widać że metoda kupić super dobry i jeździć oszczędnie w tym momencie wygrywa...

 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez tajnywspółpracownik » 9 lis 2016, o 20:12

optymistiq napisał(a):Wpadaj do Wawy i mojego posłuchaj 60km to nie tragedia a warto wiedzieć czego szukać. Przynajmniej będzie okazja do przepalenia moto ;)

Bardzo chętnie, ale może za tydzień albo dwa bo chwilowo nie mogę.
Jeżdżę niewiele, moje przebiegi to 5000 km rocznie więc w miarę dobry sprzęt powinien starczyć mi na długie lata.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez szopen » 9 lis 2016, o 20:21

Tym bardziej jeśli trzeba a ma być to CX to podnieś sobie granicę cenową, kup coś naprawdę z maleńkim przebiegiem i jeździj... tzn... kupno CXa za 12 będzie też oznaczało bardzo małe szanse na sprzedanie, no bo co z tego że ludzie sobie wystawiają po 8 i wzwyż, jak nie ma zainteresowania.

Sam mam inny motocykl w dość dobrym stanie i sprzedaż w normalnej cenie jest po prostu nierealna... a żeby za CXa kase odzyskać to w ogóle nie wiem ile trzeba byłoby wziąć...

Avatar użytkownika
 
Posty: 384
Dołączył(a): 10 cze 2016, o 08:13
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 z Niemiec?

Post przez optymistiq » 9 lis 2016, o 20:21

Spoko. Byle przed grudniem bo w planach jest oddanie moto do przeglądu ;)

Następna strona

Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość