Teraz jest 28 mar 2024, o 18:52

CX 500 - Rudnik nad Sanem czyli JAK NIE KUPOWAĆ CXa!

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX 500 - Rudnik nad Sanem czyli JAK NIE KUPOWAĆ CXa!

Post przez Canadian82 » 30 sty 2018, o 19:36

Witam
Byłem dzisiaj obejrzeć ten oto egzemplarz oferowany na OLX:
https://www.olx.pl/oferta/honda-cx-500- ... rtN91.html

Konkretnie przyglądałem się czerwonemu. Z przodu ściągnięta została olbrzymia owiewka z szybą i reflektorem. Do zabrania w razie sprzedaży.

Motocykl ma stanowić raczej bazę do przeróbki na cafe racera.

Motocykl odpalił na ssaniu. Z tego co zauważyłem drugi gaźnik zaczął pracować po kilkunastu sekundach. Chodzi równo, na moje ucho nic też nie stuka...

Co o tym sądzicie?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 20:05

Hej...

Cena jak na przeróbkę na cafe racera jest chyba przyzwoita. Pana z Rudnika nad Sanem znam, jest to handlarz ma 200 motocykli, osobiście jeźdiz CXem więć szykuj się na story że tego się nie da zajechać - nie prawda. Sam zaś sprzedawca potrafi przygotować motor do sprzedaży, poogląaj inne motocykle, rozejrzyj się za niewytartą pastą polerską itp. Ale.. jedziemy po motocykl do przeróbki.

Powiem tak.. jaki by nie był, ale... musisz mieć ucho żeby stwierdzić, czy ten egzemplarz będzie sie nadawał do remontu... bo remont będzie na pewno, nie wązne czy kupisz cxa za 3.5, czy za 7. Warto kupić motocykl, który się do tego po prostu nadaje i wyjdzie z tego motocykl. Oczywiście może zechciałbyś usłyszeć kolejne potwierdzenie pancerności CXa, oczywiście są inne fora gdzie takie zapewnienia dostaniesz, ale u nas to raczej.. sama prawda.

Uważam że do zakupu powinieneś przeczytać sobie wątki:
http://www.hondacx500.cba.pl/viewtopic.php?f=10&t=153

Następnie tą liste:
viewtopic.php?f=13&t=386

Następnie w praktyce jak i co:
viewtopic.php?f=9&t=241

viewtopic.php?f=9&t=514

viewtopic.php?f=9&t=520

PO tych tematach przestaniesz błądzić i zaczniesz zadawać bardziej rzeczowe pytania, służę pomocą dalej....

pozdro

PS.
Motocykl odpalił na ssaniu. Z tego co zauważyłem drugi gaźnik zaczął pracować po kilkunastu sekundach. Chodzi równo, na moje ucho nic też nie stuka...


uważaj na takie objawy, ewentualny koszt wymiany modułu zapłonowego to 650 zł, problemy z zapłonem to drugie życie tego motocykla.

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 30 sty 2018, o 20:14

Dziękuję za tak szybką odpowiedź i pochylenie się nad tematem. Zabieram się do lektury. Wracając natomiast do tego egzemplarza to stoi na zewnątrz w żaden sposób nie był przygotowywany do sprzedaży. Przy czym zastanawiam się jeżeli możesz mnie uświadomić, ile będzie mogło kosztować przygotowanie takiego motocykla do jazdy?

Bo zastanawiam się czy dołożenie np. 2000 zł i kupno innego modelu będzie bardziej celowe np. z tego ogłoszenia:
http://allegro.pl/honda-cx-500-i7156054173.html#thumb/3

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 20:19

Uwazam że na cafe opcja za 3700 będzie lepsza. Co mogę powiedzieć o drugim... był malowany, nie wiadomo czy otwierany a jak otwierany to jak robiony. Lepszy nawet bardziej zajechany CX ale nie otwierany przez nikogo. Napisałem Ci, obojętnie co byś nie kupił to będziesz miał wydatki, tu cudów nie ma, chyba że odkupisz sprzęt po robocie od kogoś z forum wtedy masz pewność.

Powyzej pewnego pułapu cenowego nie ma sensu przerabiać CXa na caferacera - o ile w ogóle taki sens jest. Jeździ tego w huj pociętych bez ładu jak junaków 20 lat temu. Temat nalezy przemyśleć... ciąć jakiegoś zdelezowanego parcha za 2 czy 2.5 ok... ale ciąć ładny motocykl bliski oryginałowi to trochę mało moralne z motocyklowego punktu widzenia...

Koszty przeglądu? W zależności od sytuacji zastanej i zakładamy że robisz sam - minimum to ok 800 zł na części. Następnie w opcji gorszej to 1500 oraz 2000 zł (mówimy o kosztach przeglądu, nie remontu), przywrócenia silnika do sprawności i jego pewności..

PS. ten gość z ogłoszenia za 6 postradał umysł... kto pozwoliłby sobie na użycie słowa igły przy szkiełkowanych/piaskowanych tłumikach.. to druciarz....

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez jerry » 30 sty 2018, o 20:22

jest jeszcze (nikłe) prawdopodobieństwo, że ludzie z tego forum po prostu mają pecha przy zakupie, ale - jak mawiał mój teściu - stare to są dobre skrzypce i wino. I to oczywiście pod warunkiem, że były dobrze przechowywane.
Ten drugi ma pomalowany silnik.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 20:23

Czy pecha przy zakupie? uważam że TOmasz kupił pięknego CXa... remontu się nazbierało na ponad 2k z częściami.. pecha to masz dopiero jak otwierasz silnik ze zjedzonym wałkiem rozrządu, w innym wypadku agonalny silnik nawet jest do ogarnięcia, żeby każdy kupił takiego CXa jak tomasz to byłoby super...

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 30 sty 2018, o 20:58

tak jak to pisałem w Powitalni mój pomysł na przeróbkę zakłada niewielki lifting, coś na ten styl
https://www.olx.pl/oferta/honda-cx-500- ... ht26H.html

Chciałbym zachować z oryginalnego wyglądu jak najwięcej...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 20:58

albo oryginał albo kafe z wizją i robota na tip top... ale gdzie tobie do tego...... najpierw kup...

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 30 sty 2018, o 21:00

Wydawało mi się że przeróbka na taką modłę nie będzie wymagała zbyt wielkiej ingerencji w ramę...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 30 sty 2018, o 21:01

moje zdanie jest takie.. albo isć na całego i wyciągnąć z projektu uwagę na skalę kraju, albo zrobić oryginała, ale to nie jest przedmiotem tego działu, zechcesz przerobić to twoja sprawa... najpierw kup cxa, który nie załamie Cię przy przeglądzie..

Następna strona

Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość