Teraz jest 28 mar 2024, o 23:52

CX 500 - Rudnik nad Sanem czyli JAK NIE KUPOWAĆ CXa!

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez jerry » 15 lip 2018, o 21:24

Ja tyle za mojego euro dałem .... Co był wart zobaczysz w moim wątku ...

A może euro 650 być chciał ? Ten z linku co Paweł ostatnio pokazywał wygląda ślicznie ....

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 21:25

jerry napisał(a):Ten z linku co Paweł ostatnio pokazywał wygląda ślicznie ....


Nie wygląda... trupek

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez jerry » 15 lip 2018, o 21:37

Hmmmm bo ?
W sumie na zdjęciach wszyskie wyglądają ładnie - mój też był ładny .....

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 15 lip 2018, o 21:38

Napisałem na spokojnie czy cena jest do negocjacji, zaczekam na odpowiedź jak dla mnie każda cena jest rzeczą umowną. Nie mówię że musi mi od razu 300 euro opuszczać... Bo na tyle nie liczę... ale skoro i na eBayu i na mobile.de pisze że cena podlega negocjacji to do takich chciałbym przystąpić. Stanowi ona esencję każdej transakcji w kulturze zachodu. Jeżeli napisałby w ogłoszeniu że cena jest ostateczna i nie do ruszenia to umiem czytać ze zrozumieniem i nie proponował bym innej...

Jeżeli ktoś się czuje urażony tym że chcę z nim dojść do porozumienia i sfinalizować transakcję to tego nie rozumiem. Dziękuję szopem w Twój wysiłek jaki włożyłeś w nawiązanie kontaktu, ale nie rozumiem tego że jak piszę do gościa to on nie odpowiada...
Ostatnio edytowano 15 lip 2018, o 21:44 przez Canadian82, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 21:40

To ja Ci napiszę co on napisał na Twoje wyczyny, i nie wiem czy Tobie odpisze....

"Everywhere the same #####.
I got a contact to a man from Köln who wants to buy an old (!) reliable bike and he don´t wants to screw on it. I think I will sell my bike to him - with the help of Jürgen (kölnerfluse) from Köln!

Powodzenia Ci życzę z TWoimi umowami... ale spoko.. rozmawiaj.. On może i sprzeda ten motocykl ciut taniej, ale na pewno nie komuś kto się od razu targuje, może jakbyś przyjechał z dalsza porozmawiał to tak... ale jeśli po stukroć mówi że nie będziesz kręcił śrubek bo wszystko jest ok to dlaczego chcesz targować, szczególnie po swoich doświadczeniach... sorry ale dla mnie to jest niezrozumiałe.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 21:46

Canadian82 napisał(a):ale nie rozumiem tego że jak piszę do gościa to on nie odpowiada...


a ja rozumiem, ile do mnie ludzie nie odpisywali, czy to z anglii czy z Niemiec, to esencja kultury o której piszesz... no cóż... może TObie odpisze nie wiem.... w każdym bądź razie, za te 1300 euro motocykl może być Twój, a jak za dużo to już Ci nic nie wymyślę ale naprawdę mnie wkurzyłeś i na tym będzie koniec forumowych dywagacji o twoich zakupach... za całokształt...

Biorąc pod uwagę to, że pokazywałeś na forum ogłoszenia z motocyklami za 5, gdzie w części od razu trzeba włożyć 500 zł albo i więcej (Same osiowania to 500) i szukać kogoś żeby Ci to zrobil lub marnować czas samemu, a jeszcze do tego dochodzi że załóżmy nie kupisz czegoś co może dać się naprawić, a tu masz rozebrany i ja Ci delikatnie na swój sposób mówię, nie bądź uparty i nie rób z siebie wariata, nie pasuje Ci cena to powiedz że za drogo dla Ciebie, a ty robisz swoje i proponujesz mu mimo wszystko 1300eu i nie obchodzi Cię stan motocykla, on ma Ci zejsć z ceny bo to "wpisane w kulturę".. to ja Ci życzę powodzenia, ty motocykl kupujesz czy polski savoir vivre chcesz przemycić na zachód?? ... Sorry chłopie... ty w taki sposób nie kupisz tego motocykla, kupisz inny, ale nie ten. W polsce ten z rudnika nie było mowy o negocjacji na koniec żałowałeś żę nie wziąłeś.. a to byłoby minimum 4500 + 1500 i to minimum, tu masz 5700 za motor + transport pewnie z 600. Dla mnie jesteś jakiś niemyślący.. ręce opadywują..

Miałem okazje targować się z pewnym anglikiem o 650eu swego czasu, stanęło na tym że on z ceny nie zejdzie, ale niech straci przyjedzie do mnie do polski tym motocyklem tylko żebym mu nocleg zagwarantował na jakiś czas żeby się rozejrzał... plan upadł bo... ja nie mam gdzie takiego gościa pomieścić.... :)

Równie dobrze mógłby wystawić ten motocykl za 1500 tak jak stał, zszedłby Ci do 1300.. i wtedy byłbyś zadowolony? <marzyciel>

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 15 lip 2018, o 22:16

Wiesz co nie bardzo rozumiem, w czym gość widzi problem, miał o cenie rozmawiać ze mną. Tak zresztą Ty też napisałeś. O sprawy mechaniczne dopytywałeś Ty, więc o co ja mogę więcej pytać. Napisałem do niego grzecznie maila:

"Hello Martin

At the begining I wolud like to apologize to write to You from different sources and ask at first about the price. Now on I have a direct e-mail to You from Paweł. I have some information about the motorcycle from Paweł. I have also read the topic about the restoration of an engine. I am really interested in buying it. I have also some question. First of all I would like to ask about the handlebar. Do You have an original to this motorcycle? Does the price is negotiable?

Write back soon
Tomasz"

Powiedz mi gdzie tutaj jest z mojej strony faux pas?

Rozumiem że opis w ogłoszeniu po niemiecku skądinąd czyli, że co dla polaczka jest nienegocjowalna cena.

Co w takim razie ma znaczyć w opisie sformułowanie:
Der Preis ist Verhandlungsbasis.

Języka niemieckiego może nie znam ale translatora umiem używać...

Jeżeli gość będzie mnie obrażał za to, że ośmieliłem się rasę panów zapytać o niższą cenę to chyba sobie pomylił epoki...

Jeżeli sam nie umie odpisać to możesz mu przekazać, że dam 1200 euro (no chyba symboliczne 100 euro) puści, choć pochodzenia aryjskiego nie mam więc pewnie nie stanowię dla niego równoprawnej strony do prowadzenia negocjacji...ale to już jego nie mój problem...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 22:23

NIc mu nie piszę, ja się już nie odzywam, napisał przecież to Co ci przekazałem, żę startową ceną była 1500eu, i teraz jest 1300eu a opisu nie zmienił, od początku mi mówił że on z ceny nie zjedzie... nie bierz nie będzie problemu.

 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 21:04
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez pitters » 15 lip 2018, o 22:41

Canadian82 odpuść sobie to moto,bo ty widzę dobry chłopak jestes a jada po tobie jak po burej suce-Szopen i ten Niemiec....nosz kurwa jak w ogłoszeniu jest negocjacja to co się Szopen dopierdalasz do kolegi???

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 15 lip 2018, o 22:42

NIc mu nie piszę, ja się już nie odzywam, napisał przecież to Co ci przekazałem, żę startową ceną była 1500eu, i teraz jest 1300eu a opisu nie zmienił, od początku mi mówił że on z ceny nie zjedzie... nie bierz nie będzie problemu.

Canadian82 napisał(a):choć pochodzenia aryjskiego nie mam więc pewnie nie stanowię dla niego równoprawnej strony do prowadzenia negocjacji..


a tu niestety to jest typowy pisowski komentarz, no masz ze sobą problem chłopie... on akurat nie zwyzywał Ciebie od polaczków, tu nie o to chodzi... ja Ci tlumaczyłem, dla ciebie ważna jest cena a nie to co on sprzedaje i tobie ciężko to pojąć..

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość