Teraz jest 3 maja 2024, o 04:17

CX 500 - Rudnik nad Sanem czyli JAK NIE KUPOWAĆ CXa!

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 29 cze 2018, o 06:56

słuchaj sie troche... na filmie nic nie usłyszymy chyba że masz dobry mikrofon pojemnościowy, ale jeśli sprzedawca twierdzi że pompa wody hałasuje to znaczy że na 99% to nie hałasuje pompa bo nie ma takiej możliwości tylko każdy jakiś szmer czy hałas z okolicy pompy wskazuje na potrzebę wymiany łańcucha rozrządu.

Ten koleś z rudnika ma mniemanie że ma najlepsze grzyby w okolicy i nie schodzi z ceny, a ty i tak musisz kupować z myślą o zrzucie silnika zaraz po zakupie, jedynie lusterko dentystyczne żeby zobaczyć rozrząd... ale.... po co handlarza uczyć.

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 29 cze 2018, o 10:06

Czyli w tej sytuacji sprawa się ma następująco. Kupno Hondy, czy od tego gościa czy od innego wiąże się z robótką przy silniku. Na to też jestem przygotowany i świadomy że będą z tego tytułu wydatki. Wobec takiego założenia to najlepiej jest zbić cenę jak to tylko możliwe, co jak sądzę u tego sprzedawcy będzie dosyć trudne. Z tego co tylko zauważyłem motocykl stoi w garażu w jednym miejscu i żadnej pod spodem plamy nie zaobserwowałem. Jak na ten rocznik nie wychodzi przynajmniej na moje oko nigdzie rdza. Zrobione są hamulce z przodu i nowa opona założona. Chromy w dobrej, jeśli nie bardzo dobrej kondycji. Ja podejrzewam swoim uchem nowicjusza pewnie nic niepokojącego nie usłyszę. Natomiast docelowo chciałbym prosić Ciebie o zajęcie się silnikiem i stąd moje pytanie, jak to widzisz i czasowo i wstępnie kosztowo?

Pozdrawiam
Tomek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9478
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez szopen » 29 cze 2018, o 10:10

Canadian82 napisał(a):Z tego co tylko zauważyłem motocykl stoi w garażu w jednym miejscu i żadnej pod spodem plamy nie zaobserwowałem


a uszczelniacze lag nie ciekną?? kurde litości ludzie... to nie są aż tak ważne rzeczy przy tym motocyklu....

nie wiem kiedy chcesz to robić, na dany moment mam coś do roboty musiałbyś poczekać, ale to na fon..

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez sirturek » 29 cze 2018, o 10:35

Moźesz jeszcze kupic od mnie cx'a - cena 10tys, bez negocjacji

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 29 cze 2018, o 11:03

hhmm na ten moment nie dysponuję takim budżetem, chociaż wiem, że przy zakupie tego za 4500 będę musiał jeszcze sporo dołożyć, tylko w czasie ten proces zostanie rozciągnięty. A tak z ciekawości zapytam, masz w oryginale, czy cafe? Może jakieś zdjęcie :)

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez sirturek » 29 cze 2018, o 11:14

Oryginał, zdjęcia na forum sobie znajdziesz.

 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 sty 2017, o 13:21
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Canadian82 » 29 cze 2018, o 19:45

Byłem dzisiaj osłuchać motocykl. Rzeczywiście coś w silniku klekoce. Sprzedawca twierdzi że to łożysko pompy wody. Że nic poważnego standardowa wada i do zrobienia pompa. Cena sztywno 4500 zł. I mam dylemat :/

 
Posty: 383
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 09:42
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez sirturek » 29 cze 2018, o 19:53

Sprzedawca się nie zna, albo zwyczajnie kłamie. Jak kupisz to nie pojeździsz nim w tym roku, motocykl bezpośrednio do remontu i koszty jak wyżej. Na Twoim miejscu szukał bym innego, tak żeby chociaż trochę pocieszyć się póki sezon trwa, a na jesieni pomyśleć o pracach remontowych.

 
Posty: 2384
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez jerry » 29 cze 2018, o 20:43

Canadian82 napisał(a):Byłem dzisiaj osłuchać motocykl. Rzeczywiście coś w silniku klekoce. Sprzedawca twierdzi że to łożysko pompy wody. Że nic poważnego standardowa wada i do zrobienia pompa. Cena sztywno 4500 zł. I mam dylemat :/


Buahaha może łożysko pompy się wytelepotało bo pasek klinowy ją napędzający był za mocno naciągnięty a to źle wróży - mógł uszkodzić koło dwumasowe na wale o przyczłapach do bulgulatora nie wspominając<rotfl>

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 - Rudnik nad Sanem

Post przez Piterrrrr » 29 cze 2018, o 20:43

Pompa wody w Cx-ie jest do zrobienia tylko wtedy jak uszczelniacz na pompie wody przepuszcza płyn chłodniczy. A poznać to idzie po tym, że cieknie płyn przez kanalik inspekcyjny na blok silnika. Pompa wody niczym nie hałasuje, jest to założony wirnik na walku rozrządu. Hałasuje pewnie rozrząd, a jak hałasuje to już nie jest dobrze.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości