Teraz jest 29 mar 2024, o 08:53

Kupuje HOnde CX

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 mar 2018, o 09:44
Galeria: Przesłane zdjęcia

Kupuje HOnde CX

Post przez Qwai » 14 mar 2018, o 10:28

Cześć,

Jestem nowy na forum więc wypada się przywitać :-)

CXa na razie szukam. Cel to motor do jeżdżenia w weekendy wokół komina dla przyjemności. Wiem że nie jesteście entuzjastami ale raczej będzie pocięty.
CX dlatego że ma wał i ciekawy silnik a ja lubię fajne mechaniczne rozwiązania. Wszystko będę robił sam. Z motocyklami nie mam żadnego doświadczenia ale własnoręcznie zbudowałem kilka ciekawych samochodów więc mechanika nie jest mi obca.

Co myślicie o tym egzemplarzu:

https://www.olx.pl/oferta/honda-cx-500- ... aeaf2ffc56

+ ktoś już coś przy tym robił i pewnie o motorach wiedział więcej ode mnie
+ Jak coś robił dla siebie to mam nadzieję że nie ratował trupa

- Łańcuch nie zrywa się bez powodu - zakładam brak serwisu olejowego co może go dyskwalifikować
- nie wiem czy rozrząd jest kolizyjny
- cena mam nadzieję, że do zbicia

Proszę o Wasze opinie albo info jeśli ktoś ma do sprzedania CXa w do 5500 w okolicach Warszawy

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez szopen » 14 mar 2018, o 13:35

Witamy...

Moim skromnym zdaniem motocykl do pocięcia nie musi kosztować 7700 ponieważ w tej cenie można szukać zdrowego oryginała którego docelowo należy trzymać w oryginale. Ty chcesz ciąć i się bąwić więc budżet moim zdaniem max 4.5 tys, egzemplarz zastany oryginał, zaszczurzony, ale niegrzebany odpalajacy, co zastaniesz to Twoje, ewentualne remonty naprawy robisz ty - nie unikniesz tego nawet jak kupisz gwarantowanego CXa za 10, no chyba ze od kolegów tu z forum ktoś by Ci sprzedał, wydasz 8 tys na Customa z silnikiem po remoncie u mnie? To zagadaj do gęsiora.. może Ci sprzeda swój...

Ten egzemplarz co pokazujesz to tak żadna rewelacja, a na forum mamy mnóstwo tematów zarówno w tym dziale "kupujemy CX" jak i w "Moich naprawach" jest opisane co te motocykle boli.. niedawno inny kolega przyszedł i z takim samym planem jak ty rozpoczął temat, sporo tam już napisane:
viewtopic.php?f=10&t=539

Qwai napisał(a): Łańcuch nie zrywa się bez powodu - zakładam brak serwisu olejowego co może go dyskwalifikować


To ciekawa teoria nie wiem co masz na myśli...

Qwai napisał(a):nie wiem czy rozrząd jest kolizyjny


jest kolizyjny

Qwai napisał(a):+ ktoś już coś przy tym robił i pewnie o motorach wiedział więcej ode mnie
+ Jak coś robił dla siebie to mam nadzieję że nie ratował trupa


haha.... jakie optymistyczne wnioski.. a może właśnie robił trupa i w połowie roboty zamknął silnik i sprzedaje a to co tam zastał to nie chciał dalej ruszać? A skąd wiesz.... poczytaj forum, trochę historii ludzi z forum to sobie wyrobisz opinie o tych sprzętach.. ja na pewno robiłem trupa, miałem ze dwa silniki w tym roku do roboty, trudno powiedzieć czy robiłem trupy czy nie, ale na pewno było warto robić te silniki.

 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 mar 2018, o 09:44
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez Qwai » 14 mar 2018, o 14:27

Dzięki - po to jest forum żeby sprowadzać na ziemię :-)
Szukam czegoś mechanicznie sprawnego bo największy problem mam z brakiem czasu.

Co do łańcucha wątpię żeby przy przebiegu 40k i prawidłowej eksploatacji mógł się zam zerwać. Stąd podejrzewam brak serwisu

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez gesior » 14 mar 2018, o 15:33

Przy 40 tyś. u mnie był złamany ślizg, u kogoś ( już nie pamiętam u kogo) łańcuch pocharatal obudowę, więc nie widzę powodu dlaczego by nie mógł się zerwać
Poza tym forum nie kupisz pewniaka sprawnego mechanicznie. Tu mniej o przebiegi chodzi a bardziej o wiek ty motocykli. I oczywiście kto otwierał silnik

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez szopen » 14 mar 2018, o 16:35

gesior napisał(a):Przy 40 tyś. u mnie był złamany ślizg, u kogoś ( już nie pamiętam u kogo) łańcuch pocharatal obudowę, więc nie widzę powodu dlaczego by nie mógł się zerwać


Daleko nie trzeba szukać, dwa ostatnie silniki u tomka i cyprysa - łańcuch rozrządu skarpeta już po ostatnim dzwonku... w tym momencie na warsztacie kolejny, właściciel też mówił "nie trzeba, jak będzie ciąć obudowę to będzie przecież słychać, na pewno jest dobrze, wymień tylko pompe wody a najlepiej rób tak, żeby nic nie robić, a do łańcucha się kiedyś jeszcze wróci..." oho, otworzyłem silnik i od razu pieniążki z portfela bye bye... ;))))

Qwai napisał(a):Co do łańcucha wątpię żeby przy przebiegu 40k i prawidłowej eksploatacji mógł się zam zerwać.


Przy prawidłowej eksploatacji się nie zerwie, a prawidłowa eksploatacja to wymiana w okolicy 35 tys jak nie wcześniej. A w praktyce, jeden jeździ 40k spokojnie i dobija do wymiany, drugi mocniej odkręcał i skróci życie łańcucha i urwało.. przecież 30 tys na łańcuch to i tak super... w innych motocyklach 10 tys i łańcuch potrafi być skarpeta... a ile byś chciał jeździć 100 tys na łańcuchu? NIe wiem co Ci się w głowie uroiło, ale nie ma takiego czegoś jak niewymienianie łańcucha bo się robi "prawidłową ekploatacje" - prawidłowe eksploatacja to wymiana łańcucha po to żeby nic się tam nie stało..

Qwai napisał(a):Szukam czegoś mechanicznie sprawnego bo największy problem mam z brakiem czasu.


To jak ty chcesz do kurwszy zrobić cafe jak nie masz czasu??? <ściana> <ściana> No to może tylko zlecasz to wyślesz mi silnik to Ci go zrobię, wrzucisz do ramy i jaaaazda, kaste oddasz gdzie indziej i też na gotowo....

Czy jeszcze tu ktoś na forum uważa, obojętnie czy typ mechanikowaty czy nie, wielbiciel oryginała a może barista, że CX nie wymaga czasu??? <haha> <haha>

CX wymaga kolego od groma czasu, nie daj bóg masz coś co trzeba ściągać i trzeba czasu, my z młodym kupiliśmy ślizg lewy teraz z australii po dwóch latach za 30usd nowy oryginalny od automata, warto było czekać :)

PS. na forum cafe racer widziałem "remont silnika", gość otworzył silnik wymienił uszczelki - bo już nie miał wyboru, ale nic więcej nie robił bo "wszystko idealne - wystarczy tylko złożyć".. nie wiem też czy ktoś w to jeszcze tu uwierzy... - takie mamy fajowe to forum :>

a CX jest jaki jest, jestemy tu bo lubimy..

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez jerry » 14 mar 2018, o 17:36

Szopen - a w tej Australii to tylko jedną sztukę napinacza mieli że się nie przyznawałeś ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez szopen » 14 mar 2018, o 19:03

jedną.. i przyznałem się bo pisałem ci o tym w PW że udało mi się kupić...

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez jerry » 14 mar 2018, o 22:08

a no tak. jak to sie ten Niemiec.co.mi wszystki chywa nazywa ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez szopen » 14 mar 2018, o 22:14

?????

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Kupuje HOnde CX

Post przez jerry » 14 mar 2018, o 23:40

Tobie też chowa i też zapomniałeś jak się nazywa ?

Następna strona

Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości