Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:24

Honda pod turystykę

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez szopen » 30 mar 2021, o 08:32

gdyby euro ważył tyle co custom i miał bak 12L to odczułbyś różnice, szczególnie w przypadku GL dowalone jest kupa klamotów i nawet jeśli rama jest lepsza czy tam zawieszenia, to w praktyce to jest łajba, wiater tym bardziej wali po owiewkach i całej klamoterii, zresztą o czym mowa, zobacz na gabaryt nawet tego silverwinga i na koniec łozyska kulkowe w główce ramy fabryczne... a mufa główki ramy to z czego? cienkościenna fifka, jak to ma być dobre?

 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2021, o 14:24
Lokalizacja: Poznań/Dębno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez grzeczuch » 30 mar 2021, o 12:13

nie ważne, wlem, ten człowiek zagląda na forum tylko po to żeby napisać gdzie pojechał

Niestety jak dobrze widziałem to już sprzedał swoje moto. Ten z pierwszego ogłoszenia to był chyba jego, a ogłoszenie już zniknęło wiec albo wyzdrowiał albo sprzedał, a nie zdążyłem pojechać go obejrzeć. Co prawda nadzieja matką głupich, ale może mi też się uda tak jeździć (dopóki nie dostane napinaczem rozrządu w twarz to będę w to wierzyć :p)
tlumiki to oryginalne hondowskie "megafony" z końcówkami "kapslowymi"??

Oryginalne hondowskie w bardzo ładnym stanie. Jedynie lampa, siedzenie i kierunki nie oryginalne. Lakier też z tego co jeszcze przeglądałem zdjęcia nieoryginalny. Myślałem że to normalny czarny, ale teraz jest czarny metalik przechodzący delikatnie w wiśnie w słońcu, jednak szparunki i napisy są odwzorowane jak w oryginale.
nie dogadamy, się CX500 Turbo to motocykl słaby

No to jakiej mocy potrzebuje to się nie dogadamy i nie warto nad tym się kłócić. Moc motocykla to moja świadoma decyzja i najwyżej tylko siebie będę za to obwiniać ;)
to kupcie sobie GL650 silverwing

Za takimi też się rozglądam, ale póki co żaden w Polsce mi w oko nie wpadł, jednak wolałbym zwykłe CX. W razie jak turystyka nie wyjdzie to łatwiej zdemontować zbędne elementy i zrobić sobie maszynę na wycieczki wokół komina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez szopen » 30 mar 2021, o 17:00

czyli wszystko wiadomo, wykasowanie moich filozofii zaraz po pojawieniu się tematu było słuszną decyzją, wróciliśmy do punktu wyjścia.... trzymamy kciuki za zakup w takim razie :)

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez jerry » 30 mar 2021, o 18:40

Moc to jedno. Dwa jak jest oddawana...
Pisze jako totalny laik, który po ponad 20 latach przerwy kupił cx650e... a wcześniej wsk175 jezdził....

Mnie zaskoczyła narowistość na niskich obrotach utrudniająca mi dojazd do domu (gruntówka pod górę zakręty).

Mocy mi nie brakuje. Ale przełożenia sprawiają, że 6-tki mocno brakuje...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez szopen » 30 mar 2021, o 19:44

nie fizolofuj jerry, czy oddawana czy srana, Cxem nie ma czym wyprzedzać... to dno jeśli chodzi o moc, jak by nie było.. dno z mułem, ale niech będzie mocy nie brakuje, zależy tylko jakie wymagania się stawia.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez jerry » 30 mar 2021, o 19:50

Mi nie brakuje.
Zasadniczo rzadko czuje potrzebe wyprzedzania czy to jade autem czy motorem. A jeśli już to traktor albo pojazd poruszający się ze zbliżoną do traktora prędkością ....
Dlatego mocy MI nie brakuje. Ale brakuje wyższego biegu. Również w skodzie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez szopen » 30 mar 2021, o 19:55

Traktory to ja rowerem wyprzedzam i odstawiam...

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez Pteranodon » 2 kwi 2021, o 22:54

Szopena nie słuchaj bo jak od każdego nie połknie nie umie się już niczym innym wykazać

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez szopen » 2 kwi 2021, o 23:12

pterodon, ja już 10 lat nie jeżdżę, więc nie mam się czym wykazywać, absolutnie pomyliłeś mnie z kimś innym...

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Honda pod turystykę

Post przez Piterrrrr » 3 kwi 2021, o 22:59

Cx 500 do turystyki, jeszcze z plecakiem to raczej prędkości max 90-100km/h. Spokojna jazda koło 70-80km/h wskazana. Wtedy radość z pokonywanych km jest największa. Druga sprawa to odległości tych tras. U mnie w Customie na oryginalnej kierownicy nadgarstki po 100-200km już dają znać. Kanapę też bym zrobił bardziej wygodną.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości