Teraz jest 27 kwi 2024, o 08:56

Jak sprawdzić numer VIN mając tylko numer ramy? Honda CX500

W tym dziale zadawaj pytania dotyczące kupna Hondy CX, na co zwracać uwagę, różnice rocznikowe itp.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lip 2021, o 11:32
Galeria: Przesłane zdjęcia

Jak sprawdzić numer VIN mając tylko numer ramy? Honda CX500

Post przez Miszoor » 4 lip 2021, o 11:43

Witam,
Przed zakupem Hondy CX500 Sport z 1983 roku od kolegi mojego przyjaciela chciałbym sprawdzić jego historę. Motocykl jest z Niemiec i w Polsce jest niezarejestrowany. Właściciel ma stare dokumenty i nie mogę w nich znaleźć numeru VIN, widzę numery ramy i silnika ale te pierwsze nie wchodzą do stron typu autodna, autobaza bo numery ramy mają 11 znaków, a vin ma 17. Co należy dodać do numeru ramy żeby stworzyć z tego VIN?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Jak sprawdzić numer VIN mając tylko numer ramy? Honda CX

Post przez szopen » 4 lip 2021, o 11:55

nie dostaniesz takiej odpowiedzi, mogę tylko zasugerować że coś o numerach vin niby to jest w katalogu części:
https://www.cmsnl.com/honda-cx500-1979- ... t/VIN.html

ale tego co szukasz i tak nie ma, zresztą my na to i tak uwagi nie zwracamy bo 40letni grat to ma zawsze to samo do roboty i silnik zawsze w dół, nawet jak po vinie doszedłbyś że poprzednim właścicielem był papież albo książe monako.

a poza tym to chyba było jakieś coś, że bazy vinów nie chwytają starych vinów, które nie były normowane.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Jak sprawdzić numer VIN mając tylko numer ramy? Honda CX

Post przez szopen » 4 lip 2021, o 12:04

ale zobacz np dekoder winów zadziałał na tym vinie z katalogu
https://pl.vindecoder.pl/JH2RC0400BM200001

zamiast * wpisujesz tylko cyfre od 0 do 9 tak jak pisze na tej karcie lub litere X, przy okazji pełny vin w euro nie jest na główce ramy bo tam jest tylko numer, tylko powinieneś miec przynitowaną blaszke do ramy koło prawej nogi. Tam chyba jest podany pełny vin


Powrót do Kupuję Hondę CX

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości