Teraz jest 27 kwi 2024, o 12:26

CXsy jeżdżą !!!

Tu organizujemy oraz relacjonujemy spotkania użytkowników oraz nasze wypady na dwóch kółkach i nie tylko
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez szopen » 24 maja 2016, o 09:14

Kiedyś gadaliśmy u wankstera, jedyną rzeczą która w 400d mi przeszkadza to tak.. mały wizjer - kurcze naprawdę czasami przez ten wizjer wale jeden kadr po 5 razy bo w nim nic nie widać, amator nie zrozumie, że duży wizjer jest potrzebny :) Druga rzecz to jedyny punkt krzyżowy focusa w centrum... aparatów do których nie przykładam oka nie uznaje <figielek> Innych wad ten aparat nie ma. Jest to sprzęt jeszcze z zimną matrycą, mało pixeli, robi dobre zdjęcia ale..... na dzień dzisiejszy, podejrzewam że już nie ma co startować do nowych aparatów jeśli chodzi o rozpiętość tonalną oraz ISO nawet przy niższych nastawach pixeli, pewnie tyczy się to również 40d.

Myślałem nad zmianą aparatu bo 40d jest tani ale to jest wielkie, jak słyszę gadki że to lepsze bo to magnes, uszczelnione... to chyba mają to ludzie którzy nie robią zdjęć :) i nie wmówisz mi że się z nim nie męczysz, ale to lepszy aparat bo ma krzyżowe wszędzie. Ja sam wszedłem w canona, ale teraz jakbym miał się bawić to raczej nikon


mlodypisar napisał(a):Szopen jak bym chciał jeździć po takim terenie to bym kupił inny moto.... Wiec wogole nie kumam ale ok. Jest troche racji w tym co mówisz <luzik>


ale ja napisałem, że mam taki sam motocykl, one jeżdżą tak samo i wiem w czym one są dobre, że jak się po drodze dobrej jedzie to nie chce się z niego schodzić... ale zakres jego użyteczności i komfortu jest po prostu bardzo mały, do niedzielnych wyjazdów te motocykle się nie nadają zupełnie - połykacze kilometrów jedynie - transatlantyki. CBR jest gorsza bo to jakbyś siedział na czajniku.... da się wytrzymać jak się jedzie ale jak staniesz to grzeje jaja ostro... ;-/

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez Piterrrrr » 24 maja 2016, o 09:28

Miałem 1000d i przeszedłem właśnie na używanego 40d. Autofokus duuuużooooo lepszy. Ustawianie ostrości jest po prostu szybsze i trafniejsze. Pomijam już zdjęcia seryjne i ergonomie bo tu dla każdego liczy się co innego. Mi tam waga nie przeszkadza. Fakt sam plecak ze wszystkim dużo waży ale za to jak już gdzieś idę w góry to mam porządny trening <rotfl> .

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez szopen » 24 maja 2016, o 11:34

40d czy ignitech? Na razie mam takie wybory, a aparat robi zdjęcia, winę za autofocus może ponosić również tamron... :)

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez mlodypisar » 24 maja 2016, o 12:26

mlodypisar napisał(a):Szopen jak bym chciał jeździć po takim terenie to bym kupił inny moto.... Wiec wogole nie kumam ale ok. Jest troche racji w tym co mówisz <luzik>


ale ja napisałem, że mam taki sam motocykl, one jeżdżą tak samo i wiem w czym one są dobre, że jak się po drodze dobrej jedzie to nie chce się z niego schodzić... ale zakres jego użyteczności i komfortu jest po prostu bardzo mały, do niedzielnych wyjazdów te motocykle się nie nadają zupełnie - połykacze kilometrów jedynie - transatlantyki. CBR jest gorsza bo to jakbyś siedział na czajniku.... da się wytrzymać jak się jedzie ale jak staniesz to grzeje jaja ostro... ;-/[/

Widzę ze Ty dalej swoje... Moja racja jest mojsza i koniec.... <radocha>

Kupuj Sony A6000 i sie nie zastanawiaj. Napewno nie pożałujesz. A i oko do wizjera przystawiasz i nawet dźwięk migawki bedziesz słyszał...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez szopen » 24 maja 2016, o 12:33

Widzę ze Ty dalej swoje... Moja racja jest mojsza i koniec.... <radocha>


Nie jest mojsza, sam napisałeś ze do takich wyjazdów masz inny motocykl więc przyznałeś mi rację... a ja napisałem w wątku o CB, że to fajne motocykle ale już nie do końca na moje potrzeby i pisałem o sobie, choć troche i prawdy o tych motocyklach...

Kupuj Sony A6000 i sie nie zastanawiaj. Napewno nie pożałujesz. A i oko do wizjera przystawiasz i nawet dźwięk migawki bedziesz słyszał...


Młodypisar.... ten aparat kosztuje 2500zł i ma wizjer LCD chyba?

Po co skoro za 350 zł robisz takie zdjęcia:
https://plus.google.com/u/0/photos/1166 ... 1440280161

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez mlodypisar » 24 maja 2016, o 14:07

No ma LCD ale zdjecia robi nie ziemskie. Wcześniej miałem 400D ale gabaryty i parametry mnie zmusiły do zmiany. Tez dużym plusem Sony jest robienie zdjec z lampa bo mozna ja wygiąć w strone sufitu zeby uzyskać światło odbijane i nie przepalic zdjecia. Poznając ten aparat naprawde zaskakuje w wielu sytuacjach z jaka łatwością potrafi robić trudne zdjecia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez szopen » 24 maja 2016, o 14:27

Moze masz racje. Musialbym spróbować. Tak jak mówiłem. 400d to taka cyfrowka ktora robi sie zdjecie jak kliszowym. Trzeba poznac sprzet

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez Piterrrrr » 31 maja 2016, o 09:01

W niedzielę wraz z dziewczyną zrobiona trasa koło 200km. Krosno - Dukla - Komańcza - przejście graniczne Radoszyce - Medzilaborce - Stropkov - Svidnik - Barwinek - Dukla - Krosno.

Przed granicą koło źródełka:
Obrazek

Kaplica ze starym obrazem:
Obrazek

Przejście graniczne ze Słowacją Radoszyce:
Obrazek

Obrazek

Widok na Słowackie góry:
Obrazek

Pogoda świetna, drogi na Słowacji dosyć dobre.

Znalazłem fajny sposób na przewożenie Canona 40d z obiektywem SIGMA 17-50 2.8. Zawijam całosc w koszulkę i kładę na spod sakwy skórzanej.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez szopen » 31 maja 2016, o 09:42

oo masz.. to nie mogłeś wybrać się w strone roztocza jak już jechałeś? ehhhh.... to jak wy ludzie chcecie się spotkać <lol>

Proponowałem już 2 razy -> "nie mam czasu"... akurat ;-]

 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 kwi 2016, o 08:43
Lokalizacja: Sosnówka k.Karpacz
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CXsy jeżdżą !!!

Post przez wlem51 » 3 cze 2016, o 22:24

Com zapowiedział uczyniłem :) . Sosnówka, Łagów, Nowe Warpno, Peenemunde, Dziwnówek, Dąbkowice, Piła i do domu -1400 km w 5 dni. Dupsko bolało i nadgarstki do dziś. Wysłałem zaproszenie tutaj, ale nie ukazało się. Pewnie coś źle. Maszyna wytrzymała, ja też, oczyska nasycone - szkoda, że samotnie <smutny> . Minąłem gdzieś po drodze Szamotuły o włos - szkoda. Moja stara Honda służy do podróży i działa na szczęście. Jak się zepsuje i nie będę potrafił - pomóżcie. Ale póki oboje na chodzie pomagajmy sobie nawzajem dobrze spędzić czas :) . Pozdrawiam pozytywnie nakręconych w.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Spotkania, zloty oraz przejażdżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości