Teraz jest 19 mar 2024, o 04:18

Zlot WSK w Świdniku.

Tu organizujemy oraz relacjonujemy spotkania użytkowników oraz nasze wypady na dwóch kółkach i nie tylko
 
Posty: 2379
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zlot WSK w Świdniku.

Post przez jerry » 14 paź 2017, o 15:37

ja bym raczej zapytałnza ile i jak daleko do wytworzenia osłonki n kardana :D

A co do olejów ... nie znam się, ale mogę uwierzyć, że w niektórych konstrukcjach półsyntetyki mogą się lepiej sprawdzać od syntetyków, podobnienjak w niektórych konstrukcjach zapewne wlanie półsyntetyka zamaist syntetyka może zabić silnik.
Do skody 1.8t 150KM leje syntetyka 5w30, jak na razie ssa go jakieś 3mm na bagnecie ale z LPG. Do seicenta zgodnie z instrukcją leje selenie 2k, która chyba jest półsyntetykiem. I to auto ma prawie 190 tyś. *) i nie widać wogóle zużycia oleju...
A jak silnuk jest do d..y to mu żaden olej nie pomoże .....


*) realnie to trzeba mu liczyć więcej albowiem moja małżonka nie daje się przekonać do używania 5-go biegu, a.do roboty ma 25km ...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9465
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zlot WSK w Świdniku.

Post przez szopen » 14 paź 2017, o 15:56

jerry napisał(a):A co do olejów ... nie znam się, ale mogę uwierzyć, że w niektórych konstrukcjach półsyntetyki mogą się lepiej sprawdzać od syntetyków, podobnienjak w niektórych konstrukcjach zapewne wlanie półsyntetyka zamaist syntetyka może zabić silnik.
Do skody 1.8t 150KM leje syntetyka 5w30, jak na razie ssa go jakieś 3mm na bagnecie ale z LPG. Do seicenta zgodnie z instrukcją leje selenie 2k, która chyba jest półsyntetykiem. I to auto ma prawie 190 tyś. *) i nie widać wogóle zużycia oleju...
A jak silnuk jest do d..y to mu żaden olej nie pomoże .....


to nie o to chodzi, co my mozemy o to wiedzieć w argumentach? my możemy ewentualnie nalać olej ten i ten i porównać, ale nie sprowadzać tego do ogólnej teori tylko raczej do indywidualnego przypadku...

Poprzednia strona

Powrót do Spotkania, zloty oraz przejażdżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość