Teraz jest 28 kwi 2024, o 00:54

jak sprawdzic szczelnosc głowic

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez masa03 » 15 kwi 2016, o 16:53

jak w temacie, macie pomysł jak sprawdzic szczelnosc głowic? uzyc nafty? ale jakiej bo oswietleniowej chyba nie bardzo... pozdro

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez szopen » 15 kwi 2016, o 17:55

nierealne, stół testowy do głowic, kawałek rury z gumą, głowica przykręcona, przyspawany manometr, wpuszczamy powietrze patrzymy czy trzyma. Test trudny bo mogą puszczać gniazda zaworowe, trzeba to pouszczelniać. Jak nie widać gołym okiem to robią prześwietlenie.... obserwacja wizualna... typowych testów chyba nie ma...

a co może łysemu udało sie uszczelnić na kupczych uszczelkach 650tkę? Dziwne, chodzi po forum, widzi tamten wątek i nic nie napisał... <hmmm>

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez masa03 » 15 maja 2016, o 11:41

Wracam do tematu bo nie długo będę miał od Szopena Nowe upg więc zabrałem się za robienie flanszy do sprawdzania szczelności głowicy, byłem w zakładzie gdzie to robią i mam pewien ogląd na to więc jak mi się powiedzie to będziemy mieli na forum przyzadzik do samodzielnego oglądu szczelności glowic <okok>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez szopen » 15 maja 2016, o 13:59

no nie mów :)

Czyli co, płyta ślepak od strony komory spalania, skręcona na silikon a następnie dmuchanko i w świece i kanał wodny?? Moim zdaniem ciężko będzie zęby głowica CXa pękła

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez masa03 » 15 maja 2016, o 22:28

myslałem raczej o flanszy z podtoczeniem na oring z wmontowanym wentylem do tego garnek zagotowanej wody by spełnic jak najblizsze warunki co do pracy głowicy no i zobaczymy <uoee>

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez masa03 » 2 cze 2016, o 06:33

takie cos zrobiłem do sprawdzenia głowicy

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez szopen » 2 cze 2016, o 08:11

jeśli zawory CI nie zafałszują wyniku to będzie... w innym wypadku przydałyby się jeszcze zaślepki na ssanie i na wydech.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez łysy » 18 cze 2016, o 00:02

Często tu nie jestem,ale..ja nie robiłem żadnych przyrządów tylko na ,,oko''organoleptycznie.Chyba pisałem Ci na priv-położyłem głowicę (sprężyny do dołu choć bez sprężyn,zawory zdemontowane)i w otwór chłodniczy lałem naftę aż do poziomu.Nafta wszędzie wejdzie.Chyba też pisałem ,że za pierwszym razem nic nie zauważyłem . Jeszcze bez nafty. Demontaż oględziny jest niby rysa ale pazurem nie wyczaisz na pewno.Zalałem do równej powierzchni i po jakimś czasie pojawił się ślad na suchej powierzchni-wyszła nafta.Dla pewności można posypać talkiem-będzie b.dobrze widać uszkodzenie.Jak pisałem miałem2 głowice pęknięte po obwodzie.Będziesz miał pecha jeśli Twój przyrząd o-ring nakryje pęknięcie!Zakładam,że stan powierzchni tulei i głowic jest należyty!Ponadto czy zdemontowałeś obie?Pojutrze tu będę ,jeśli nie wiesz która głowica jest walnięta to Ci powiem jak to sprawdzić na silniku bez zdejmowania.ps Poza tym jeszcze nie byłem na żadnym zlocie imprze itp. sezon zapowiada się nieciekawie(zapie...ol)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez szopen » 18 cze 2016, o 00:04

kurcze miałeś naprawdę jakiegoś pecha że zaliczyłeś dwie pęknięte głowice, nawet z racji budowy, dwa po prostu proste odlane klocki... pewnie w innym wypadku wygrywasz na normalke w totka?

PS. nieszczelność również można sprawdzić przerabiając korek chłodnicy z zaworkiem do pompowania żeby ze sprężarki powietrze wtłoczyć....

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: jak sprawdzic szczelnosc głowic

Post przez łysy » 23 cze 2016, o 18:41

nie bardzo rozumiem co da pompowanie powietrza-jak dojdziesz ,która głowica walnięta?Ja demontowałem rurkę od głowicy do termostatu na obydwu głowicach.Płyn zalany do równej powierzchni głowicy,odpalam i prawie natychmiast pojawiają się pęcherzyki na powierzchni otworu-wiem która do roboty.Proste szybkie ,skuteczne i sprawdzone kilka razy.
Ps.hazardzistą nie jestem ale znowu trafiłem 700zł (za 5zl) dobre i to. <piwo>

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości