Teraz jest 28 mar 2024, o 20:09

Prośba o pomoc

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 cze 2022, o 21:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Prośba o pomoc

Post przez Filip » 6 lip 2022, o 22:27

Cześć zacznijmy od tego że jestem ZUPEŁNYM ŚWIEŻAKIEM <rotfl> w cx'ach jak i generalnie w motocyklach w budowie pomaga mi ojciec, ma swój motocykl i generalnie coś tam wie, ale obydwu nam brakuje doświadczenia, dlatego też zwracam się do was o pomoc. Motocykl jest rozebrany do zera i czeka teraz na kupienie nowych części i tu właśnie pojawił się problem i liczę na waszą pomoc. Przyszedłem z konkretnymi pytaniami ale JESTEM OTWARTY NA WSZELKIE PORADY NA JAKIKOLWIEK TEMAT.
Generalnie pomysł na motocykl jest takihttps://pl.pinterest.com/pin/492649943493158/
-Główny problem mam z zawieszeniem przednim, mianowicie chciałbym zrobić USD(upside down), ale spotkałem się z opinią że pogorszy to skrętność jak i ogólnie prowadzenie motocykla, więc czy ktoś z was posiada cx'a z takim zawieszeniem i czy faktycznie pogarsza ono prowadzenie, lub czy jest jakiś sposób żeby temu zapobiec, natomiast jeśli nie stanowi to problemu to z jakiego motocykla brać zawieszenie żeby ta "operacja" nie była zbytnio problematyczna.
-Czy oddać silnik na jakiś przegląd czy remont lub po czym to poznać (motocykl był odpalany przed rozłożeniem i był w pełni sprawny)
-Inną sprawą która nie daje mi spać to gdzie ukryć akumulator, gdyż planuje usunąć boczne plastiki, ale nie wiem gdzie wcisnąć akumulator
Na koniec czy mógłbym was prosić o podesłanie niektórych części które wy macie, chodzi mi głównie o jakieś pierdoły typu licznik, kierunki, lampa przednia itp.
Na sam koniec chciałbym tylko powtórzyć że jestem kompletnym świeżakiem więc prosiłbym o wyrozumiałość i z góry przepraszam jeśli napisałem jakąś głupotę

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o pomoc

Post przez szopen » 6 lip 2022, o 22:42

Są tu gdzieś tematy w dziale twój cx gdzie dobór zawieszenia upd był omawiany, co do silnika, radzę poświęcić mu chwilę uwagi:
viewtopic.php?f=13&t=386

 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 cze 2022, o 21:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o pomoc

Post przez Filip » 6 lip 2022, o 22:46

ok dzięki zajrzę dokładnie jutro


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości