Teraz jest 27 kwi 2024, o 23:04

Blokuje tylny hamulec

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Blokuje tylny hamulec

Post przez bromba111 » 10 paź 2022, o 22:01

Pojawił mi się taki problem. Jak hamuję tylnym hamulcem do zatrzymania, to mi się blokuje hamulec. Jak ruszam to się odblokowuje. Jak hamuję w czasie jazdy bez zatrzymania to wszystko jest normalnie. Nie wiem w którym miejscu jest problem. Miał ktoś podobne zjawisko ? I tak będę musiał rozebrać bo nie wiem w jakim stanie są okładziny, ale fajnie byłoby wiedzieć co jest nie tak.

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Blokuje tylny hamulec

Post przez Piterrrrr » 14 paź 2022, o 20:45

Z tego co pamiętam jak jest skonstruowany, to albo blokuje się na ośce nóżki hamulca, albo blokuje rozpierak szczęk w kole. Innych opcji raczej nie ma.

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Blokuje tylny hamulec

Post przez bromba111 » 21 mar 2023, o 20:44

Wróciłem do tematu i zdjąłem dzisiaj koło. Faktycznie blokował się rozpierak. Mocno zabrudzony i ciężko chodził. Przy pełnym przekręceniu rozpieraka sprężyny nie cofały. Oprócz zabrudzenia, jest to według mnie objaw zużycia okładzin (u mnie 2mm) Przy tak zużytych okładzinach wychylenie rozpieraka jest tak duże że sprężyny szczęk równoważą(działają na rozpierak w przeciwnym kierunku), a nawet przewyższają siłę sprężyn dźwigni hamulca i szczęki pozostają w pozycji hamowania.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Blokuje tylny hamulec

Post przez szopen » 22 mar 2023, o 09:02

rozpierak po prostu kładzie się "poziomo" i nie wraca do pionu.


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości