Teraz jest 27 kwi 2024, o 12:17

Dużo pytań od świeżaka - EURO

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez szopen » 22 lut 2024, o 18:49

Innych nie ma, ja brałem MOTEC WERNER, i przyszło to samo gówno.. to jest wszystko to samo. stay away

 
Posty: 60
Dołączył(a): 15 wrz 2023, o 17:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez marxbox » 22 lut 2024, o 23:22

Ok Dziękuje.
Kolejne pytanie. Jest jakiś patent na wcianięcie tego uszczelniacza pompy wody ? . Nie jest tani a go właśnie rozpieprzyłem.Dodam ze jest tej samej srednicy co stary .

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez szopen » 22 lut 2024, o 23:33

tzn wprasowanie? ja mam specjalną prase do tego.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez jerry » 23 lut 2024, o 21:24

szopen napisał(a):tzn wprasowanie? ja mam specjalną prase do tego.

Prasę czy narzędzie do rozwiercenia pokrywy pod rozmiar obecnie dostępnych uszczelniaczy?

Bo prasy to tam nie trzeba ..... Choć jak ktoś ma nie zawadzi ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez szopen » 25 lut 2024, o 21:40

jerry napisał(a):Prasę czy narzędzie do rozwiercenia pokrywy pod rozmiar obecnie dostępnych uszczelniaczy?


tak jak piszę, mam wytoczoną prasę do osadzania tych uszczelniaczy, minimum ryzyka, jest prowadzenie i idzie zawsze "prosto". Moją prasą mogę wcisnąć 'dzisiejszy' uszczelniacz bez rozwiercania, ale i tak nie za wiele osób się na to zdecydowało bo przy możliwej kolejnej wymianie problem pojawi się ponownie i zawsze się rozwierca.

Na luzie wprasowalem 50 uszczelnien, jeden uszczelniacz zmarnowałem, trafił się też uszczelniacz z wadą fabryczna - pęknięta guma pod pierścieniem. Na szczęście nie składałem tego silnika, wysłał mi koleś dekiel i uszczelniacz na rozwiert i wpraskę. Także tu też gówno może się trafić.

Miałem też przypadek że w opakowaniu był uszczelniacz od innego motocykla, musieli fabrycznie pomylić.

 
Posty: 60
Dołączył(a): 15 wrz 2023, o 17:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez marxbox » 9 mar 2024, o 20:12

Nie wiem jak to sie stało . Ktos ma na zbyciu i chce odsprzedac?.....https://chomikuj.pl/MASSERATI/CX500/kos ... g*c5*82owy

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez jerry » 9 mar 2024, o 21:32

Ja nie mam ale ten gościu pewnie ma:
https://www.otomoto.pl/czesci/oferta/ho ... BISxc.html

Panie masz Pan pincetke do tego części wbród ;) No może poza napinaczami tozrządu jak masz automat ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez szopen » 10 mar 2024, o 10:40

marxbox napisał(a):Nie wiem jak to sie stało . Ktos ma na zbyciu i chce odsprzedac?.....https://chomikuj.pl/MASSERATI/CX500/kos ... g*c5*82owy


to się stało dlatego, że naoglądałeś się poradników motocyklowych na google jak blokować sprzęgło, i zablokowałeś na tych "słupkach" no i się rozjebało. A tam się nie blokuje!!!!

Żeby złożyć lub rozłożyć sprzęgło, należy sobie wziąć 4 duże podkładki. Odkręcić łożysko oporowe, i zamiast łożyska oporowego dać 4 podkładki pod każdą sprężyne - zakręcić. Wtedy sprzęgło mamy zblokowane.

Następnie wkładamy szmate między zęby wału korbowego i kosza sprzęgłowego, klinujemy szmatę bierzemy klucz metrowy - nastadkę koronkową do nakrętki sprzęgłą i na luzie odkręcamy, bez żadnego blokowania sprzęgłą.

Jeśli przy odkręcaniu - bo będą większe momenty bo nakrętka po latach zastana - sprzęgło będzie ślizgać, to wtedy zakładamy nasadkę na klucz udarowy. Sekunda strachu i sprzęgło nasze.

BEZ BLOKAD.

 
Posty: 60
Dołączył(a): 15 wrz 2023, o 17:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez marxbox » 11 mar 2024, o 11:12

To mi pękło przy skręcaniu kosza czterema srubkami nad sprezynami z demontazem nie mialem żadnych problemów problemów ( pukłem w nakrętke bez blokowania i pusciła a to juz bylo po urwaniu)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Dużo pytań od świeżaka - EURO

Post przez szopen » 11 mar 2024, o 16:42

Lipa kolego, tylko nie mów że bez klucza dyno, lub kluczem dyno z lidla.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości