Teraz jest 29 mar 2024, o 04:24

odpowietrzanie układu chłodzenia

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez maciastattoo » 2 maja 2016, o 11:17

Witam wszystkich użytkowników forum, oraz Hondy CX500. Problem mój może wydać się banalny, lecz dla mnie dość uporczywy. Kupiłem CX z wyciekiem od strony pompy wody. Serwisówka z internetu, przejrzałem-banał. Godzina silnik wyjęty, wymieniona reperaturka Tourmax, nowa uszczelka dekla, nowy olej, filtr, silnik w ramę, nowy płyn... no i się zaczęło. Nie miałem wześniej styczności z silnikami chłodzonymi cieczą, ale odpowietrzanie wydało mi się logicznym ciągiem, podobnym do tych w autach. Po zalaniu chłodnicy, odpaleniu silnika poczekałem aż "nabierze temperatury". Wyrzucił około 200 może 300 ml płynu. Po ostygnięciu uzupełniłem płyn i było wszystko ok. Motocykl jeździł tydzień i nie było żadnych problemów. Po 3 dniowym postoju wsiadłem dziś rano i pojechałem podbić przegląd do
stacji diagnostycznej (około kilometra od garażu). Po wjechaniu na stację, pan z wąsem chodzi ogląda, kręci wąsem, że stary i że co to za wynalazek, krótkie, długie, stop, kierunek, sygnał i już bierze pieczątkę a tu nagle rzyg... Płyn, chyba wszystko wyleciało... do domu wracałem pół godziny, żeby nie dopuścić do spuchnięcia silnika. Drodzy forumowicze, czy ktoś miał podobny problem?

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez Piterrrrr » 2 maja 2016, o 11:24

Przede wszystkim skąd poleciał płyn? I czy zdejmowałeś tylny dekiel silnika?

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez jaca cx » 2 maja 2016, o 11:35

Trudno powiedzieć , jak montowałeś tylny dekiel to może żle się ułożył oring w tej rurce co idzie po boku silnika ;) lub pierdknoł Ci wąż ?
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez maciastattoo » 2 maja 2016, o 11:44

zdejmowałem dekiel. inaczej nie wymienił bym reperaturki. Oringi wszystkie nowe. Płyn wyrzuciło przez zbiorniczek wyrównawczy

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez jaca cx » 2 maja 2016, o 12:13

ale zostało płynu w chłodnicy na pewno i trochę w zbiorniczku czy wszystko zniknęło <mysli2> może termostat się zrypał i płyn się zagotował ? nie wiem skacowany jestem <piwo>
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez maciastattoo » 2 maja 2016, o 12:16

w zbiorniczku był normalny stan. teraz jest pod korek. Z chlodnicy odkreciłem korek i zleciła setka :|

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez jaca cx » 2 maja 2016, o 12:19

Czyli było ok ten układ sam się odpowietrza ,więc jest ok po prostu za dużo było płynu w układzie ... no albo coś jest nie tak z termostatem i się płyn zagotował ciśnienie wzrosło i wywaliło <mysli> niech się pan Paweł wypowie <haha>
Ostatnio edytowano 2 maja 2016, o 12:27 przez jaca cx, łącznie edytowano 1 raz
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez maciastattoo » 2 maja 2016, o 12:24

wcześniej temperatura utrzymywała sie w połowie skali, po akcji na stacji diagnostycznej gwałtownie zaczęła rosnąc i podchodzić pod czerwone pole, nie wiem czy to normalne, żeby w zbiorniczku wyrównawczym było pod korek a z chłodnicy zlatuje 100ml...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez maciastattoo » 2 maja 2016, o 12:25

wiem, że sam się odpowietrza, i tak było tydzień temu. stał teraz przez 3 dni i wywalił płyn

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: odpowietrzanie układu chłodzenia

Post przez jaca cx » 2 maja 2016, o 12:28

No to na pewno nie jest normalne , to coś pewnie z termostatem jest nie tak ...
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości