Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:41

instalacja

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez szopen » 5 lip 2016, o 14:12

Tak tylko że to jest już łebski koleś, nawet napisał program do obsługi z poziomu epromu, wyższa liga już, analog mógłbyś zrobić sam, no chyba że ogarniasz takie rzeczy to działaj. :)

 
Posty: 199
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 16:37
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez 100 » 5 lip 2016, o 15:07

Dorzucę jeszcze taki ślad:
http://mobicon-unit.de/ bo może wśród Nas jest jakiś bogaty człowiek. <spox>
i może jeszcze to:
http://shop.motofreakz.de

 
Posty: 199
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 16:37
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez 100 » 14 sie 2016, o 11:31

W temacie braku instalacji dla średnio zamożnych lub ciułających inaczej (alternatywa dla Motogadgets)....
Elektronikbox D version 2 Axel Joost: <mysli>


Strona producenta:http://www.elektronikbox.de
SKLEP eBay i ceny: użytkownik loewe33m

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez szopen » 14 sie 2016, o 18:26

zrobisz takie coś sam taniej... zorientuj się tylko w mikroprzekaźnikach wysokoprądowych

 
Posty: 199
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 16:37
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez 100 » 1 lis 2016, o 19:09

Kolejne cudo, jako ciekawostka lub do rozwagi......
ULTIMA® Plus ELECTRONIC WIRING SYSTEM
http://www.ultimaproducts.com/wiringsystemplus.html
Na eBay najniższa cena to 665,64 zł z przesyłką. <mysli>


Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez szopen » 1 lis 2016, o 21:02

jest tylko jeden wielki przekaźnik - podejrzewam żę chodzi tu o światła, poprzednie modele które pokazywałeś były oparte w pełni na przekaźnikach półprzewodnikowych - wydaje mi się że lepsza opcja bo po prostu jest małe i płaski, a może tamte działają na transystorach większej mocy? A taki jak tu pokazujesz to zrobisz sam w granicach 200 zł

 
Posty: 199
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 16:37
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez 100 » 1 lis 2016, o 21:19

Znalazłem człowieka, który coś takiego chyba zrobił ale..... <mysli>

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez szopen » 1 lis 2016, o 21:42

Zasadniczo do twojego modułu będzie dochodziło tyle samo kabli, gość sobie znacznie by uprościł robotę gdyby wlutował przekaźniki bezpośrednio w płytę drukowaną i wtedy połowy by nie było. Jeżeli rama motocykla to wspólna masa to po cholere tyle kabli ciągnąć... poza tym, po co tyle tych przekaźników jak potrzebne jest tylko dwa, jeden to rozrusznik, drugi to światła, i one muszą byc, a przerywacz diodowy jest mały.. przecież reszta w motocyklu chodzi po przełącznikach jedynie... światła też nie mają przekaźników..

a no właśnie:
Obrazek

dodasz jeszcze moduł zapłonowy i wychodzi wszystko to samo... pomyśl, nie lepiej tobie zrobić nawiert w ramie i wpuścić instalacje fabryczną do środka? Przecież w CXie rama to gruba rura która idzie w kształcie L w dół sinlika... wszystko w nią popchasz nic nie bedzię widać..

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez jerry » 1 lis 2016, o 22:19

Tak oglądam te pomysły myślę o moim euro i nie mogę się nadziwić po co grzebać.... Jedyne miejsce, gdzie jest trochę naplątane to pod licznikami. Ogólnie instalacja mi wygląda minimalistycznie i jakbym zaczął grzebać to mogę tylko popsuć. Zwłaszcza, że talentu do prowadzenia kabli to mi brak. No chyba, że jest popsuta, ale wtedy może zrobić taką jaka była ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: instalacja

Post przez szopen » 1 lis 2016, o 22:26

wszystkie te moduły mini opierają się o diodowe postoje, światła tylne oraz kierunki żeby zminimalizować pobór prądu, odciążyć moduł temperaturowo/prądowo i pozwolić na zastosowanie mniejszych komponentów. Jedynie światło przednie zostaje H4 oraz rozrusznik powinien mieć jakiś przekaźnik - ale zobacz na pierwszy film co pokazuje brodaty koleś.. w reflektorze też ma włożoną diodę...

W normalnej instalacji prąd dochodzi do przełącznika np świateł, jednym przewodem, następnie w drugim przełączniku plus jest rozdzielany albo na krótkie albo na długie. Czyli mamy kabel który idzie od aku, do skrzynki bezpieczników, ze skrzynki bezpieczników do włącznika głównego pozycja/główne, następnie do lewej manetki gdzie wybierasz krótkie długie i stąd dwa przewody do lampy....

W tych rozwiązaniach na szybko to jest tak... od aku idzie prąd do tej skrzyneczki... z tej skrzyneczki idą dwa przewody na żarówkę, oraz.. jeden z przełącznika że światła są włączone oraz do zmiany długie krótkie.. chyba że zastosujemy prostszy przełącznik kołyskowy to wtedy mamy 1 0 1, czyli z jednego przełącznika do skrzynki sterowniczki.... jakby nie patrzeć dużo to nie upraszcza... odgrubia jedynie troche instalacje fabryczną, ale jeśli przejdziesz na diody to możesz zrobić to samo, samą skrzynką można sterować masą pewnie a nie plusem.... sposobów na zredukowanie ilości kabli w instalacji fabrycznej jest mnogo..., ale modułu zapłonowego i rozrusznika nie przeskoczysz, a to jest kupa kabli na dzień dobry..

Musisz się zastanowić co chcesz, czego będziesz używał.. długie CI nie potrzebne? wywal... itp itd...

edit: ten motogadget niby obsluguje pełną obciążalność prądową, po 10amper na wyjście... nie wiem co tam za przekaźniki siedzą, trzeba by zapytać kogoś obytych w automatyce..

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości