Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:16

Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez Henryk Kwinto » 28 cze 2016, o 22:57

Szukam od dłuższego czasu bagażnika (uchwytu). Doszedlem do wniosku że chyba będzie lepiej pospawać i ew pochromować. Czy ktoś z użytkowników posiada i ew. mógłby zwymiarować i wrzucić na forum jak to powinno wyglądać zgodnie z oryginałem? Szukałem w sieci ale ciężko znaleźć. Dzięki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez szopen » 28 cze 2016, o 23:05

Tobie chodzi o bagażnik ostatecznie czy o ten uchwyt.. bo Sebastian popatrz tu... za nie wiele więcej cały komplet:

https://sprzedajemy.pl/kufry-schuh-stel ... -nr3491377

Podobny stelaż montował do siebie Bromba, zapytaj się go o szczegóły... nawet gdzieś w modyfikacjach był jego wątek.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez Henryk Kwinto » 28 cze 2016, o 23:13

Już widzę, że nie będzie pasował do Customa. Mam do innej wersji, gość zapewniał mnie że będzie pasował, a tu lipa - leży i grzeje miejsce w garażu, można byłoby spróbować doginać, ale szkoda zniszczyć, a trzeba byłoby dospawywać uchwyty. Najbardziej pasowałby mi taki jak kupił bromba, ew. sam uchwyt. Jak stawiam na centralną stopkę to muszę chwytać za ramę żeby podrzucić do góry.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez szopen » 28 cze 2016, o 23:28

no to może napisać w niemczech w dziale ich giełdy??

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez Henryk Kwinto » 28 cze 2016, o 23:49

Szukałem na ebayach, myślałem o UK, są uchwyty ale w US. Za 20-30$ można wychaczyć sam uchwyt, najgorsza ta przesyłka 70-80$, to jest nieopłacalne. Jakbym miał wymiary dokładne z oryginału brat pospawałby mi elegancko, dałoby się do chromowania i byłoby git. Faktycznie, gdzieś czytałem w którymś z wątków, że bromba znalazł ładny bagażnik, ale starego uchwytu nie chciał się pozbywać. Może na jesieni coś się pojawi...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez szopen » 28 cze 2016, o 23:59

Nie mówie o USA tylko mówie o forum w niemczech, tam jest też giełda i ludzie mają gractwo.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez Henryk Kwinto » 29 cze 2016, o 00:02


Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez szopen » 29 cze 2016, o 00:07

Tak, ale ty się zastanów czy chcesz stelaż do kufrów czy oryginalny uchwyt do podnoszenia motocykla, bo to są dwie różne rzeczy i inne ceny.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez Henryk Kwinto » 29 cze 2016, o 00:15

Jeśli znalazłby się stelaż - super. Z braku laku zakupiłbym nawet uchwyt, żeby nie szarpać za ramę przy stawianiu na centralkę. Zaczyna mi to już działać na układ nerwowy. Dzisiaj wymieniłem dwie śrubki (od osłony kolektora), bo poprzedni właściciel użył niewłaściwego śrubokręta - rozbebeszył główkę śruby - i tak nie odkręcił i raziło mnie to w oczy jak spojrzałem w tamtą stronę. Rozwierciłem, kątówką odciąłem stare nakrętki, przyspawałem nowe, pomalowałem, nowe śruby i od razu inaczej się patrzy w tę stronę. Nie lubię druciarstwa

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prośba o zwymiarowanie bagażnika CX500 CUSTOM

Post przez szopen » 29 cze 2016, o 00:26

Jak ty tam kątówką to wyciąłeś jak śrubka siedzi głęboko... nie rozwaliłeś osłony? Uszkodzenia tych srubek powstają bo ludzie nie mają narzędzi, do takich śrub trzeba śrubokręt udarowy i dobrze dopasowana końcówka a i tak nie zawsze pójdzie.

U Salomona były 4 oryginalne piękne śrubki i co z tego, przy rozbiórce bez masakracji się nie obyło.... poluj na stelaż z kuframi zatem, zdarzają się, stelaż do kufrów mogę Tobie w przyszłości opomiarować jak Salomon wróci z urlopu.

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości