Teraz jest 27 kwi 2024, o 22:06

CX 500 C problem z odpaleniem

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez Patryk36 » 12 lip 2016, o 20:35

Witam wszystkich. Moja Cx500C jezt u mechanika nie chciala zapalic. Bylem zobaczyc jak mu idzie naprawa i powiedzial ze tam gdzie sa te dwa krucce co ida z gaznikow do cylinda i jak odrecil te srobki to silnik powinien zasysac przez te otwory powietrze przy odpalaniu a silnik te powietrze wypuszcza. Mechanik powiedzial ze nie wie dlaczego tak jest moze wy wiecie co moze byc przyczyna?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez szopen » 12 lip 2016, o 20:48

Witamy

Jaka Twoja miejscowość???

Jak motocykl przestał jeździć? nagle? z dnia na dzień, czy w miare czasu powoli coś mu się działo? iskra jest?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez Patryk36 » 12 lip 2016, o 21:03

Jestem z Bażan jest to kolo Kluczborka woj. Opolskie. Opisze to od poczatku. Wiec kupilem cx-a z niemiec w 1999 roku byl wymeldowany w niemczech i stal nieuzywany 17lat. Przywiozlem go do polski wymienilem paliwo na nowe wyczyscilem gazniki, swiece mial juz nowe i chcialem go odpalic ale nie umialem. Pozniej odrecilem te wlasnie srubki dwie i odrazu zapalil. To jezdzilem nim tak okolo 3 dni. Pozniej wymienialem olej z filtrem jak juz nalalem nowego oleju chcialem sie przejechac i juz nie chcial odpalic. Iskra jest tylko paliwo nie dochodzi do cylindra.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez szopen » 12 lip 2016, o 21:34

Patryk36 napisał(a): stal nieuzywany 17lat.


Patryk36 napisał(a):Pozniej odrecilem te wlasnie srubki dwie i odrazu zapalil.


piszesz chaotycznie, domyślam się, że mówisz o śrubkach do składów. 17 lat szmat czasu, czy czyściłeś gaźnik ponownie? czy założyłeś filtr po wyczyszczeniu gaźników? Czy motocykl zapali jeśli w śrubki od synchronizacji w króćcach podasz strzykawką paliwo?

Akurat mamy kolegę aktywnego na forum z Kluczborka - j@wa

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez Patryk36 » 12 lip 2016, o 21:38

Chodzi mi o srubki co sa wkrecone do krućcow ktore ida z gaznika do cylindra. Po czyszczeniu gaznikow dalem filterek paliwa, ale pozniej i tak gazniki czyscilem jeszcze raz dla pewnosci.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez jerry » 12 lip 2016, o 21:48

chodzi o srube/dziure po prawej na dole ?
Obrazek
jezdziłeś bez śrubek w tym miejscu?
znaczy dowaliłeś mu lewego powietrza za gaźnikiem i działał ? Mi nie chciał w analogicznej sytuacji jak nie założyłem wężyka podciśnieniowego kranika... (u Ciebie nie ma tego elementu) .... Paliwo w filtrze jest ?
A w gaźnikach jest? Od dołu masz wężyki nad nimi śrubki. Jak podniesiesz wężyki do góry i popuścisz te śrubki zobaczysz ile paliwa w gaźnikach jest

Filtr powietrza zmieniałeś ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez szopen » 12 lip 2016, o 21:52

słuszna uwaga... jeździłeś bez tych śrubek, które pokazuje Tobie jerry?


lewego powietrza za gaźnikiem i działał


przed gaźnikiem... za gaźnikiem nie miałoby znaczenia...

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez jerry » 12 lip 2016, o 21:56

mam na myśli przepływ powietrza a nie przód motora :)
Precyzując: "między gaźnikiem a głowicą" :)

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez bromba111 » 12 lip 2016, o 21:57

<zdziwiony> U mnie odkręcenie tych śrubek powoduje zgaśnięcie silnika. Nie bardzo wierzę że bez nich motocykl jeżdził. No chyba że coś jest nawywijane w gaźniku i potrzebował lewego powietrza.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX 500 C problem z odpaleniem

Post przez szopen » 12 lip 2016, o 22:08

Motocykl najwyraźniej potrzebuje powietrza, 17 lat stał, mimo czyszczenia gaźnika kanały składów mogą być wciąż zanieczyszczone, mogło ruszyć brud z baku i znowu zasyfić gaźnik i historia się powtarza.

Kolego z motocyklem jest tak, albo nie ma powietrza albo nie ma paliwa. Odkręć te śruby na króćcach i strzykawką podaj mu na cylinder z 20/30ml paliwa, kręć zobacz czy odpali. Świece niech będą suche i czyste...

Jeśli sobie nie dajesz rady to może kolega z forum j@wa Tobie coś pomoże, ostatnio zabiegany, ale nie podejrzewam że nie pomoże. Wstrzymaj się z fachowcami bo szkoda motocykla pchać do złotych rączek.

PS.
w Customie nie ma podciśnieniowych kraników paliwa, najzwyczajniejszy opadowy kranik jest

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości