Teraz jest 27 kwi 2024, o 17:25

zakup tylnej tarczy hamulcowej do euro

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

zakup tylnej tarczy hamulcowej do euro

Post przez Zibi » 28 lip 2016, o 08:51

Witam Państwa , kupiłem motocykl hondę CX 500 E rocznik 84, która wymaga większego przeglądu niż myślałem . Na dzień dzisiejszy na etapie są hamulce a w szczególności tylny , który mi się zblokował podczas jazdy. Postanowiłem wymienić tarczę i klocki . Niestety nie mogę namierzyć sklepu gdzie takową tarczę bym dostał :( . W związku z powyższym proszę o pomoc.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: zakup tylnej tarczy hamulcowej do euro

Post przez szopen » 28 lip 2016, o 09:04

Cześć na forum... hamulec pewnie blokuje się bo tłoczek stoi lub może pompa hamulcowa wymaga już regeneracji, i pewnie też z tego powodu poleciała tarcza. Gdybyś regenerował zacisk to tanie uszczelki komplety napisałem tutaj
viewtopic.php?f=26&t=24&start=60

A pompa tylna hamulcowa ja swoją regenerowałem ale to chyba był błąd bo później widziałem za 50 zł piękną pompe z jakiegoś NIGHTHAWKA, za zestaw naprawczy pompy zapłaciłem 150 zł i do CXa jest to najdroższy z możliwych zestawów na tył...


Tarcza tylna do euro to strasznie trudna sprawa, ponoć z jakiegoś motocykla pasuje, tak napisał pewien użytkownik forum Bydgoskiego, ale niestety pisałem do niego priwy i nie zdołałem uzyskać odpowiedzi, może tego gościa znasz bo niestety mojemu kumplowi nie odpisuje??
http://www.motobydzia.com/viewtopic.php?f=9&t=11046

Jeśli nie uda Ci się używki, to niestety tylko nowa:
http://www.ebay.de/itm/MetalGear-Bremss ... Sw2GlXI51p

O ile przednie tarcze używki w niemczech kupisz, i w ogóle przednich jest więcej bo dużo seria CB ma takie same przednie tarcze, tak z tylną jest piździec... dużo eurosów jeździ w australii, może tam napisać na forum?

No i można jeszcze inną drogą pójść, wytoczyć adapter montażowy do płaskiej tarczy z innego motocykla o podobnej średnicy - temat byłby zażegnany na zawsze.


PS. Prosilibyśmy o pochwalenie się motocyklem w dziale Twój CX, napisania kilka słów o maszynie.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: zakup tylnej tarczy hamulcowej do euro

Post przez Zibi » 28 lip 2016, o 10:15

Dzięki stokrotne za bardzo szybką odpowiedź , mimo to mocno mnie zasmuciła cena nowej tarczy , moja niestety jest mocno zużyta.
Poszuka może jeszcze w Niemczech, zobaczymy - dam znać.

A co do Ps.- a to jak naprawię to zrobię fotki oraz mały opis :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: zakup tylnej tarczy hamulcowej do euro

Post przez szopen » 28 lip 2016, o 11:20

Cena tarczy bylaby do przelkniecia gdyby tylko ona byla do wymiany, czyli se masz CXa eksploatujesz, wymieniasz wszystko na czas i nagle tarcza... to odżałujesz i kupisz, przecież codziennie się jej nie wymienia. Jak motocykl wymaga inwestycji po poprzednich właścicielach to się wszystko dokłada i nakłada, każdy myśli że jeszcze trochę pojeździ i sprzeda, powstają patenty żeby taniej i później... ty kupujesz i się meczysz bo chcesz ładnego CXa mieć. Z tą ceną tarczy to też tak jest że można w pewnym sklepie z tego co pamiętam w niemczech kupić ją ciut taniej niż na ebay, i popatrz na to tak, okazje oczywiście zawsze się trafiają ale jeśli niemiaki cenią sobie 80EU za używaną przednią tarcze... to za tylną będą chcieć i ze 100EU... to już nie dużo dzieli Ciebie od nowej...

ps. Nie jak naprawisz tylko trzeba pokazywać przed i po i cos pisać na temat prac, po to mamy forum.


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości