Teraz jest 28 mar 2024, o 20:25

łożyska główki ramy

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

łożyska główki ramy

Post przez paniec1 » 22 sie 2016, o 19:44

przeczytałem już wieksza czesc forum(mam chorobowe ok miesiaca i od cholery czasu),łozyska głowki ramy,na 90% u mnie kulki,nie rozbierałem jeszcze ale tak obstawiam,wymiana na stożkowe jest zawsze mozliwa i bezproblemowa czy trzeba cos kombinowac? jeśli nie trzeba to wymienie,poprosze tylko o instrukcje jak to zrobic najlepiej <piwo>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez szopen » 22 sie 2016, o 19:47

no to jak będziesz kupował zestaw łożysk to uważaj bo są w różnych cenach, i te tańsze to tylko łożyska, a te droższe to mają jeszcze takie płytki-uszczleniacze, i jak wymieniasz po raz pierwszy na stożki to powinieneś kupić droższy zestaw z uszczelniaczem.... Z tego co pamiętam to euro może mieć inne łożyska niż zwykły CX, zorientuj się i uważaj bo niektóre łożyska są tańsze, ale..... to o dziwo są łożyska do TURBO z dużym łożyskiem dolnym.

W zestawie powinien tez być dystans pod dolne łożysko. Dolne wchodzi tak jakby do połowy, przed założeniem podgrzej je palnikiem, dobierz rure średnicą i je wklep, na ciepło powinno łatwo wejść. Reszta to nie ma raczej o czym pisać... wyciągasz stare zakładasz nowe, nie ma w tym żadnej filozofii... główkę ramy zakręć na 25NM. Nasmaruj dobrze, zakręć 25NM pokręć kierownicą, odkręć i znowu 25NM i tak zostaw, będzie ciasno na początku ale tak ma być... nowe łożyska się ułożą...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez paniec1 » 22 sie 2016, o 19:55

podgrzac łożysko?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez szopen » 22 sie 2016, o 19:57

tak do 200 stopni śmiało.. powinieneś na sztyce włożyć je ręką a później tylko doklepać rurą do dystansu... tylko zrób porządnie i z głową żebyś zraz nie musiał drugiego kompletu kupować tak jak uszczelniaczy do zacisków.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez paniec1 » 22 sie 2016, o 20:03

a potem sie dziwi,że go nie lubia....
a uszczelniacz kupuje pierwszy raz,tak na marginesie :)

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz <piwo>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez szopen » 22 sie 2016, o 21:36

łożyska kosztują koło 150 zeta... w przypadku wtopy duża strata... a kulkowe łożyska mają jakiś uszczelniacz?? może dałoby radę zastosować...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez paniec1 » 23 sie 2016, o 00:02

jeszcze nie rozbierałem przodu i nie sadze,że zrobie to w najblizszych dniach,hamulec ogarne,zsynchronizuje gazniki,i jeszcze troche pojezdze,zapytałem o te łożyska,bo luz chyba jest z przodu,a skoro zmieniac to na lepsze,znaczy na stozkowe. przed zamowieniem zdejme stare pomierze i dopiero kupie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez szopen » 23 sie 2016, o 07:48

Ile masz zapłacić za synchronizacje? Opłaci Ci się? POdejrzewam, że w tej cenie kupisz synchronizator na dwa gaźniki czy dwa manometry waku do podłączenia...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez paniec1 » 24 wrz 2016, o 18:29

za synchronizacje dałem 40 pln,ale sam sciagnałem zbiornik a potem założyłem,chłop podszedł z waukoczymstam,troche sie pieprzył bo przy kontrowaniu sie przestawiało ale w koncu sie udało,
pytanko mam wzgelem zblizajacej sie zimy,
ma ktos moze skuteczny sposob na łatwe i przyjemne odkrecenie dwoch chomowanych osłonek na h-boxie? sruby sa na krzyzak ale mowy nie ma zeby to odkrecic,poza tym schowane ponizej poziomu wiec chwycic tez nie ma jak,
ja juz jezdzic sie nie bedzie dało wyjac chce H-boxa i go ogarnac bo rudy jest i mi sie nie podoba. I własnie szopen z tego co pisał odszykował go na cacy. Jak? pisakowanie,malowanie,czy co ? Acha, i jeszcze olej w przekładni kardan-oska chce wymienic,jaki i jak?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: łożyska główki ramy

Post przez szopen » 24 wrz 2016, o 18:40

kup sobie śrubokręt udarowy, dobierz krzyżaka i stukaj z wyczuciem, ale mimo wszystko potrafią się urwać i mi mimo zabiegów a sporo śrub zapieczonych w życiu odkręciłem to i tak mi się urwały.... później grzałem palnikiem, wspawywałem nakrętke i wykręcałem. Tak zrobiłem i u siebie i u dawida a następnie dałem śruby nierdzewne - możesz użyć albo kulistych na krzyżak jak oryginalne albo na imbus.

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości