Teraz jest 28 mar 2024, o 12:23

Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 13 kwi 2017, o 21:14

No a czemu mam nie ogarnąć, jutro stopka będzie zrobiona, śladu nie będzie...

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez bromba111 » 13 kwi 2017, o 21:45

Ale moment , u mnie jest odwrotnie, śruba jest wkręcona w stopkę i obraca się w ramie. I to rama jest wyrajbowana.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 13 kwi 2017, o 21:50

a tak.... na jedno wychodzi, wobec tego nie ma sensu nawet tego poprawiać bo materiał ramy to plastelina a blacha na łapę ma ok 6mm, nawet jeśli się poprawi otwór to nic to nie da. Więc zostaje tylko podkładkowanie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Henryk Kwinto » 13 kwi 2017, o 21:59

U mnie od środka śruby do płaskiej części - dotykającej ziemi jest dokładnie 23cm (po przedłużeniu). Moim zdaniem jest to idealna długość. Jutro w dzień zrobię zdjęcia motocykla po przedłużeniu stopki i wrzucę na serwer. Przedtem miałem 20cm i motocykl prawie leżał - zawsze miałem obawy że się położy. Tulejkę dotoczyłem z wałka, tak że po 2-3 cm weszła z każdej strony w rurkę i została przyspawana na całym obwodzie. Wewnątrz widełek była podkładka (nie mierzyłem ale na oko 0,2-0,3mm). Pewnie poprzedni właściciel wstawił żeby nie było luzu, a może były fabrycznie? - dla zmniejszenia tarcia.

Paweł, dokładnie ją przedłużyłem o 3cm. To jest ta sama stopka co pokazujesz na zdjęciu, tylko że ja dokonywałem pomiaru od środka otworu a nie od krawędzi więc pewnie od krawędzi byłoby 21,5.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Henryk Kwinto » 14 kwi 2017, o 12:01

Tak wygląda na przedłużonej stopce. Fakt, na równym gruncie, delikatnie będzie bardziej w pionie (ale delikatnie).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 14 kwi 2017, o 13:10

Już jest przedłużona, stygnie w garażu ja się poparzyłem w brzuch kurwa bo spawałem na imadle, zajarała mi się farba poparzyło mnie w rękę, i odrywając dłoń trafiłem rozgrzanym prętem od Tiga w brzuch mam kurwa dość dzisiaj garażu siedzę na wpół zgięty.. później pokaże...

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Piterrrrr » 14 kwi 2017, o 13:12

O żesz.... niech się szybko goi ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 14 kwi 2017, o 18:19

Nigdy nie spodziewałbym się że tak głupi temat o niczym będzie tak długi... naprawdę w tych CXach wszędzie honda dała du... nie istotne, to moja robota... też tulejka po 25 mm wbita na siłe w stopkę.

Coś tam spawałem tigiem, teraz położyłem w dziurki szpachle, ale następnym razem już będę robić to natryskówką nie istotne... nawet durna stopka a tyle roboty....

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek


Co do "procy" w stopce i płyty w ramie... płyta ma 7.70mm, a proca ma 10.10mm czyli trzeba wrzucić 2.4mm podkładek...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Henryk Kwinto » 21 maja 2017, o 23:18

Panowie, dzisiaj znalazłem w moich dokumentach z Niemiec (które otrzymałem z moto) jakąś kartkę dot stopki:
Obrazek
Obrazek
Widać montowali ją dodatkowo, bo data jest 87. <mysli> Jutro spojrzę czy w Briefie nie ma czegoś wbitego, że zamontowano ją. Może początkowo były bez stopki bocznej? A może zmieniali z jakichś względów? Mało tego, widzę że na tej kartce jest wbity numer mojej ramy.
Ostatnio edytowano 22 maja 2017, o 07:00 przez Henryk Kwinto, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 21 maja 2017, o 23:41

<mysli> do niemca z tym....

napisałem, jutro mi to pewnie wyjaśnią....

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości