Teraz jest 28 mar 2024, o 10:51

Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez jerry » 4 gru 2016, o 21:42

W wątku "biała moc" pojawił się temat problemu ze stopką. Wydaje mi się na tyle istotny, że warto by było dla niego osobny wątek zrobić.\

Na szybkiego fotki mojej stopki bocznej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest tam schematyczny rysunek mocowania stopki do ramy.
Podobno wystarczy przedłużyć stopkę o 2 cm i motor będzie się na niej opierać bezpiecznie.

Ale czy to jest feler fabryczny ?

Wydaje mi się, że nie. Poszedłem do piwnicy, rozłożyłem stopkę i "buja się" właśnie 2 cm ....

Kiedyś ją rozkręciłem bo myślałem, że da się tam dorzucić jakąś podkładkę, która zlikwiduje luz. Niestety nie jest tak prosto. "Widełki" w stopce są wytarte. Zaznaczyłem to na czerwono na schematycznym rysunku.
Ciemno było więc nie obejrzałem dokładnie ramy, ale przypuszczam, że mocowanie stopki jest analogicznie wytarte. Stąd "luz" na stopce który powoduje, że motor może się łatwo gibnąć.

Ze schmatu:

Obrazek

Tam nie ma żadnej tulejki. Motor trzymają "widełki" a nie "bolec". Co zresztą wydaje się logiczne - siły jakie tam działają są bardzo duże i śruba 10-tka / mała tulejka by tego raczej nie zniosła długo.
Jest jeszcze opcja, że moja stopka jest od czegoś innego - za cholerę nie mogę dojść do czego służą odbojniki na stopce i na wydechu ...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 4 gru 2016, o 22:08

jerry jak by nie bylo, stopka w euro jest za krótka, luz nie pomaga, jeśli motocykl stawiasz "z górki" to on się przewróci, winna jest długość stopki, motocykl za mocno leży....

tak jak masz to widełki trzeba delikatnie rozfrezować frezem palcowym, a następnie zdystansować. Tylko jakbyś nie patrzył jeśli kołek w śrubie będzie ciasno pasowny to i stopka będzie bez luzu...

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez jerry » 4 gru 2016, o 22:26

Gdyby ta blacha na którą nachodzą widełki miała 2cm grubości to tulejka i sworzeń by pewnie wytrzymały.
Ale tam jest na oko pół centymetra.
Nie umiem tego policzyć, ale wydaje mi się, że obciążenie by było za duże żeby cokolwiek na tej zasadzie tam wytrzymało.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 4 gru 2016, o 22:38

wymyślili to tak jak wymyślili i trzeba z tym żyć i to naprawić... a stopka jest i tak za krótka jak sobie przedłużysz to inne życie...

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez bromba111 » 5 gru 2016, o 14:16

Odbojnik na tłumiku jest do centralnej. Stopka wygląda na cx - ową tylko brakuję wąsa do stawiania. i u mnie innaczej idzie sprężyna.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez jerry » 5 gru 2016, o 23:43

Acha - czyli na ok wszystko OK.

A ile mają stopki w CX-ach ? U mnie jest od końca widełek 21cm. GL 500 przypadkiem nie ma dłuższej ?
Spawać to ja osobiście na pewno nie będę .....

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Piterrrrr » 7 gru 2016, o 10:15

To fakt stopka jest za krótka. Moja też się gibała na boki to wsadziłem takie cienkie metalowe podkładki. Trochę pomogło nie powiem, ale to taka trochę prowizorka.

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez bromba111 » 15 gru 2016, o 19:01

Byłem dzisiaj w Hondzie i odziwo mają tą gumkę odbojową na tłumik, do stopki centralnej. Tylko że na zamówienie. Jak jest ktoś zainteresowany to mogę zamówić więcej i przesłać. Kosztuje taka gumka 10zł. plus jakiś tani list.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez jerry » 15 gru 2016, o 19:11

A w krakowie jedt jskaś Honda ?

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez bromba111 » 15 gru 2016, o 19:14

Jest w libertowie. Tylko że już nie są ASO Hondy tylko zwykłym sklepem motocyklowym, ale dalej prowadzą części .

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości