Teraz jest 27 kwi 2024, o 14:57

Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez jerry » 7 sty 2017, o 20:11

Ja kupiłem od gl500 jest jakiś 1 cm dłuższa ale okazało że "widełki" są 1mm szersze i d..a. Może jakąś podkładkę się wciśnie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 7 sty 2017, o 20:34

no bo tak musiały mieć fabrycznie...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Henryk Kwinto » 4 mar 2017, o 20:59

Dzisiaj wyciągnąłem boczną stopkę, też się chybocze skubana, nie tak bardzo, ale jednak jest luz na boki. Przedłużę ją o 3-4cm, może w środek widełek dać cienką podkładkę?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 4 mar 2017, o 21:18

a jaki rodzaj masz stopki, z odbojnikiem gumowym czy bez? uważąj z przedłużaniem bo jak przesadzisz to też źle, bo jak kufry są i ciężar to nie da się motocykla postawić.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Henryk Kwinto » 4 mar 2017, o 22:02

No właśnie brakuje tego gumowego wąsa. Może ta stopka to przeszczep z czegoś innego? Nawet nie widać żeby kiedyś było mocowanie tej gumy (powinno być z boku):
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 4 mar 2017, o 22:04

oooo drugi custom który ma stopke z h wie czego, a może to jakiś nietyp od customa??? bo szczerze... u Macieja jest to samo g... i motocykl się przewraca - będę mu ją przedłużać również, tokarka, wstawka w środek i obspawanko i malowanie. Tzn nie.... kazałem Maciejowi szukać tej "dobrej stopki" z wąsem gumowym i przyjrzę się jeszcze temu wyfrezowaniu..

W katalogu nie ma takiej stopki, albo ktoś je wymieniał, albo rzeczywiście na jakimś etapie takie montowali, nie wiem, ale jest ona gówniana...

PS. Sebastianie czy czytałeś instrukcje galerii, i gdzie i jak zamieszcać zdjecia? Nie zamieszczamy zdjęć technicznych w swoim albumie, masz do tego album w galerii - DZIAŁ TECHNICZNY. Galeria jest podzielona identycznie jak forum - proszę nie robić bałaganu bo nie wyrabiam z poprawkami! Zdjęcie już jest przeniesione, ale proszę ogarnąć rozkład galerii.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Henryk Kwinto » 4 mar 2017, o 22:09

Nigdy nie stawiałem na tej stopce, bo miałem wrażenie że moto zaraz wywinie orła. Nawet nie widać żeby była przerabiana (chodzi mi o wąsa gumowego). Jak myślisz o ile ją wydłużyć, żeby nie przedobrzyć? Luz na widełkach jest wyczuwalny, też trzeba będzie to ugryźć. Na ebayu w US pełno stopek po 12-16$, a u nas deficytowy towar. Ok, ze zdjęciami w przyszłości poprawię.

Były takie stopki montowane w cx'ach:
http://www.ebay.de/itm/NEU-Seitenstande ... SwnNBXaNx-

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez szopen » 4 mar 2017, o 22:18

Ta stopka to porażka, musieli dojść do wniosku że jest nic nie warta, dobra stopka to ta z wąsem i ona ma odpowiednią długość, pytaj Dawida to Ci zmierzy, na jego Customie jest taka stopka jak trzeba.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez salomon » 5 mar 2017, o 07:57

Nie ma problemu. Dzisiaj zmierzę. Moja jest idealna.

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Stopka - czyli dlaczego CX się gibie

Post przez Henryk Kwinto » 5 mar 2017, o 10:07

Dzięki. Zastanawiam się czy nie dospawać mocowania do tego wąsa, ew. do zamocowania jakiejś twardej gumy. Chyba jej zadaniem było zabezpieczenie przed ślizganiem stopki.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości