Teraz jest 29 mar 2024, o 13:24

CX zamienniki opon

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez Szynakolejowa » 22 mar 2017, o 21:09

Nie strasz mnie..
O co kaman, nie można dętek zakładać i opon do nich w Europie czy na felgi od cx?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez szopen » 22 mar 2017, o 21:15

W cx masz opony bezdętkowe.. kupiłeś dętkowe... ale powinno być ok jak wrzucisz dętki... będzie dobrze...

 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez Szynakolejowa » 22 mar 2017, o 21:31

Uff.. dzkieki:)

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez jerry » 22 mar 2017, o 22:43

Szynakolejowa napisał(a):Nie strasz mnie..
O co kaman, nie można dętek zakładać i opon do nich w Europie czy na felgi od cx?


Miałem na myśli eurosporta <rotfl>
W instrukcji doczytałem że nie wolno dętkowych :)

Z drigiej strony jak nie masz homologacji na dętki to .... <lol>

Wiesz dopuszczelną krzywizne banana określili. I wysokość płomienia świecy też. <shock>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez szopen » 22 mar 2017, o 22:48

jerry jak miałem kiedys yamahe xz550, to one wychodziły w felgach na wersje dętkowe i bezdętkowe.... ja miałem felge dętkową, ale juz w 2000 roku był bardzo duży problem kupić do takiego motocykla felge dętkową - mimo że w interncie na stronie producenta były, to tego nikt nie ściągał na stan.

No i oczywiście co się robiło? a no się kupowało opone bezdętkową i pchało się do niej dętke... choć w istrukcji również pisano że tak nie wolno...


znalazłem kawałek instrukcji z virago.. identycznie

Tubeless Tires and Aluminum Wheels

This motorcycle is equipped with aluminum wheels designed to be compatible with either tube or tubeless tires. Tubeless tires are installed as standard equipment.

WARNING:

Do not attempt to use tubeless tires on a wheel designed for use only with tube-type tires. Tire failure and personal injury may result from sudden deflation. Tube-type wheel—Tube-type tires only Tubeless-type wheel-Tube-type or tubeless tires When using tube-type tires, be sure to install the proper tube.

Types Tube And Tubeless Tyres
To insure maximum performance, long service, and safe operation, note the following precautions:

1. Check tire pressure before riding; adjust as necessary.


http://www.motorcycleinstitute.tk/yamah ... assis.html

ja jeździłem, nic mi się nie stało i od razu nie ma się prawa nic stać, dla bezpieczności polecam kupić dętki do enduro bo są 3 razy grubsze.... i jak juz dmuchać na zimno to zrobic ze 3000 km i oponę zrzucić i sprawdzić dętkę...

 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez Szynakolejowa » 23 mar 2017, o 00:22

O tych dętkach wiem tylko tyle że są marki VEE RUBER podobno grube tak zapewnia ten gość co opony ma. <bezradny>

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez jerry » 23 mar 2017, o 00:31

szopen napisał(a):jerry jak miałem kiedys yamahe xz550, to one wychodziły w felgach na wersje dętkowe i bezdętkowe.... ja miałem felge dętkową, ale juz w 2000 roku był bardzo duży problem kupić do takiego motocykla felge dętkową - mimo że w interncie na stronie producenta były, to tego nikt nie ściągał na stan.

No i oczywiście co się robiło? a no się kupowało opone bezdętkową i pchało się do niej dętke... choć w istrukcji również pisano że tak nie wolno...


Znowu się mało precyzyjnie wyraziłem. Miałem na myśli że nie zdziwiłbym się jakby jakiś unijny przepis nakazywał ściganie takiego występku jak załozenie dętki do koła homologowanego na bezdętkowe. Wiesz - jak mogą przymknąć za sprzedaż niewłaściwie krzywego banana :D

PS. Też jakiś czas jeździłem z dętkami w oponach bezdętkowych w dużym fiacie. Aczkolwiek w przypadku opony bedętkowej i dętki wydaje mi się, że z technologicznego punktu widzenia mogę się nieco gryźć. Podobnie jak z felgą.

PS2. [OT] Po dwóch długich popołudniach chyba opracowałem metodę zdejmowania rozkręcanej felgi z piasty w rolniczej przyczepie po 30 letnim zrastaniu się :D Na razie jedna felga zdjęta.

 
Posty: 199
Dołączył(a): 7 maja 2016, o 16:37
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez 100 » 20 kwi 2017, o 21:13

Coś dla oka:
Obrazek

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez bromba111 » 21 kwi 2017, o 20:04

Byłbym rad jakby się temat opon trochę rozwinął. Ja nie znam się zupełnie na motocyklowych gumach, a będę musiał powoli pomyśleć o nowych.

 
Posty: 129
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 18:54
Lokalizacja: Chojnata
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX zamienniki opon

Post przez tajnywspółpracownik » 21 kwi 2017, o 21:56

Tak, tak! Piszcie, bo u mnie są gumy czternastoletnie!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości