Teraz jest 27 kwi 2024, o 17:49

Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez Szynakolejowa » 21 mar 2017, o 23:05

Cześć Panowie'
Ciekaw jestem czy ktoś wie jak ogarnąć temat zmiany tarcz zegarów bo zamówiłem i właśnie doszły, jest niby tam instrukcja lecz zdjąć ta wskazówka się nie chce tak jak oni to instruują. że niby dwie małe łyżeczki ale ja już takiej siły używam że to nie możliwe może je się jakoś odkręca albo wklejone są :(
Kupiłem a w zasadzie zamówiłem bo nie mieli i zrobili mi ładne bo moje w milach a chce w kilometrach, zegary rozebrałem bez problemu doprowadziłem do użytku bo troszkę nalotu rudej było no i poległem na ściągnięciu wskazówek pomocy!
Pozdrawiam wszystkie cx i ich pańciów :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez szopen » 21 mar 2017, o 23:22

no tak... wskazówki przesrany temat, powinno się je podważyć "na dwie łyżeczki" tak jak ci sugerują... ale jak nie idzie to nic na siłę bo pożegnasz się z licznikiem....

z tego co pamiętam... ktoś tu... (Piterr....??) Ma uszkodzony licznik, i mógłby dla CIebie w ramach testów podnieść wskazówkę.... taki sposób jest najbezpieczniejszy zanim się potnie pacjenta to trzeba próbować na szczurze...

https://sites.google.com/site/cx500gl50 ... peedometer

gość tu pisze że podpiera na plastikowym elemencie pod wskazówką....

No i ten gość:
http://www.dimecitycycles.com/blog/hond ... eplacement

Pisze że nie podważa tylko ciągnie do góry, i podgrzewa igłę ciut opalarką żeby puścił klej, ale nie na tyle zęby stopić licznik oczywiście - może suszarka do włosów starczy...

Ja bym sobie zrobił taki mini młotek udarowy, na wzór ściągaczy do bębnów...:
Obrazek

I delikatnie odstukałbym tą wskazówke.. a może...:
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... C3%B3wek&*

http://firma-aris.pl/produkt/sciagacz-wskazowek-1250-zl

http://allegro.pl/narzedzie-zegarmistrz ... 76882.html


Tylko żę tobie taki się nie nada, bo ty musiałbyś mieć taki co jego ramionka opierają się o tarcze... albo żeby jego ramiona były przykręcane tam gdzie są srubki gwiazdkowe tarczy... w sumie to można łatwo zrobić taki ściągacz i to byłoby najlepsze... bo lekko byś naciągał a później młoteczkiem puk puk... i ona by na udar puściła...

następny jedzie widelcem
http://gauge-repair.com/remove-a-speedo ... right-way/

ale podtrzymuje kobinerkami ośkę od wskazówki od drugiej strony tarczy, żeby nie ciągnąć za mechanizm...


Jeszcze jedna ważna uwaga, zanim ściągniesz wskazówkę, opuść ją poniżej bolczyka blokujacego, bo to jest jej wyjściowa pozycja, na bolczyku blokującym igła ma się oprzeć - to jest wstępny naciąg sprężyny wzkazówki, jak tego nie zrobisz tak samo to będziesz miał błędy wskazań...


Obrazek

 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez Szynakolejowa » 22 mar 2017, o 08:18

Napisałem do Piterrra poczekam na odpowiedz czy ma go jeszcze i czy zechciałby przeprowadzić zabieg na szczurku.
Po info od niego zacznę próbować z tym co napisałeś, dzięki Szopen za wyczerpujące info i zaangażowanie w temat.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez szopen » 22 mar 2017, o 09:12

a próbowałeś sobie psiknąć tam wd40 na noc? żeby ściekło na wskazówkę, licznik do góry nogami?

 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez Szynakolejowa » 22 mar 2017, o 09:24

Nie nie próbowałem ale za raz tak zrobię, zapodam kilka kropel.

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez Piterrrrr » 22 mar 2017, o 10:31

Spróbuje zdjąć tą wskazówkę dzisiaj :) .

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez szopen » 22 mar 2017, o 10:59

a jednak mam dobrą pamięć do waszych złomów... :)

 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez Szynakolejowa » 22 mar 2017, o 11:38

No i git!
A ja w swoich zaznaczyłem wskazówki oczywiście zwolniłem je wcześniej za igiełek jak radził Szopen by znalazły swój luz i tak je później założę, teraz się moczą w wd40.

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez Piterrrrr » 22 mar 2017, o 16:49

No to zaczynamy. Może na wstępie opiszę co z moim było nie tak. Mianowicie po pierwsze miał uszkodzony licznik dziennych kilometrów (słońce stopiło kółka przebiegu), zrobiłem przeszczep z innego licznika Cx-a ale od innej wersji, nie od Customa. Dlatego widać taką długą dźwignię do kasowania przebiegu.
Obrazek

Obrazek

I wszystko by było ok ale nie wiem co mnie podkusiło by wyczyścić cyferblat rozpuszczalnikiem acetonowym <rotfl> . Pozostawmy to więc bez komentarza.

Przygotowałem sobie stanowisko, licznik w imadło i dwa śrubokręty szerokie. Do tego szmatka pod nie żeby nie uszkodzić licznika.

Obrazek

Obrazek

Powiem tak, siedzi franca mocno, użyłem trochę siły i wyskoczyła. Trzeba to robić bardzo ostrożnie.

Obrazek

Na moim nowym liczniku bałbym się chyba że coś uszkodzę, sam nie wiem. To delikatna ośka strasznie.
Ten młoteczek pewnie, co zamieścił Szopen byłby idealny bo by działał w osi wskazówki.

 
Posty: 66
Dołączył(a): 10 mar 2017, o 15:30
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Zmiana tarcz zegarów CX CUSTOM 83r

Post przez Szynakolejowa » 22 mar 2017, o 18:11

Dzięki Piterr za operacje i szczegółowy opis, będzie dla pokoleń:)
Wieczorem jak znajdę czas zaatakuje swoje zegary, mam nadzieje że dzieki temu wd40 pójdzie lekko;)
Pozdrawiam.

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości