Teraz jest 19 kwi 2024, o 01:29

klej do aluminium wysokotemperaturowy

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: klej do aluminium wysokotemperaturowy

Post przez Zik_Cortes » 6 kwi 2019, o 12:01

Pozwolę sobie wrócić do wątku, bo i sytuacja do tego dojrzała. Do tej pory moje ciężkie wydechy (ok 2kg sztuka - lufy od T-34 były na wyprzedaży ;) ) ładnie dociskały puchę do silnika, to 'języczek' wspomniany (a teraz również pokazany) nie miał znaczenia. Później, jak już puchę wywaliłem (i tak była przeżarta i pusta w środku) to jakiś czas jeździłem bez potrzeby podwieszenia pod silnikiem, a teraz mam mocowanie, które mi ładnie wszystko usztywni, niemniej jemu już by się porządne dokręcenie do silnika przydało.
Pytanie więc - jak przygotować się do spawania? Czy silnik trzeba rozebrać i wypatroszyć, czy może można to miejsce spawać 'na żywym organiźmie'? Jakie środki najlepsze by dobrze oczyścić w tym miejscu przed spawaniem?
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: klej do aluminium wysokotemperaturowy

Post przez szopen » 6 kwi 2019, o 15:10

na szczęście nie jest to silnik tylko dekiel, mniejsze odprowadzenie ciepła więc powinno się spawać, jak odkręcisz to oczyść wszysko i miejsce spawane do żywego aluminum nawet w głąb.. no i spawaj...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: klej do aluminium wysokotemperaturowy

Post przez Zik_Cortes » 6 kwi 2019, o 15:29

Dla jasności - odkręcić dekiel i jego oczyszczać, czy odkręcić puchę i spawać na zmontowanym? I co do oczyszczania - jakie najlepsze środki do aluminium, żeby oczyścić?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: klej do aluminium wysokotemperaturowy

Post przez szopen » 6 kwi 2019, o 17:54

zik, to dużo tłumaczenia, weź stary jakiś karter z motocyklai zrób sobie próby, będziesz wiedział mniej więcej jak się przetapia alu wtedy zdecydujesz.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: klej do aluminium wysokotemperaturowy

Post przez Zik_Cortes » 6 kwi 2019, o 18:54

Ok, dzięki.

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości