Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:54

Prędkość matematyczna....

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Prędkość matematyczna....

Post przez szopen » 11 cze 2017, o 09:28

Sebastian zaprzęgne Ciebie do wyliczeń....... żebyś podał prędkości matematyczne przy danych obrotach silnika i obwodzie tylnego koła... nie chce mi się tego liczyć tobie wyjdzie to szybciej....

Przełożenia wał/skrzynia/poszczególne biegi/dyfer
Obrazek

obwód tylnej opony
2039.52mm

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez szopen » 11 cze 2017, o 09:41

Ok.. użyłem kalkulatora internetowego i fajne rzeczy wyszły, to prędkość matematyczna dla euro

Obrazek

160 to ja jechałem według GPS swoim, obrotomierz pokazuje mi wtedy 7500 obrotów.... wczoraj jechałem macieja... obrotomierz pokazał 9500 obrotów a prędkościomierz 150kmh.

Ktoś tu pisał że jechał CXem 180kmh... musiałby na piątce rozkręcić silnik do 9500 co uważam jest nierealne... także jadąc 160 i pokonując te opory powietrza i moją masę to obrotów silnika jest 8400 i to jest dobry wynik więc mój euro jeździ normalnie....

uważajcie na liczniki - kłamią.... cudów też nie ma, jak ktoś mówi że leci CXem 180 to ja mu życzę powodzenia - kalkulator i przełożenia nie kłamią ;-]

zresztą... żeby jechać 180 cxem to trzeba mieć naprawdę dobrego cxa, z zawieszeniami jak u Macieja - chociaż i te czuć na prędkości się kończą ale i tak bez porównania do pewnych motungów co nimi miałem okazje się przejechać.. to po prostu stare moto ;-]

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez Henryk Kwinto » 11 cze 2017, o 11:35

W sumie tak wychodzi. Przed synchronizacją na 5 u mnie było 100km/h (według licznika - muszę sprawdzić z GPS), teraz wydaje mi się żeby osiągnąć tą prędkość potrzebuję ok 5200obr/min (dziwne, przecież przełożenia się nie zmieniły). Dzisiaj sprawdzę z GPS i podam jak to wygląda. Szybciej niż 140 nie jechałem

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez szopen » 11 cze 2017, o 12:59

tak ale ja zauważyłem że wskazówka szaleje na wyższych partiach, u mnie np obrotomierz i licznik ma lekkie drganie, może coś go już nie jest wstanie pchnąć na te obroty kiedy silnik rozkręca się powoli, bo np na 2jce trójce wchodzi ale wtedy jest uderzenie i szybko silnik wchodzi na obroty to może i obrotomierz dostaje kopa i idzie.... a później.... no ale prędkość jest wyznacznikiem obrotów, bo tego już nie oszukasz....

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez Henryk Kwinto » 11 cze 2017, o 18:46

Dzisiaj sprawdziłem z GPS (po ustaleniu stałych obrotów - droga prosta - poczekałem aż GPS się ustabilizuje) na 5-ce 5000=90km/h, 5500obr/min=98km/h, 6000obr/min=106km/h. Licznik zawyża o te 6-7km/h. Pamięć mam dobrą ale krótką, a nie wziąłem nic do zapisywania, to co udało mi się zapamiętać. Następną razą wezmę ołówek i kartkę. Droga też nie była rewelacyjna, duży ruch itp.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez szopen » 11 cze 2017, o 19:38

90.... 106... zacznij jeździć...

Avatar użytkownika
 
Posty: 841
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 11:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez Henryk Kwinto » 11 cze 2017, o 19:54

Ale nie za bardzo rozumiem sugestię? Wiesz, staram się dopasowywać prędkość do warunków panujących na drodze, a jeśli jesteś zainteresowany szczegółami to droga, którą się poruszałem posiada klasę G. Według rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, w przypadku tej klasy prędkość poza obszarem zabudowanym 70km/h. Dla klasy G dopuszcza się dwie prędkości projektowe na terenie zabudowanym: 50 i 60 km/h oraz trzy prędkości projektowe poza terenem zabudowanym: 50, 60 i 70 km/h.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez szopen » 11 cze 2017, o 19:55

bez stresu :) <rotfl>

popędź motocykl dobrze jaka droga by nie była i nie marudź <lol> takim tokiem rozumowania to do najbliższej drogi na 150kmh musiałbym zajrzeć do sąsiada z zachodu :) Sebastian... to po co ten DL650 :)

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez Carlo » 11 cze 2017, o 21:46

Uważaj na kolaży, bo jest sezon a oni mają w d...pie kategorie i przepisy!
staram się dopasowywać prędkość do warunków panujących na drodze

I o to chodzi broda, o to chodzi. To najważniejsze!
Lecz czasem....
Ostatnio edytowano 11 cze 2017, o 21:50 przez Carlo, łącznie edytowano 1 raz

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Prędkość matematyczna....

Post przez szopen » 11 cze 2017, o 21:50

o chłopie, dzisiaj mnie chłop zdenerwował... droga za miastem 90kmh dwie ciągłe... a ten jedzie z rodziną na spacerek i każde auto wyhamowuje.... strąbiłem dziada i pojechałem ale zatrzymałem się na stacji to coś się do mnie wydzierał.... baran totalny, zamiast jechać z rodziną gęsiego to nie wiem co struga... nawet po wsiach dzisiaj ludzie rowerami jeździli jak ludzie, a ten z wielkiego się miasta wyrwał na obrzeża z kościoła raz na tydzień i już droga jego...

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości