Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:32

Spalanie

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Spalanie

Post przez Piterrrrr » 26 sie 2022, o 22:50

Cx-y mało nie palą i to trzeba po prostu zaakceptować. Wystarczy kilka razy poodkręcać manetkę i paliwo znika. U mnie w trasie 4,5-5,5l. Z tym że u mnie trasa to głównie górki podjazdy zjazdy itp. Prędkości 50-90.

 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 maja 2021, o 21:27
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Spalanie

Post przez Ulf » 27 sie 2022, o 21:36

U mnie w województwie łódzkim raczej płasko. Prędkości licznikowe 50 - 110. Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem spalanie wyszło 5,9.

Poniżej ciekawostka. Motocykl kupiłem z gaźnikiem w którym brakowało śruby mieszanki, sprężynki podkładki i oringa. Kupiłem zatem taki zestaw naprawczy:

https://intercars.pl/produkty/1912908-z ... kh-0379nfr

Długo się męczyłem z prawą świecą (w prawy gaźnik wkręciłem śrubę z zestawu naprawczego). Generalnie świeca wyglądała tak jak na zdjęciu poniżej przy śrubie regulacyjnej wykręconej na 1,5 obrotu

Obrazek

Nie mogłem sobie z nią dać rady. Ostatecznie mój znajomy od którego kupiłem moto odnalazł oryginalną śrubę regulacji i po jej wkręceniu problem ze zbyt bogatą mieszanką zniknął (zdjęcia przesłałem w poprzednim poście).

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Spalanie

Post przez szopen » 27 sie 2022, o 22:12

robiłem już gaźniki po takich zestawach naprawczych, i innych z chin też... szybciutko właściciele odwiedzali mechaniorów, u których gaźnik był jeszcze poprzednio, żeby oddali oryginalne graty....

 
Posty: 128
Dołączył(a): 30 wrz 2021, o 01:00
Lokalizacja: Pruszków / Sarzyna
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Spalanie

Post przez wojtex » 28 sie 2022, o 20:44

Chyba ogólnie (przeważnie) tak jest z gaźnikami że lepszy ewentualnie zregenerowany oryginał niż nowy zamiennik.

Przynajmniej tak jest z gaznikami do staroci, zamiana na chiński / turecki zamiennik to ostateczność.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Spalanie

Post przez szopen » 28 sie 2022, o 20:50

inna rzecz że te gaźniki jeśli dba się o ich czystość to są niezniszczalne. Pamiętam jak we fiatach wymieniiało siię przepustnice na nadwymiary, były rozwiertaki do korpusów gaźników cuda, tutaj materiały są dobrze podobierane i to chodzi.

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości