Teraz jest 28 mar 2024, o 15:01

Problemy z odpaleniem.

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Problemy z odpaleniem.

Post przez bernard » 28 lip 2017, o 14:27

Witam, Posiadam Honde CX650 i mam problem z odpaleniem, rozrusznik kreci ale po sekundzie go ''wybija'' i kreci na sucho tzw. nie obraca silnikiem. Pomocy

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez szopen » 28 lip 2017, o 14:33

Witam... za każdym razem tak się dzieje? na ciepłym silniku, na zimnym? NO i czy jest to związane z odpalaniem na zasadzie, czy jeżeli odłączysz fajki od świec i będziesz kręcić to też ci wybije?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez bernard » 28 lip 2017, o 17:06

Rozrusznik kreci i gdy ma juz dojsc do odpalenia to go wybija i ponowna proba odpalenia nie daje rezultatu bo nie zatrybia. Z odlaczniem fajiek nie próbowałem

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez szopen » 28 lip 2017, o 18:00

więc tak....

1. przestawiony zapłon na mechanizmie wyprzedzenia zapłonu.. iskra pojawia się zanim tłok dojdzie do TDC, wtedy go cofa i zrywa sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika i robi to z wielkim hukiem. Nie radzę tak długo tego ćwiczyć bo rozpizga Ci tam sprzęgło nie będzie co zbierać, a bez rozbiórki silnika się nie obejdzie.
2. Zniszczone bieżne sprzęgła jednokierunkowego rozrusznika oraz rolki, Jeżeli wszystko jest jeszcze w naprawialnym stanie to samą bieżnie można szlifować na szlifierce do wałków a same rolki zmienić:
Obrazek
3. Powód prozaiczny.... rozrusznik jest w słabym stanie, szczotki tulejki i stracił na mocy, nie ma siły pokonać siły narastającej kompresji + zapłonu.
4. Słaby prąd rozruchowy z akumulatora lub spadki napięcia na przewodach, rozrusznik nie ma mocy żeby przełamać opór odpalającego silnika. Może nawet słabe ładowanie rzędu 13.0v, motocykl jeździ, prądów nie brakuje, ale aku jest już niedoładowywane, szczególnie jeśli robisz krótkie odcinki.

Któroś z tych... punkt 4 sprawdzisz dając prąd z samochodowego akumulatora.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez bernard » 28 lip 2017, o 18:48

dzieki jutro spóbuje z drugim rozrusznikiem a jak niepomoze to bende po kolei sprawdzał

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez szopen » 28 lip 2017, o 19:03

w tym motorku jest odśrodkowy przyspieszacz zapłonu - mechaniczny, po 30 latach sprężynki robią się po prostu miękkie i podczas rozruchu zamiast trzymać zapłon (odważniki) w pozycji 0 lub nawet opóźniać to rozchodzą się już w momencie kręcenia rozrusznikiem, , zapłon ci wyprzedza i wali ci silnik w drugą stronę podczas rozruchu - rozrusznik dostaje w dupę.

I teraz jest trochę zabawy, przyspieszacza nie ma co mieć nadzieje że się trafi lepszy bo wszystko ma 30 lat, więc zapłon należy opóźnić, o tyle ile Ci będzie brakowało do normalnego odpalania - wydaje mi się że trzeba przestawiać płytkę pulserów z odstępami co 2 mm w stronę opóźnienia. Jeśli już motocykl będzie normalnie zapalał to wypadałoby zmierzyć lampą stroboskopową wyprzedzenie zapłonu maksymalne, lub się przejechać żeby sprawdzić czy wchodzi na obroty tak jak poprzednio bo cofając zapłon na niskich obrotach cofasz również góre i tracisz wyprzedzenie. Jeśli tak będzie to wtedy będziesz musiał szlifować odważniki żeby "poszły dalej" i dały ci wcześniejszy zapłon na obrotach, mechanizm wygląda tak:
Obrazek

zapłon przestawia się płytką z pulserami:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez Piterrrrr » 29 lip 2017, o 12:37

Miałem u siebie to samo, wywalało rozrusznik podczas kręcenia. Pół sekundy kręcił silnikiem a potem już kręcił sobie sam :D. Jak rozbierałem koło magnesowe wypadł jeden z tych walców ze sprzęgła odśrodkowego. Już wtedy wiedziałem że to on jest winowajcą. Recepta? Rozgiąłem w palcach sprężynę trzymają metalowy walec. Działa do dzisiaj bez zająknięcia :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez szopen » 29 lip 2017, o 12:43

Przecież u ciebie to nie ma prawa mieć jakiegokolwiek wpływu bo ty masz ignitecha, a to coś steruje zapłonem transystorowym.... najzwyczajniej w świecie jedno nie miało związku z drugim

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez Piterrrrr » 29 lip 2017, o 12:51

bernard napisał(a):Witam, Posiadam Honde CX650 i mam problem z odpaleniem, rozrusznik kreci ale po sekundzie go ''wybija'' i kreci na sucho tzw. nie obraca silnikiem. Pomocy


Jaki to ma związek z zapłonem Szopenie :).

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problemy z odpaleniem.

Post przez szopen » 29 lip 2017, o 13:06

ale on ma zapłon który korzysta z tego mechanizmu.... a u ciebie jeśli ten mechanizm tam jest to siedzi po prostu na darmo i dodaje wagi.. nie ma żadnego powiązania....

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości