Teraz jest 28 mar 2024, o 19:49

Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez szopen » 8 sty 2016, o 23:40

Edzio napisał(a): ( pasował idealnie 120 lub 125, nie pamiętam bo zakładałem ich kilka i się pogubiłem który w końcu ziołem.


i tego trzeba było dopilnować i dać to do wątku z zamiennymi częściami... wysokość oringa zostawiłeś taką jak fabryczną ma się rozumieć?

Edzio napisał(a):Dziękuje wszystkim za pomoc, informacje i fotografie poglądowe.


i za gorącą wymianę poglądów, którą oczywiście zapewnia tutejszy admin <cwaniak>

PS.
doczekamy się tego cxa w dziale Twój CX?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez Edzio » 10 sty 2016, o 14:10

Tak, wysokosc/grubosc oringa prawdopodobnie jak orginalnego, to chyba 2,5 mm. Dobierajac oring mialem ich na stole cala game rozniacych sie minimalnie od siebie, i po 10 min troche mi sie pomieszaly i nie wiem dokladnie jaki wziolem, ale pasowal idealnie i nie wypadal ze swojego miejsca.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez szopen » 10 sty 2016, o 15:33

Dobra ja teraz mam silnik rozłożony to zamieszczę taką poradę, dobra robota...

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez Piterrrrr » 26 sty 2016, o 16:06

Dobry temat, też mnie to czeka. Ciekaw jestem jaki mam otwór na reperaturkę i czy będzie pasować bez rozwiercania. Plus albo i minus jest taki że do silnika na pewno ktoś już zaglądał.

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez Piterrrrr » 4 lut 2016, o 15:19

Macie jakiś prosty sposób na zdejmowanie gumowych węży z chłodnicy? Delikatnie podgrzać? Czy pozostaje rozwiązanie siłowe <wesoly> ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez szopen » 4 lut 2016, o 16:07

Robisz tak, dość cienki śrubokręt taki ze 3/4mm gwiazdkowy, może być i 5mm, wkładasz w wąż od strony opaski, między rurkę a wąż, podważasz trochę śrubokrętem, odegnie Ci się i w środek psikasz wd40, następnie bierzesz kombinerki, łapiesz za przewód na obwodzie i obracasz i momentalnie schodzi. Jak nie pójdzie to powtórz psikanie w drugim miejscu.

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez Piterrrrr » 9 lut 2016, o 20:09

Jako, że silnik zdjęty z ramy i jest na stole to zacznę pytania od pompy wody właśnie.

Na razie trzy pytania:
1. Jaki jest gwint na osi turbiny pompy wody? Normalny czy lewy?
2. Czy do jej odkręcenia wystarczy zablokować kluczem wentylator?
3. Podcieka mi olej spod wałka do kardana. Czy jest dostępne łożysko i simering? Jak je wymienić?

I zdjęcie mojej pompy dla potomnych:
Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez szopen » 9 lut 2016, o 21:16

Piterrrrr napisał(a):Jako, że silnik zdjęty z ramy i jest na stole to zacznę pytania od pompy wody właśnie.


<spoko>

1. gwint jest normalny, odkręcasz w lewo
2. nawet zablokować wentylator ręką, zakręcasz na 10NM na średni klej. Pod spodem jest miedziana podkładka, nie zgub.. jeśli chcesz użyć starej to... należałoby ją rozhartować. Pewnie wiesz że miedź twardnieje w procesie zginania, rozginania. Żeby przywrócić miękkość podkładki należy... podgrzać ją delikatnie palnikiem na gaz od zapalniczek, następnie zanurzyć w wodzie... nabierze z powrotem miękkości i będzie można ją ponownie użyć. Weź inną starą miedzianą podkładkę i sobie popróbuj, wyczujesz temperatury, jak nie masz to kup, powyginaj kilka razy zobaczysz zacznie robić się twarda, później ją odpuść żebyś tej ori nie zniszczył jeśli nie masz nowej i nie masz wprawy. Nie ciągnij na hama za wirnik bo potrafi się urwać cały wieloklin. Zrób to tak.. odkręć nakrętke, napsikaj na wieloklin wd40.. próbuj ręką ściągnąc jeśli nie idzie to.. zakręć ponownie nakrętkę ale zostaw ok 1 mm luzu przed wirnikiem. Weź dwa płaskie śrubokręty, zabezpiecz ranty powierzchni dekla, dwoma śrubokrętami podważ wirnik ale bardzo delikatnie z czuciem. Podczas gdy ty będziesz podważał, inna osoba niech stuka delikatnie w nakrętkę. Wirnik odskoczy...., ale nigdzie nie poleci bo zatrzyma go nakrętka. wszystko delikatnie!

3. Uczelniacz - zajrzyj w dział moje naprawy, temat zamienniki/uszczelniacze. Uszczelniacz jest w zestawie tourmax, będziesz potrzebował zestawu dla tego simeringa bo jest nietypowy bo ma kołnierz, za który zakładasz osłonę gumową kardana - tam jest wszystko napisane. Można też inaczej zrobić, kupić normalny simering, wyciąć kołnierz ze starego i przykleić go do nowego simering na jakiś klej do gumy typu kropelka.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez Maksymilian » 4 lip 2017, o 17:24

Witam Panowie ,
posiadam CX-a już 3 sezon. Do tej pory praktycznie bezawaryjny :) Jednak pojawiły się problemy z pompą wody. Z naprawą nie mam problemu, mam jednak pytanie jak zdjąć element na którym osadzony jest wirnik pompy. Póki co nic nie ruszałem, wolę podpytać mądrzejszych :) Obrazek

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Regeneracja / naprawa pompy wodnej cx500 81r

Post przez szopen » 4 lip 2017, o 17:26

co chcesz z nim zrobić?, może pomogę? korozja? wałek w dobrym stanie? Jakie masz napięcie na fasolce?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości