Teraz jest 28 mar 2024, o 11:47

Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez iluminati » 6 wrz 2017, o 19:57

Wybaczcie, że zakładam nowy tema, ale przeleciałem forum i nie znalazłem tego co by mnie interesowało.

Objawy może nie typowe dla CXa, ale każdy pomysł, sugestia się przyda.

Pacjent to CX 500 z 81r. Odrazu na wstępie nadmienię, że filtry stożkowe (przerobione według mojego pomysłu, a nie "durszlak" chiński), oraz zmieniony układ wydechowy.
Objawy hmm.... Motocykl odpala cacy, praktycznie od strzała (w ogóle jestem pod wrażeniem jak ten silnik cicho pracuje, a wiele motocykli wpadło mi w łapy, to takiej kultury pracy nie słyszałem).
Na wolnych obrotach pracuje ładnie itp. itd. Problem zaczyna się przy dodawaniu gazu. Przy wyższych obrotach i podwyższaniu słychać, że przestaje palić na jeden gar (drugi od kranika... prawy;-)), aż już na wyższych nie pali wcale... (chyba, bo trywializując nie ma wybuchów) drugi natomiast śmiga pięknie. Oczywiście, przydławi go.
(nie wiem czy dobrze opisałem, ale ciężko takie rzeczy przekazać, co się słyszy, czuje ;-))
Mam wrażenie, że w ogóle ten drugi gar słabiej "wali" z rury.

Wiem, że przyczyn może być wiele. Zastanawiam się, czy może jakiś syf nie przytkał czegoś w układzie paliwa i poprostu nie daję rady podciągnąć paliwa na wyższych obrotach.
Może mieszanka za mała na drugim gaźniku?
No właśnie "może".
Dzisiaj miałem mało czasu i nie udało mi się sprawdzić nawet poziomu paliwa w gaźnikach czy równe, czy równo spływa itp.

Proszę Was o pomoc w diagnozie, nakierowaniu mnie czy coś.

Dziękuje i pozdrawiam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez szopen » 6 wrz 2017, o 20:18

MOże być gaźnik tak jak mówisz, jeśli byś chciał umyć w ultradźwiękach to wykonuje:

viewtopic.php?f=21&t=308&start=30#p8551

viewtopic.php?f=13&t=296&start=50#p10582

Wiadomo.. gaźnik jak gaźnik, brudny będzie strzelał....

Z tymże w CXach jest niestety ten haniebny moduł zapłonowy i to na 99% on się skończył i takie są objawy różne, jeden nie chodzi na wysokich, albo dwa, albo w ogóle nie pali... albo jak się rozgrzeje to potrafi odcinać. I to na 99.9% jest moduł. My tu na forum zmieniamy moduły na ignitechy któe nie potrzebują cewek ładujących. W sumie to praktycznie każdego dopada ten moduł, a jak juz dopadnie to raczej od razu ignitech... możesz zanabyć przeze mnie...

Jakbyś w silniku grzebał to też tam mam uszczelki, oringi, wymieniam pompe wody czy inne....

To na 99.999% moduł....

PS. dysze pod stożki to 90/120 - będize lepiej się odpychał... ale to nie pomoże przy wypadaniu zapłonów, na oryginalnych też powinien chodzić...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez iluminati » 6 wrz 2017, o 20:30

Praktycznie motocykl jest już kompletnie skończony, objawy zauważyłem dopiero przy jeździe testowej.

Miałem nadzieję, że nikt nie napiszę o CDI ;-)
Czytałem forum i nie było takich objawów więc była nadzieja. Wiem, że Ty spec jesteś, więc muszę wierzyć, ale bez urazy sprawdzę te najprostsze rzeczy tzn. układ paliwowy, iglice itp.
Jeśli mogę spytać i przygotować się, to jakie koszta są tego ignitecha?
Znalazłem na alledrogo, człowieka który robi moduły zastępcze CDI coś koło 250zł.

A może ma ktoś moduł na podmiankę?

W motocykl wsadziłem dużo pracy i pieniędzy i każdy kolejny wydatek jest dla mnie ciężki do przełknięcia.


Edit: Może jeszcze inaczej - mam wrażenie, że w ogóle ten jeden gar źle chodzi tzn. nie ma tam pełnego spalania czy jak to nazwać. Naprawdę przypomina to, że dostaje za mało paliwa/ mieszanki na ten gar. Słychać po innym dźwięku z wydechu i czuć. Nawet na niskich obrotach... i przy podwyższaniu słychać i czuć zanik "wybuchu".... symetrycznie do obrotów ;-)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez szopen » 6 wrz 2017, o 20:45

iluminati napisał(a):urazy sprawdzę te najprostsze rzeczy tzn. układ paliwowy, iglice itp.


sprawdź ale... iglicy się nie reguluje chyba że chcesz rzeźniczo podkładkować - to ma działać, to samo pływaki... chyba że masz gaźnik z 78 roku to będizesz miał regulacje poziomu, później poziom jest stały na amen

koszt ignitecha teraz to 630 zł, moduł od człowieka na allegro - użytkownik M.A.G tutaj, nadal korzysta z cewek ładujących alternatora.... dasz nowy moduł, cewka w alternatorze się upali i dalej nie będzie jazdy. Cewki też mają 30 lat, nikt tego już Ci nie przewinie tak ja zrobiła to honda... czyli 250 zeta wydasz i dalej nie jeździsz. W tym momencie też nie wiesz czy twój moduł nie jest dobry, a może to już alternator mówi bye bye....

iluminati napisał(a):W motocykl wsadziłem dużo pracy i pieniędzy i każdy kolejny wydatek jest dla mnie ciężki do przełknięcia.


kupiłeś CXa to teraz trzeba twardym być....

iluminati napisał(a): przy podwyższaniu słychać i czuć zanik "wybuchu".... symetrycznie do obrotów


jak paliwo to nie moduł... proste...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez iluminati » 6 wrz 2017, o 20:56

Hehe i masz rację <lol>

Problem, że CXa nie robię dla siebie, ale to też nie zmienia faktu, że ma działać i kropka.
Zanim wydam te 630zł. to muszę mieć pewność, że to moduł.

Nie ma co gdybać, posprawdzam jutro stan paliwa w komorach; może jakiś syf został w gaźnikach; powącham rury czy śmierdzi paliwem ;-) Chociaż, jak by niedopalał paliwa to by zapewne strzelał z rury... a nie strzela, absolutnie żadnego strzała. Coraz bardziej przemawia do mnie problem z paliwem ... ale może poprostu sam od siebie odpycham wizję modułu? ;-)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez szopen » 6 wrz 2017, o 21:05

ostatnia awaria modułu tutaj na forum.... nie chodzi..... po kilku dniach postoju chodzi... i tak w kółko... wymiana na ignitech = motocykl sprawny.. ale.... to że nie pali na prawy na lewy, nie pali po przekroczeniu obrotów, na dwa, bądź na jeden, bądź nie pali na któryś od razu to wszystko objawy związane z modułem.... jest jeszcze jeden chętny na moduł i jest to istotne bo ta cena którą podałem to jest w przypadku zamówienia co najmniej dwóch modułów, ta druga osoba czeka więc jeśli coś to byłby komplet zamówieniowy, w innym wypadku jeszcze będziesz musiał czekać na drugą osobę...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez iluminati » 6 wrz 2017, o 21:10

hmm... no na "pałę" nie chcę zamawiać. Musisz mi dać chwilę na diagnozę pewniejszą ... Ale dziękuje za informację.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez szopen » 6 wrz 2017, o 21:21

nic nie poradzisz... cx nie jest taki jak wieść po internecie niesie, są niestety wydatki i wszystko idzie w ciężkie złotówki, kto to kupił ten się przekonał na własnej skórze... zresztą, wszystko co stare dobrze się nie kończy...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez iluminati » 7 wrz 2017, o 07:35

yyy... że tak napiszę, coś zauważyłem, a właściwie usłyszałem najpierw ;-) Króciec ma dziurę, łapię lewe powietrze... (nie wiem jakim cudem tego nie dojrzałem) nie mam teraz czasu na sprawdzenie, ale później spróbuje zakleić to taśmą aby sprawdzić, bo może w tym była przyczyna, za dużo wiatru dostawał na wyższych ?

Ma ktoś na zbyciu prawy ?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Synchr./ dawka/ obroty i inne głupoty.

Post przez szopen » 7 wrz 2017, o 08:49

Ja mam dawida komplet., na wylot nie sa popękane. On pewnie zechce sprzedac jako komplet

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości