Teraz jest 28 mar 2024, o 22:35

Gaźniki CX500

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2022, o 19:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez LYsY » 1 lip 2022, o 08:58

Cześć!

Mam problem z gaźnikami. Otóż moje gaźniki potrafią przelewać. I to nie byle jak. Nie że kapie z gaźnika - a zwyczajnie leje jak z cebra, i odpływem, i górą. Pomaga tylko opukiwanie komory jakimś drewnianym klockiem, ale to oczywiście tylko do następnego razu. Wiem że to teoretycznie pływak i zawór iglicowy. Tyle że wszystko było (ponoć) wymieniane na nowe, a gaźnik był już rozbierany trzy razy. A i tak potrafi lać.

Gadałem z mechanikiem który twierdził że te gaźniki to słaby punkt CX-a. Nie mam doświadczenia więc tego nie zweryfikuję, ale stan w któym w czasie jazdy zaczyna zalewać moto a przez odpływ wali benę na asfalt nie jest zbyt komfortowy ;-]

Co może być przyczyną? Czy te gaźniki się naprawia, albo może można wymienić na inne? Albo może ktoś ma taki set w dobrym stanie?

I czy w Warszawie jest może ktoś kto się na takich gaźnikach zwyczajnie zna?

pozdr
LYsY
"Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you." - Jeremy Clarkson

| FSO 125p '86 | Caro Plus '00 | Iż 49 '56 | CX 500 '83 |

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 1 lip 2022, o 15:49

Jaki typ gaźnika, pływaki czarne piankowe czy plastikowe żółte?

PS. gaźnik nie jest słabym punktem tego motocykla, działają perfekcyjnie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2022, o 19:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez LYsY » 4 lip 2022, o 16:04

Pływak jest w takim pomarańczowym kolorze. Taki jak tu:
galeria/albums/userpics/10002/how-remove-main-carb-jets-needle-jet-honda-cx500-gl500-cx650-gl650-motofaction-org-carburetor-carburettor.jpg

Co do specyfikacji to sprawdzę jak moto wróci z warsztatu. Rozumiem że są na gaźniku wybite jakieś numery?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 4 lip 2022, o 23:04

nie, numery nas nie interesują. W gaźnikach z tymi pływakami następuje zużycie tych pływaków, stąd za wysoki poziom, rozwiązanie:

1. chińskie zaworki iglicowe z "pomarańczowych" zestawów na allegro, zaniżają poziom o ok 2mm i pomaga - ale czasami też nie pomaga.
2. wymiana pływaków na stary typ - czarne pływaki piankowe, do tego wymiana zaworków iglicowych pod te pływaki - te pływaki mają regulacje poziomu i problem jest wtedy całkowcie zażegnany niezależnie czy założysz chiński zaworek iglicowy czy inny. nie polecam zamienników chińskich, zawsze kupować turmaxy do tych gaźników.

Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 kwi 2022, o 19:53
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez LYsY » 5 lip 2022, o 19:50

Dobrze, a czy te rzeczy - pływaki i zaworki iglicowe - da się dostać?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 5 lip 2022, o 21:19


Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości