Teraz jest 28 mar 2024, o 12:03

Gaźniki CX500

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez jackjan73 » 18 sty 2018, o 22:19

Czy jest jakiś sposób na "wybielenie"- rozjaśnienie gaźników, bo zciemniały po myciu chemią?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 18 sty 2018, o 22:38

powiem brutalnie.. po co się czepiasz za rzeczy o których nie masz pojęcia, a przy okazji masz forum, to czemu nie przyjdziesz i nie zapytasz zanim narobisz szkód...

teraz jedynie, zakołkowanie gaźnika szczelnie i sodowanie/szkiełkowanie/szkiełkowanie wodne ze wskazaniem na to ostatnie..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 22 sty 2018, o 21:46

no więc tak... mam jeden gaźnik który sam pojechałem troche za mocno chemią jeszcze zanim kupiłem myjkę... i dzisiaj tak z ciekawości.. udało mi się taki element odświerzyc.

Może nie widać mocno różnicy ale tak, na tym gaźniku korpus był z innego gaźnika i jest ładny, komora pływakowa jest z innego i posiwiała. Co zrobiłem... wrzuciłem tą komore do myjki troche ją wybieliło.. następnie przetarłem to wiesz..... taką włókoniną 0 co można kupić w marketach budowlanych, taki metalowy włos.. następnie na szczotke mosiężną (prawdziwa mosiężna nie stal mosiądzowana), i wyszedł otako, łądnie:

NIe widać dobrze bo mój nowy fon nie wyłapuje detali, ale tu masz komore siwą względem korpusu:
ObrazekObrazek

A tu po robocie:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez jackjan73 » 20 wrz 2018, o 21:15

Witam po przerwie.
Moto schodzi trochę za wolno z obrotów. Śruba składu mieszanki wykręcone na 4 obroty.
Jakieś sugestie Kolegów?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 20 wrz 2018, o 21:19

ja uważam że coś przypchane... ewentualnie już coś z membranami aircut albo rozjechało się synchro...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez jackjan73 » 20 wrz 2018, o 21:22

synchro nie robiłem, gaźniki wymyte i przedmuchane aircuty jak nowe

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 20 wrz 2018, o 21:27

no ok, przez synchro może się tak dziać, ale najprędzej to w tym wypadku brudek ci wszedł na kanały od skłądów no i Ci nie daje paliwa i moto trzyma obroty...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez jackjan73 » 1 kwi 2019, o 21:55

Czy można zaślepić otwór spustowy w misce gaźnika? Bo ułamała się w środku ta rurka mosiężna i paliwo cieknie spustem.
Czy nie będzie się zapowietrzać?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez jackjan73 » 5 kwi 2019, o 16:48

Czy przy ustawianiu składu mieszanki można zmieniać poziom iglicy, bo śruby od składu wykręciłem ze 6 obrotów i boję się że wypadną?
Moto chodzi całkiem dobrze (nie kicha), świece kawa z mlekiem ale myślę, że jeszcze trochę można by zubożyć mieszankę bo trochę wolno z obrotów schodzi.
A może ten typ tak ma?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Gaźniki CX500

Post przez szopen » 5 kwi 2019, o 17:48

iglicy się nie reguluje od strzała, możesz tam kombinować podkładkami jak rozbierzesz to zobaczysz, ale tam segera nie ma. podkładki to wiadomo... ale co CI to da? ty masz skład odkręcony na 6 obrotów, po co? czy twój CX inny niż wszystkie 2 albo 2.5 obrota i to ma działać.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości