Teraz jest 29 mar 2024, o 01:52

CX500 Hamulec przód blokuje się

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez jackjan73 » 23 sty 2019, o 20:52

Po złożeniu działa OK. Na razie nie blokuje się, ale moto w garażu bo piździ. Problem pokazywał się dopiero po przejechaniu kilku kilometrów ale na razie tego nie mogę sprawdzić. Wydaje mi się, że lekko pocą się odpowietrzniki zacisków. Jakaś nieszczelność? Czy to może mieć wpływ na objawy jakie u mnie się pojawiają czyli blokowanie? A może tłoczek w pompie nie chodzi jak należy(nie cofa się) i gumka przytyka otworek zwrotny? Klamka wydaje mi się dość twarda. Myślę, ze w trasie problem powróci.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez jackjan73 » 24 mar 2019, o 14:59

Witam ponownie. No i tak jak przewidywałem. Po przejechaniu paru kilometrów BLOKADA.
Co jeszcze może być nie tak?

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez bromba111 » 24 mar 2019, o 21:12

A co robisz żeby odblokować w takiej sytuacji?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez szopen » 25 mar 2019, o 08:29

Mówił że odkręca odpowietrzniki, a czy to nie jest tak że korek pompy powinien mieć odpowietrznik?

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez bromba111 » 25 mar 2019, o 18:04

No to znaczy że coś jest nie halo w pompie i nie odpuszcza ciśnienia. Może coś ma źle złożone??

 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 11:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez GHOST » 27 mar 2019, o 11:47

Cześć Panowie, wydaje mi się że ten wątek jest odpowiednim do opisania mojego problemu a mianowicie:
Kilka informacji na poczatek:
Honda cx500c 1981 zaciski jednotłoczkowe w których było trochę syfu -wyczyszcone, wymienione uszczelniacze.
Pompa hamulcowa oryginał - wyczyszczona, wymienione uszczelnienie.

Po wyżej wymienionych czynnościach hamulce działały bez zarzutu <radocha> , nie były to hample jak w standardowym przecinaku ale wystarczające jak dla mojego stylu jazdy <tak> .
Po sezonie zimowym w ubiegły wiosenny weekend postanowiłem się przejechać i po przejechaniu kilku km zaciski zablokowały się. - no to poluzowałem zawór odpowietrzający i wróciłem do domu. Poczytałem na forum i okazało się że zawór zwrotny w pompie zatkany. - no to przeczyściłem. Ale przeczyściłem tak że co prawda się już hample nie blokują natomiast klamka miękka jak guma- twardnieje dopiero po 2-3 ruchach..... <krzyk>
No to kupiłem dla porównania jak niektórzy na tym forum pompę od hondy CB750 przyszła wczoraj- zamontowałem pewien sukcesu zalewam, odpowietrzam i taki choo... dalej guma. Powiem tyle, na oryginalnej pompie było lepiej bo przynajmniej po 2-3 ruchach klamki twardniało a tu nic.....
W razie czego pompę mogę jeszcze odesłać...

Dodam że zaciski - sprawdziłem i na odkręconej pompie jestem wstanie palcem wcisnąć tłoczek.
jeśli chodzi o przewody to są jeszcze stare - zamówiłem w stalowym oplocie Hela- ale nie sądzę aby to diametralnie poprawiło efekt hamowania.
Czy macie jakieś pomysły sugestie? wg mnie coś w pompie nie tak.
Czytałem jeszcze na forum o doborze pompy vs zaciski (temat trochę zakręcony) no ale czy to będzie miało taki wpływ na hamowanie? <shock>
Dodam jeszcze że nie planuję zmiany i modyfikacji zacisków. <nonono>

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez szopen » 27 mar 2019, o 17:30

GHOST napisał(a):No to kupiłem dla porównania jak niektórzy na tym forum pompę od hondy CB750 przyszła wczoraj- zamontowałem pewien sukcesu zalewam, odpowietrzam i taki choo... dalej guma. Powiem tyle, na oryginalnej pompie było lepiej bo przynajmniej po 2-3 ruchach klamki twardniało a tu nic.....
W razie czego pompę mogę jeszcze odesłać...


oczywiście że będzie gorzej na tej pompie, źle wczytałeś się w temat o hamulcach, w pewnym momencie te pompy przestały być polecane, oryginały sa sporo lepsze, większy tłoczek... załóż starą oryginalną pompe

GHOST napisał(a):zy macie jakieś pomysły sugestie?


tak, o tym było pisane, źle odpowietrzyłeś hamulce, żeby dobrze odpowietrzyć hamulce jednotłoczkowe to trzeba wyrzucić dolną śrube zacisku i poluzować sobie górną i odpowietrznik skierować pionowo do góry i tak unieruchomić na czas odpowietrzania. Jeśli zacisk jest zakręcony to zobacz "z profila" że odpowietrznik jest pod kątem 45stopni i jest niżej niż najwyższy punkt zacisku.. stąd te trudności z odpowietrzeniem. Na czas odpowietrzania przekręć zacisk tak żeby odpowietrznik był w najwyższym punkcie i dopiero odpowietrzaj.

Czasami z odpowietrzeniem bardzo długo schodzi, dlatego ja zrobiłem sobie odpowietrzacz "oddolny" z opryskiwacza marolex - prezentowałem to cudo w dziale ogólnym. Podczas odpowietrzenia polecam również odpowietrzać śrubami przy łączniku pod półką, oraz również luzować śrubę wychodzącą od pompy. Zasada taka sama, pompujesz i luzujesz śrubę aż płyn zacznie lecieć. Czasami też gdzieś na "oczku/banjo" zatrzyma się pęcherzyk i ratuje jedynie odpowietrzenie przez odkręcanie śrub.

 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 11:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez GHOST » 28 mar 2019, o 09:50

Ok, w takim razie odsyłam pompę od cb750 i wracam do oryginału.
Spróbuje jak sugerujesz raz jeszcze odpowietrzyć stara pompę. <faja>
Jak coś to widziałem na alledrogo oryginalną pompę do cx-a chyba była za 89zł.
No nic, dziś będę działał i dam znać co i jak :)

 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 11:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez GHOST » 28 mar 2019, o 22:34

Szopenku Ty to masz łeb jak sklep <piwo> <piwo> , faktycznie źle odpowietrzałem układ, zrobiłem jak mówiłeś na starej oryginalnej pompie i klamka jak beton <radocha>
Pompe od cb750 odsyłam :)
Dzięki

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: CX500 Hamulec przód blokuje się

Post przez jackjan73 » 1 kwi 2019, o 21:23

Czy gumowe tłoczysko w pompie może się blokować w położeniu takim, że przytyka otwór powrotny?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości