Teraz jest 29 mar 2024, o 01:45

Cieknie pompa wody.

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Cieknie pompa wody.

Post przez Luki954 » 9 lip 2018, o 21:35

Witam mam problem z cieknącą pompa wody.Znalazlem na allegro zestaw naprawczy do mojej hondy cx 500 c .Może któryś z forumowiczów podpowie czy warto go kupić. Cena to 99 zł jest to zamiennik firmy Tour max i nr to wms-901. Lub gdzie najlepiej kupić dobry zestaw naprawczy pozdrawiam.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez szopen » 9 lip 2018, o 22:12

Tak to ten uszczelniacz, ale żeby go zmienić należy przetaczać tylną pokrywe silnika ponieważ jest o ok 0.7 mm za duży w stosunku do otworu i nie wejdzie. Chyba że posiadasz motocykl 650 GL500 późny rocznik lub 500euro na automacie to wtedy fabrycznie masz już większy otwór. CX "wczesny typ" ma ciasny uszczelniacz i nie kupisz takiego, a na rynku (wsm901 i inne nawet w hondzie) są tylko uszczelniacze "późny typ"...

WYkonuję przetoczenie tylnych pokryw i wymianę uszczelniacza, równiez do tego uszczelki potrzebne oferuje. No chyba że masz frezarkę i z robisz sobie to sam, otwór fabryczny ma 28.00, należy go rozwiercić do 28.45mm. Nowy uszczelniacz ma 28.8 i wtedy jest około 0.30 na wcisk, do włożenia jest potrzebna prasa żeby nie rozwalić tego uszczelniacza.

Nie będę już wspominał że będąc tam należy wymienić również łańcuch rozrządu i ocenić stan ślizgów rozrządu, pamiętaj, łańcuch kończy się tam gdzie śruba napinacza "wychodzi w pół fasolki".

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez jerry » 9 lip 2018, o 22:32

Nie wiem ile Szopen bierze za usługę rozwiercenia i wprasowania uszczelniacza, ale jakbym miał wersje z ciasną dziurką to bym się bardzo nie zastanawiał tylko wysyłał.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez szopen » 9 lip 2018, o 22:39

Przy spełnieniu określonych warunków robie to gratis :) ... reszta na pw

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez Zik_Cortes » 2 sie 2018, o 20:39

jerry napisał(a):Nie wiem ile Szopen bierze za usługę rozwiercenia i wprasowania uszczelniacza, ale jakbym miał wersje z ciasną dziurką to bym się bardzo nie zastanawiał tylko wysyłał.


Ech, a moi koledzy nie byli zadowoleni jak rozwiercałem ich 'maszyny' z ciasnymi dziurkami... <rotfl>
Sorry, musiałem ;)

 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 paź 2018, o 07:54
Lokalizacja: Lubomia
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez Kristof_if » 26 paź 2018, o 08:00

Ja mam Hondę z 1984roku i przebieg 55000km
Otwór ma wymiar 28,5mm
Także tour-max wms-901 pasuje idealnie
Dodam ze po rozebraniu pierścienie ślizgowe były dobre
Nie wiem gdzie była nieszczelność

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez szopen » 26 paź 2018, o 08:06

tak w późnym motocyklu otwór będzie już rozwiercony, nieszczelność jest między miseczką a reparaturką wewnętrzną bo nie trzyma już klej trzymający reparaturkę do miseczki.

PS. będziesz brał te graty?

 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 paź 2018, o 07:54
Lokalizacja: Lubomia
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez Kristof_if » 26 paź 2018, o 08:19

Nie kupiłem już uszczelki pojedyńczo
dzięki

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez szopen » 26 paź 2018, o 08:32

ok to powodzenia przy składaniu, obadaj sobie jeszcze fasolke na napinaczu, jeśli śruba do blokady napinacza wychodzi "w środku fasolki" tzn że łańcuch już jest dead.... wymień...

 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sty 2020, o 14:07
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie pompa wody.

Post przez tomekshlm06t » 2 maja 2020, o 16:04

Dorzucę słówko po czasie.
Na koniec zeszłego sezonu upierniczył się frez w wirniku pompy wody. Silnik nawet się zgrzał. Złożyłem teraz pompę na "nowym" używanym wirniku, założyłem nową reperaturkę i ... leci. Miałem nadzieje wsiąść dzisiaj na moto, ale kicha. Może jakaś podpowiedź? Na wałku rozrządu najpierw jest podkładka pod wirnikiem, włożyłem zmiękczoną miedzianą, wymiary pasują. Następnie na klej założyłem wirnik, a później kolejna miękka uszczelka z klejem i nakrętka kołpakowa. Mam wrażenie, że wirnik nie chodzi osiowo i bujając się traci szczelność na styku ceramika-guma. Najgorsze, że nie wiesz czy jest dobrze, dopóki nie wrzucisz silnika w ramę i nie odpalisz. Każda podpowiedź mile widziana. Pozdro.

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości