Teraz jest 25 kwi 2024, o 23:16

Brak iskry

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez Zik_Cortes » 4 sie 2018, o 15:28

Po pierwsze - polutuję, jak kac minie, bez obaw, po drugie, staram się też pomóc innym. Sezonem się nie martw, trwa cały rok ;) I tak przez kilka jeszcze dni nie będę miał dostępu do maszyny, zanim nie przetransportuję do siebie.
A co do Ignitecha, nie byłoby łatwiej i korzystniej (również finansowo) wstawić po prostu ich banner na forum, niż w każdym temacie o modułach dawać taką nachalną kryptoreklamę? W końcu to warsztat, próbujmy najpierw sobie pomóc znaleźć problem i go naprawić, a nie od razu kupować nową i to kosztowną rzecz.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez szopen » 4 sie 2018, o 15:33

Chłopie nie bredź z banerami. Kto chce to grzebie kto nie to tez wie gdzie ma isc. Modul to nie wszystko jak ci upali cewki na altku to tez tak chętnie bedzissz 1000 zwojow nawijal i udowadnal ze sie da? Ja ci nie bronię bo ja tez z takich ze zarobic innym dac nie lubie.. Ale ignitechs niestety z rozsadkowych powodów musialem kupic.. Dawaj dalej zobaczymy co ci wyjdzie. A zechcesz ignitecha kupic poza forum to tez to zrobisz jak ci przeszkadza kryptoreklama.. Zreszta breszisz a mi szkoda czasu pisac dlaczego taka a nie inaczej bo 100 razy na forum juz bylo. Jak potrafisz zrobic modul niezależny od altka i uzwojenia przestawiania zaplonu to jestes w domu i raczej nikomu nie pomożesz chyba ze bedziesz oferował gotowy produkt finalnie..

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez Zik_Cortes » 4 sie 2018, o 15:42

szopen napisał(a):ja tez z takich ze zarobic innym dac nie lubie.. Ale ignitechs niestety z rozsadkowych powodów musialem kupic.. Dawaj dalej zobaczymy co ci wyjdzie


Wiem, że nie z takich, bo czytałem to sporo o tym co robisz sam i dlatego tym bardziej kontrastują mi tu zachęty do ingnitecha, w momencie, gdy jeszcze nawet nie wiadomo czy moduł jest winny.
Co do tego, który robię, to kilku twierdzi że im działa. Skoro części kosztowały 20zł, to nie wyobrażam sobie nie spróbować tego najpierw. Oczywiście możliwe że mi się nie uda i będę musiał coś kupić, tego też nie wykluczam.
Na przewijaniu się nie znam, choć ktoś już to tu też robił. Kwestia zaparcia i umiejętności.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez szopen » 4 sie 2018, o 15:44

Modul zrobisz to padną cewki i sajonara w szczerym polu bialy krzyz i co udowodnisz sobie i innym? Tu to nie przejdzie.. A nawet zebys miał naprawic modul za 20zl to go sprzedaż za 300 komuś kto tak samo jak ty teraz nie chce ignitecha. Wtedy ignitecha masz tanio i po problemach, i mogles to zrobic kiedy jeszcze twoj stary moduł byl dobry a dzisiaj to juz pozamiatane, tylko nastepne będą cewki ladujace i szkoda czasu na udowadnianie ze sie da za roznice 300 zl po sprzedaniu swojego modułu. Lepiej wrzucić cos co dziala i miec z bani a stary dobry modul sprzedać... Sa tematy gdzie sie da. Sa tematy ze nawet trzeba samemu ale tu to sie przejedziesz i tez mówi ci to dusigrosz...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez Zik_Cortes » 4 sie 2018, o 16:08

Jak coś ma się spieprzyć to się spieprzy, więc póki co nie gdybajmy, alternator raczej też mam do wymiany.
Modułu nie naprawiam, tylko buduję od podstaw, ale tu to nie ma znaczenia. Piszesz, że mogłem zrobić nowy moduł gdy tamten był sprawny - pewnie, ale patrząc w ten sposób to mogę teraz kupować/robić zapasowe wszystkie rzeczy, bo kiedyś się zepsują. Mam podejrzenie, że moduł niesprawny, to szukam rozwiązań - tu i w innych miejscach i wtedy działam. No w każdym razie - kogo stać by kupić sobie Ignitecha (czy to "na zapas", czy by wymienić) to kupuje, ja muszę szukać innych rozwiązań - a jeśli moje doświadczenia (nawet jeśli skończą się tymczasową porażką) się komuś przydadzą, tym lepiej. ;)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez szopen » 4 sie 2018, o 16:14

Ignitech nie potrzebuje cewek... W cdi pada alternator i nie ma zapłonu i apiat snaczala. Skad wezmiesz dobry alternator zasilający cdi?

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez Zik_Cortes » 4 sie 2018, o 16:34

Ponieważ sam go nie zrobię, to pewnie będę musiał kupić jeśli mój jest uszkodzony.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez szopen » 4 sie 2018, o 16:47

Skąd? Chinska niwka za 600 co chodzi max tyle co okres gwarancji czy moze uzywke 40letnia i po 2 tygodniach znowu silnik bedziesz otwieral jak pierdolnie? Zapytaj po forum myslisz ze bredze? Inni juz sprawdzili na swojej skorze.. Nickami sypac? Zrob co chcesz więcej juz nie pisze ale tego nie przerobisz..

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez Zik_Cortes » 4 sie 2018, o 16:57

Powiem wprost, jestem wkurzony i uprzedzony, bo od samego początku awarii, nie byłem i nie jestem w stanie (również dlatego, że z maszyną mogłem przez ten czas przebywać tylko pół dnia z narzędziami ale bez wiedzy) stwierdzić co konkretnie jest uszkodzone - prosiłem o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników forum, tymczasem spójrz na swoje wypowiedzi w tym temacie - ciągle tylko 'kup ignitecha, nic nie rób, bo i tak ci się spier...li i kupisz ignitecha' - no sorry, ja rozumiem, że jak już jebnie moduł to może to być dobra opcja, ale ja, k...a, wciąż nawet nie wiem CZY jebnął. Tak samo kolega kilka postów wyżej. Więc może najpierw jednak zdiagnozujemy maszyny (fajnie jeśli z Waszą pomocą), a potem będziemy się zastanawiać co kupić w zamian jeśli nic się nie da zrobić? Bo na razie to mi przypomina fora fotograficzne - piszesz że zacina ci się przysłona w obiektywie od zenita a w odpowiedzi 'kup se najnowszego canona/nikona (w zależności od sympatii 'radzącego' ;p ), bo tym gównem nie da się robić zdjęć, a kiedyś i tak się zjebie.'
Dokładnie tak to odczuwam i stąd moja irytacja, a nie stąd, że Ignitech jest dobry czy zły.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Brak iskry

Post przez szopen » 4 sie 2018, o 17:51

Ja tobie nie pomoge bo
1. Nie ma sensu — smutne ale prawdziwe...
2. Jesli czaisz schematy pomiary i lutujesz to poradzisz sobie bez forum. Ja jestem elektronicznie ulomny..
3. To wszystko jest juz na forum lacznie z tematami gdzie pomiary wychodziły prawidłowe zarowno ze strony modulu jak i cewek a jednak modul byl walniety..
4. Jestem na zeslaniu z androida pisze. Gdybym sie mógł rozpisac to i tak napisalbym to samo co juz na forum jest..

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości