Teraz jest 28 kwi 2024, o 07:18

Przelanie silnika olejem po remoncie

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Przelanie silnika olejem po remoncie

Post przez szopen » 9 lut 2016, o 10:52

Na taki prymitywny pomysł wpadłem... wiadomo jak się silnik składa to się wszystko smaruje, ale później przychodzi ten moment zapalenia i kręcimy rozrusznikiem aż lampka ciśnienia oleju zgaśnie, a tak naprawdę nie wiemy czy jest tam sucho czy nie... no więc ja pomyślałem sobie zrobie tak... żeby zalać panewki konkretnie i cały sinlik to, dorobiłem taką zaślepkę prymitywną w przednim deklu, założyłem ją oczywiście bez rurki smarującej, naturalnie pod tą blaszką jest dobrany oring...

Obrazek

Teraz jak założycie wstępnie dekiel przedni to trzeba wkręcić króciec w miejsce czujnika olejowego, ja użyłem króćca M10x1 ale nie jest to idealny gwint więc trzeba taki króciec z lekka przygotować, mianowicie złapać go w uchwycie wkrętarki, i zmniejszyć jego średnicę odrobinę na papierze ściernym, dzięki temu uda wam się wkręcić ręcznie jakieś 3 nitki gwintu (fabrycznie gwint jest jakiś calowy dlatego trudno się wkręca), oczywiście wszystko delikatnie i na klej do gwintów żeby było szczelnie, nie szaleć zbyt mocno żeby gwintu pod czujnik nie zniszczyć.

Obrazek

Na koniec najprostsza rzecz... czysta strzykawka z olejem i eja....

Obrazek

Powoli wpuszczacie olej do silnika aż wyjdzie głowicami (jeśli głowice na motocyklu oczywiśćie są), u mnie głowic nie było musiałem palcami zatykać zasilania oleju.

Operację należy jeszcze raz powtórzyć, tym razem wykręcamy zaślepkę i zakręcamy rurkę olejową na swoje miejsce, i znowu wtłaczamy olej. Dzięki temu napełnimy filtr oraz pompę oleju, teraz po remoncie pompa będzie miała sporo lżej żeby uzyskać odpowiednie ciśnienie. Można również tak napełniać po wymianie oleju żeby zalać cały filtr...

Avatar użytkownika
 
Posty: 559
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Przelanie silnika olejem po remoncie

Post przez jaca cx » 11 lut 2016, o 22:57

To żeś pan przewrażliwiony jest <wysmiewacz> no ale nie posmarujesz nie pojedziesz <okok>
Jeśli nie żyjesz na krawędzi to zajmujesz za dużo miejsca!


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości