Teraz jest 28 mar 2024, o 14:45

Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez Zik_Cortes » 24 sie 2018, o 13:23

Wg. książki minimalna bezpieczna grubość tarcz to 6mm - na rynku naszym czy zagranicznym nie spotkałem tarcz do CXa grubszych niż 5mm. Moje mają sporo poniżej... Wielu z was restauruje swoje maszyny do stanu igła - w związku z tym pytanie - skąd bierzecie tarcze? Na cmsnl.com są po niemal 380€ sztuka - dla mnie to tanio raczej nie jest ;) Czy pasują do naszych maszyn tarcze od innych maszyn, które można w miarę tanio zamówić?

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez jerry » 24 sie 2018, o 15:23

https://m.ebay.de/itm/Honda-CX-500-BREM ... SwxZ9anUkQ nie wiem czy pasuje do Twojego ....
Podobno przednie od czegos pasują a wybór używek mimo wszystko spory jest ...
A spróbuj kupić tylną do euro ....

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez Zik_Cortes » 24 sie 2018, o 16:03

Tak, to do CXa - chyba wszystkie 500 miały takie. Dzięki, cena niby sporo mniejsza ale wciąż jeszcze sporo - szczególnie, że potrzeba dwóch. A co do używek - jak mówię, nie znalazłem żadnej bezpiecznej - książka daje 6mm, a przed chwilą właśnie znalazłem gościa oferującego tarczę 3,9mm :/
Z tylną, to chyba dałeś mi dobry powód by się trzymać bębna - a zastanawiałem się nad przeróbką na tarczę...
Swoją drogą - czy e-bay ma inne aukcje na różnych wersjach językowych? Skopiowałem na angielską tytuł tej co podesłałeś i już nie znalazłem.

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez jerry » 24 sie 2018, o 16:33

zamień .de na .pl i zobacz

cx-y chyba miewały różne rozmiary tarczy trzeba by w cmsln pooglądać. Możesz wziąśc numer katalogowy z cmsln wrzucić w google i zobaczyć co wyjdzie ...
np. na ebay pokazują że do euro pasują od cb650 700 a do 500 customa od cb 400 - te same numery zdaje sie

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez Zik_Cortes » 24 sie 2018, o 16:55

Trochę wcześniej zwątpiłem - haynes na 106 stronie pisze o 6mm, a tymczasem tutaj piszą:
How thick your rotors need to be will depend on whether you have a single-disc model or dual-disc model. For a single-disc brake setup:

6.8-7.2mm
LIMIT: 6.0mm


For the dual-disc models:

4.8-5.2mm
LIMIT: 4.0mm


W końcu wybrałem się do garażu i po starciu kilku milimetrów brudu z tarcz (no, nie z powierzchni roboczych oczywiście :D ) pojawił mi się napis "4mm" - czyli faktycznie te 6 to przy jednotarczowych... Z jednej strony trochę nadmierna panika, no ale to hamulce...
Inna rzecz, że w sklepie motocyklowym w pobliżu powiedzieli, że mogliby dobrać coś z katalogu, gdyby podać im wymiary tarcz - coś w tym stylu:
Obrazek
(grafika z netu znaleziona) - czy ktoś ma możliwość dość dokładnie pomierzyć?

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez jerry » 24 sie 2018, o 17:39

ooo super a jakbyś szedł mógłbyś zapytać o tył euro ? tylko zmierzyć musze ...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez Zik_Cortes » 24 sie 2018, o 18:11

Jasne, pomierz to co na obrazku, no i ilość śrub też podaj - jeśli faktycznie da się coś dobrać, to przynajmniej będzie nowy materiał do wątku części zamiennych.
Do 500 pewnie nie masz tarczy - pozostaje mi mieć nadzieję, że kto inny tu jeszcze zechce i może dokładnie zmierzyć.

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez bromba111 » 24 sie 2018, o 21:20

Na pewno jedno tarczowy ma inny limit. Ale patrz też na średnicę. Jedno tarczowe są większe. Hamulec działa w ten sposób że zamienia energię kinetyczną, na cieplną a następnie ciepło oddaje do otoczenia. Jeśli będzie zbyt cienka( mała masa do przyjęcia ciepła) tarcza to ciepło będzie się szybko kumulowało ni nie nadąży oddawać ciepła do otoczenia. A to powoduje spadek efektywności hamowania, a następnie przegrzanie płynu(wrzenie) czyli powietrze w układzie i na tym się kończy hamowanie...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez Zik_Cortes » 24 sie 2018, o 23:04

Dzięki za trochę teorii, dobrze wiedzieć na co zwracać uwagę :) Ja mam dwutarczowego customa z 81

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Tarcze hamulcowe CX500 lub zamienniki

Post przez jerry » 25 sie 2018, o 13:25

Pomiary na motorze są troche słabo miarodajne, ale wyszło mi takie coś na tarczy do CX 650 E.

W Australii
https://www.australiancx.asn.au/forum/i ... ic=9305.25
o ile dobrze rozumiem twierdzą, że ofsset powinien być 17 a mi wyszło 14 ....

Obrazek

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości