Teraz jest 28 mar 2024, o 18:56

Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i patenty

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez Carlo » 11 maja 2017, o 18:50

Po reinzosilu to już raczej powtórnie nie założysz. Ale stary oryginał - czemu nie?
Ile te Twoje lubelskie nówki stoją? Wyglądają b. dobrze.
Gdzie
zrobił 1.2
? Na pierścieniu czy na części miękkiej? Sprawdź grubość blachy i różnicę grubości pomiędzy blachą a azbestem.
Mi kiedyś poznańska firma dorobiła uszczelki z pierścieniem grubym jak konserwa. Nijak nie chciało się to poddać.
Efekt - cylinder szczelny, reszta jak sito. Pomógł Viktor niejaki Reinz i śruby na maksa.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez szopen » 11 maja 2017, o 18:54

Dolnej Marii Panny Lublin, gość ma CXa, nie wiem jakby się jego uszczelka zachowała bez reinzosila więc aż tak chwalić nie będę. Z reinzosilem to i te kupcze chińskie z klasy będą trzymać, a do 650 musisz dorobić i tak bo kupcze są niedokładne, masa03 zamawiał z australii od kolesia który robi i są w dobrej cenie (Joe Hovel), gość też handluje pierścieniami do 500 i 650, jestem w nim kontakcie mogę od niego zamówić, cena jest taka jak za dorabiane tutaj..

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez jerry » 11 maja 2017, o 20:33

Jakby co piszę się na drugi komplet uszczelek i pierścionków do 650 :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez szopen » 11 maja 2017, o 20:40

jakich uszczelek? tych upg czy papierowycjh <figielek>

zgadajcie się mogę wam przelać pieniądze do australii tylko muszę się skontaktować z tamtym... dajcie znać.. temat od tego tu:
viewtopic.php?f=21&t=103

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez dan500 » 14 lip 2017, o 21:38

Moja przygoda z uszczelkami głowic :) Jak składałem swój silnik, po planowaniu głowic. Po zamontowaniu nowych uszczelek i zalaniu cieczą chłodzącą pojawiły się wycieki cieczy :( ,nawet nie odpaliłem, momenty dokręcania zgodnie z zaleceniami. Ale żem się wtedy wkur....:). Dzięki bogu miałem jeszcze jeden komplet. Powtarzam operację i ????? I kutwa to samo. ROZWIĄZANIE!!!
Jeden komplet był z błyszczącego materiału drugi z jakiegoś chropowatego. Postawiłem na ten drugi komplet. Na dwa dni do kąpieli w MIKSOLU, potem do montażu. Na początek dokręcanie na 1/3 momentu jaki jest zalecany, wieczorem na 2/3 momentu i rano na właściwy moment ,nawet ciut więcej.
J spokój już ze cztery lata !!:):)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez szopen » 14 lip 2017, o 22:05

każdy sposób dobry... no ja dałem reinza i jest ok... inny mój starszy znajomy mechanik nadal używa hermetyku i też twierdzi że motocyklową głowice jak zrzuca to od razu hermetyk na podorędziu..

oryginalna uszczelka hondy ma klej, jak się czyści głowice to widać, tak jakby alu było posmarowane butaprenem..

 
Posty: 2380
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez jerry » 15 lip 2017, o 09:34

i w serwisówce piszą żeby czymś smarować ....

 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 kwi 2021, o 18:08
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez MortonMolek333 » 5 kwi 2021, o 18:13

Witam. Przeczytałem całe 11 stron i dużo tu przydatnych informacji ale jako że w połowie 2017r temat był ostatnio poruszany to chciałem odświeżyć i spytać czy są już jakieś sprawdzone uszczelki pod głowice do cx 500?

Avatar użytkownika
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 maja 2020, o 23:49
Lokalizacja: Łańcut
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez Bartosz_T » 6 kwi 2021, o 21:32

Z tego co pamiętam, tylko przy cx650 były jakieś większe problemy z upg. Ja swoją cx500 złożyłem według instrukcji z tego wątku - na uszczelce D&K delikatnie zabarwionej Reinzosilem i od 2 lat sprawdza się to świetnie.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Uszczelki głowicy - temat zbiorczy, uszczelnienie i pate

Post przez szopen » 6 kwi 2021, o 21:33

kolega przyszedl, napisał jescze do mnie PW bo gwałtu rety, a jak dostał odpowiedź to ma wyjebane... ani be ani me..

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości