Teraz jest 20 kwi 2024, o 10:15

Cieknie olej z lag mimo wymiany uszczelniaczy na nowe

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Cieknie olej z lag mimo wymiany uszczelniaczy na nowe

Post przez Morton333 » 27 gru 2018, o 11:37

Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie lag ,ciekł olej z jednej z nich co spowodowało że postanowiłem wymienić uszczelniacze jak i olej na nowe .wymieniłem uszczelniacze wlałem olej Mobil 10 w i po pewnym czasie dość niedługim zaczęło z obu lecieć. wcześniej ciekło tylko z jednej ,dodam że lagi nieporysowane nieuszkodzone simeringi uszczelniacze również założone odpowiednio, jedynie może być to wina oleju wydaje mi się ale może się mylę Proszę o porady.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie olej z lag mimo wymiany uszczelniaczy na nowe

Post przez szopen » 27 gru 2018, o 13:16

Jakiej firmy te simeringi? Hart? Panewki mozesz miec tez Zużyte...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie olej z lag mimo wymiany uszczelniaczy na nowe

Post przez Morton333 » 16 lut 2019, o 19:42

Simeringi firmy All Balls

Avatar użytkownika
 
Posty: 399
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 10:49
Lokalizacja: Płozy/Szczytno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie olej z lag mimo wymiany uszczelniaczy na nowe

Post przez brayan » 24 lut 2019, o 13:38

Przy tak wiekowym sprzęcie warto wymieniać komplet z panewkami o których pisze Paweł. Druga sprawa to warto pomierzyć to i owo bo być może jakiś janusz już "szlifował" te lagi. i po trzecie jesteś pewny że nie uszkodziłeś uszczelniaczy podczas zakładania ?
Widziałem takie przypadki - albo odwrotnie założone.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie olej z lag mimo wymiany uszczelniaczy na nowe

Post przez Morton333 » 7 mar 2019, o 16:22

no właśnie nie uszkodziliśmy ich na 100 % bo robił mi to MASA także wiem że wszystko było założone jak należy, dziwne jest to że przed wymianą ciekło z jednego a po wymianie i przejechaniu z 250 km zaczęło lecieć z obu...
A jeśli chodzi o simeringi Harta tak jak pisze Paweł to gdzie można je znaleść no i panewki też jakie polecacie bo do cx-a akurat nie moge znaleść...

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Cieknie olej z lag mimo wymiany uszczelniaczy na nowe

Post przez szopen » 7 mar 2019, o 16:40

omijaj szerokim łukiem simeringi hart, ciekną po założeniu niemalże - tak miałem w CBR, wiec słabej jakości simeringi sa opcją. Panewki kupisz tylko oryginalne i troche to jest koszt, ja np w swoim EURO dotaczałem górne panewki ale w pudełeczku trzymam juz oryginały na podmiane powoli kupowaliśmy graty z młodym.


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości