Teraz jest 19 kwi 2024, o 10:23

Problem z 1 biegiem

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lut 2019, o 13:20
Galeria: Przesłane zdjęcia

Problem z 1 biegiem

Post przez siwy87 » 11 lut 2019, o 14:08

witam
Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem hondy cx500 z 79r. Motor kupilem z z nie dzialajacym 1 biegiem tzn normalnie wchodzi, ale gdy sie chce ruszyc slychac jak by zeby skrzyni byly nie wiem wyrobione? takie obmykanie motor nie jedzie tylk slychac dzwiek obmykajacych sie o siebie trybów skrzyni. Pomoze ktos zdiagnowowac usterke i czy moze posiada jakas serwisowke jak dobrac sie do skrzyni zeby zobaczyc o co chodzi a badz udzieli dobrej rady..... :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez szopen » 11 lut 2019, o 17:07

Hejka, jak coś to mogę naprawić tą usterke gdybyś nie miał czasu czy coś....

Jako że kupiłeś CX to dobrze się dzieje że chcesz otworzyć silnik, bądź żę jesteś zmuszony otworzyć silnik to na spokojnie wszystko sobie przejrzysz, Rozrząd, pompe wody, osiowania itp. TU na forum ciężko mi pisać ale jak coś to zadzwoń do mnie na siedem dziewięc trzy, siedem dziewięć dwa, sześć pięć siedem to będę CIebie kierował jeśli chcesz robić sam....

pozdro..

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez szopen » 11 lut 2019, o 21:09

Przy okazji, jeśli chodzi o zgrzyty to... nie wiem jak wbijasz bieg, motorki mają tendencje do głośnego wbijania jedynek, szczególnie jak np teraz robisz próby gdzie olej jest w pełni nie rozgrzany i "sprzęgło ciągnie", zobacz czy nie ma tak że motocykl stoi na luzie a tylne koło się obraca...

Spróbuj wbijać energiczniej, zobacz też na regulacje sprzęgła, skrzynia jest kłowa niesynchronizowana. Najczęstsza usterką takich skrzyń nie są zgrzyty przy zapinaniu biegu bo to jest domeną właśnie skrzyń synchronizowanych gdzie wyrabiają się pierścienie synchronizatora (na stożku), nie występuje wyhamowanie kółek współpracujących..., najczęstszymi usterkami skrzyń kłowych to wybijanie biegu, czyli kiedy na kłach zrobi ci się "ścin" lub nastąpi zużycie kła i wtedy biegi się wypinają... ale to się tobie nie dzieje..... więc są dwie możliwości... albo podczas wbijania biegu kółka są dalej napędzane i stąd te zgrzyty - tu byłby problem z niewysprzęganiem i tak nie może być bo zniszczysz kły i wtedy zacznie się wybijanie biegów bądź, wyrąbane łożyskowanie (tuleje ślizgowe) kół zębatych na wałkach i wtedy kły nie trafiają Ci w otworki.... ale to znowu rzadko... potrafią wyrobić się "widełki" na wybieraku i nie "dociskają" koła zębatego wystarczająco.. ale w CXie.. wątpie..

 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lut 2019, o 13:20
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez siwy87 » 11 lut 2019, o 21:34

wbijanie kazdego biegu jest OK poprostu gdy zapne 1 puszcze sprzeglo motor nie jedzie tylko slychac taki dzwiek jak skrzynia zgrzyta na innych biegach normalnie rusza tylko problem jest z 1 wlasnie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez szopen » 11 lut 2019, o 21:38

a to taki objaw że zapinasz puszczasz sprzęgło i motor stoi i zgrzyta to trzeba już patrzeć, bo tak na oko to wychodzi na to że właśnie nie "dociska" Ci zębatki z kłami do zębatki która ma otworki/gniazda lub masz właśnie już ścięte kły i zostało ich "tak mało" że jedynie ocierają..... chyba bez rozebrania się nie obejdzie...

jak coś i byś rozbierał to do silnika oferuje komplety uszczelek i oringów, tel masz na pw... jak zechcesz wysłać film to możesz to posłuchamy..

Avatar użytkownika
 
Posty: 284
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 09:59
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez Lawender cx 650 € » 7 kwi 2019, o 22:37

Siema. Podepne się jeśli można. Ja mam przecież taki sam model i rok, Zielona Paskuda, i też cuś mi się z #1 dzieje.
Odpalam Moto na neutralu, wbijam#1 bez zgrzytów, mogę sobie jeździć a biegi wchodzą normalnie w górę i w dół ale jeżeli zatrzymam się i wbiję #1 to już jej nie wybiję bez ruszania albo gaszenia silnika.
Reasumując muszę wyjść na neutral przed zatrzymaniem.
Pawele, co Ty na to? A i niezależnie czy ciepły czy zimny. Sprzęgło się nie skleja.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez szopen » 7 kwi 2019, o 22:42

nic, to jest skrzynia kłowa, raz wypuści bieg, raz nie, jeśli delikatnie ruszysz i po takim ruszeniu wbijasz neutral to dla mnie to jest normalne obchodzenie sie z motocyklem.

Avatar użytkownika
 
Posty: 284
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 09:59
Lokalizacja: Warszawa
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez Lawender cx 650 € » 13 kwi 2019, o 13:37

Dzięki. Czyli jest ok.

 
Posty: 207
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 23:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez Pteranodon » 23 lut 2020, o 22:53

Skrzynia biegów w wyżej wymienionych przypadkach została prawidłowo zdystansowana?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z 1 biegiem

Post przez szopen » 23 lut 2020, o 23:01

no według twojej magicznej serwisówki... <lol> kolega otworzył skrzynie okazało się że ma nadwymiary więc chyba po remoncie <lol>

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości