Teraz jest 26 kwi 2024, o 16:12

Ssanie/ wzbogacanie mieszanki

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 mar 2019, o 23:34
Galeria: Przesłane zdjęcia

Ssanie/ wzbogacanie mieszanki

Post przez juhass » 16 paź 2019, o 20:51

Witajcie
Mój cx bardzo ciężko odpala gdy jest zimny, złapie ale muszę bardzo długo kręcić. Postanowiłem szukać przyczyny w ssaniu i o ile sądzę że przepustnice pracują ok to zastanawia mnie dlaczego tak niewiele otwiera się gaz/ wzbogacanie mieszanki?
Popatrzcie proszę sami:
[youtube] https://youtu.be/O9k65G63pWw [/youtube]

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ssanie/ wzbogacanie mieszanki

Post przez szopen » 16 paź 2019, o 21:30

to co pokazujesz to jest ssanie i wszystko jest OK. dźwignia wzbogacania mieszanki na oko podnosi się idealnie, zresztą jeśli dodajesz powietrza to odchudzasz mieszankę więc jak już miało by to wpływ to wskazywałoby że podnosi się za dużo, ale chyba jest ok, prawidłowe ustawienie jest w manualu jeśli masz podejrzenia co do tego, ale ja nie spotkałem żeby trzeba było to korygować.

A jak tobie pracuje linka ssania?? Jak ją zaciągasz to ssanie się w pełni zamyka?

 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 mar 2019, o 23:34
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ssanie/ wzbogacanie mieszanki

Post przez juhass » 16 paź 2019, o 21:51

Tak lecz nie daje mi spokoju to że owszem, powietrze jest zamykane ale nie widzę dodatkowego wzbogacenia mieszanki tzn ta krzywka nie powinna bardziej otwierać przepustnicy?
Moto wymaga bardzo długiego kręcenia zanim zacznie ożywać. Aku pół roku i kręci jak szalony, gaźniki czyste i ustawione na 3obroty ( było 3,5 ale właśnie przymknąłem bo świece po mojemu za ciemne).
Jakieś pomysły?
Tak, ssanie się całkiem zamyka gdy wyciągnę tzn zasłania praktycznie całą średnicę, gdy zwolniona to ustawia się równolegle do kierunku przepływu powietrza.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ssanie/ wzbogacanie mieszanki

Post przez jerry » 16 paź 2019, o 22:07

Zdefiniuj co masz na myśli zimny.
Znaczy jak stoi 2 godziny czy jak stoi tydzień?

Jaki masz zawór na baku.

Jak klasyczny to porady głoszą, że po długim (miesiąc) postoju należy otworzyć zawór i wypalić papierosa przed odpalaniem.

Jak masz podciśnieniowy zostaje kręcenie albo dmuchanie w wężyk ....
No ale to po długim postoju jak paliwo się ulotni z gaznika ...

 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 mar 2019, o 23:34
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ssanie/ wzbogacanie mieszanki

Post przez juhass » 16 paź 2019, o 22:28

Zawór klasyczny, ręczny. Wcześniej tzn kiedyś palił zdecydowanie chętniej. Dłuższy postój to tak kilka dni. Ale fakt, sprawdzę teorię z zalewaniem gaźników przed odpaleniem. Do tej pory odkrecalem kranik i włączałem rozrusznik...

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ssanie/ wzbogacanie mieszanki

Post przez szopen » 16 paź 2019, o 22:42

juhass napisał(a):Tak lecz nie daje mi spokoju to że owszem, powietrze jest zamykane ale nie widzę dodatkowego wzbogacenia mieszanki tzn ta krzywka nie powinna bardziej otwierać przepustnicy?


jak nie widzisz wzbogacenia mieszanki, gaźnik ma po dwie pary przepustnic, ciągnąc ssanie zamykasz tylne przepustnice i w ten sposób wzbogacasz, do tego "zamknięcia" jest podawane dodatkowe powietrze czymś co określiłeś wzbogaczem czy jak tam... podnosi przepustnice żeby nie zadławić i dlatego ci rosną obroty, jak potrzeba więcej powietrza to gaźnik sobie sam otworzy przepustnice ssania bo one są dodatkowo mocowane niezależnie, tzn linką je zamkniesz ale waku zawsze może je sobie podnieść jeśli zachodzi taka potrzeba.


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości