Teraz jest 16 kwi 2024, o 19:17

czujnik temp wody

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Dołączył(a): 2 cze 2018, o 20:45
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: czujnik temp wody

Post przez Mixszcz-ek » 30 kwi 2019, o 18:02

Jeżeli ktoś będzie potrzebował kiedyś naprawić czujnik temperatury koso to stosują tam termistory 50 kohm. Ja już naprawiałem takie czujniki.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9476
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: czujnik temp wody

Post przez szopen » 18 lut 2023, o 22:45

Gadaliśmy tutaj o doborze termostatu, więc dorzuce 3 grosze.

Miałem teraz CXa w którym termostat po zanurzeniu we wrzątek nie otwierał się - więc zaleciłem wymianę. Szukałem na allegro odpowiedników motocyklowych to zwariowali z cenami - po 120/160 zł, nawet jest za 320zł <rotfl>

Pamiętałem, że kiedyś podawałem zamienniki więc zamówilem QTH115k.

Termostat przyszedł, we wrzątku już coś tam się otworzył, ale nie tyle co bym chciał, więc wrzuciłem dwa termostaty do gotującej wody. Tym razem otworzyły się obydwa jednak szybkość oraz stopień otwarcia wyraźnie na korzyść nowego QTH. No dobra to myślę, wkładam.

Jest ciut inaczej wykonany ale ok, siadł w obudowie. Po zalaniu płynem - cieknie z obudowy termostatu, jeszcze motocykl nie pracował a już cieknie shit. Wkurzyłem się, rozebrałem to i przyjrzałem się termostatowi. No jest różnica w wykonaniu, zwróćcie uwagę na sam brzeg tego termostatu:

Obrazek

Widać, że na brzegu ten termostat jest "wytłoczony". Fabryczny termostat jest płaski. Brzeg termostatu jest wyższy i oring w obudowie się nie schodzi. I co tu zrobić? No trzeba zawalczyć. Na kowadełku wyklepałem brzeg na płasko pozbywając się przetłoczenia, następnie pozostałą nadwyżkę wytoczyłem na tokarce do rozmiaru. Wiadomo, przy klepaniu termostat zrobił się większy - średnica była ok 53.5mm, a powinno być 52mm.

Taki termostat wrzuciłem z powrotem do motocykla i już pracuje prawidłowo - zapłaciłem za niego 27 zł.

Teraz zdaje sobie sprawę, że jeśli ktoś nie ma tokarki, to będzie mu trudno przywrócić termostatowi wymaganą średnice, więc musi szukać zamiennika ale o płaskich brzegach, takiego jak tu:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/term ... 74383.html

albo tu
ASHIKA 38-06-600
https://www.autodoc.pl/ashika/9659497

Zasadniczo jest to termostat 52mm, z otworem odpowietrzającym, o wysokości takiej jak ten QTH115k, otwarcie 82stopnie.

PS.
bardzo podobny do oryginalnego jest NIPPARTS J1531000 - ale ma 54mm, więc znowu 2mm trzeba by z niego "zgarnąć", ale jest identyczny. Piszę to bo ja następnym razem będę brał tego nippon parts - najwyżej znowu tokarka o 1mm, ale już nie będę musiał "tłuc młotkiem".

lub:
Nipparts J1533012

lub:
22-031

Producent: ASHIKA 22-031

Blue Print ADH29201

https://allegro.pl/oferta/nipparts-j153 ... 2631885103

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości