Teraz jest 28 mar 2024, o 20:05

Ignitech kupno i montaż

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez Piterrrrr » 29 mar 2016, o 08:59

Czyli kupa bo u nas te cewki jednak padają w CDI.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 29 mar 2016, o 11:17

zgadza się czasami padnie cdi, czasem padnie cewka... ale wiesz co... CXowy CDI jest jakiś crazy, ma tyle ładujących uzwojeń... po co to komu. Zwróć uwagę że ten CDI pracuje od 50 do 100V, czyli mógłby obsłużyć motocykl nawet na niesprawnej cewce ładującej, bo wyższe obroty dla CXowego CDI wymagają 100v.

I zależy co kto lubi ale zobacz, dla użytkownika z CDI rozwiązanie jedyne to w zasadzie ignitech.... 150 euro strasznie drogo, a co gdyby pokusić się o przewinięcie swojego alternatora? nie jest to skomplikowana sprawa, wystarczy zakupić odpowiednie materiały, alternator chodzi w gwieździe, zaizolować, przewinąć jedynie cewkę ładującą, dwa wieczory, może 100 zł wydane, + ten moduł i motocykl chodzi... CDI ma swoje zalety również, działa bez akumulatora..

jak ktoś potrafi to naprawi również samo CDI, na sieci są schematy tego.. całą sprawa chyba polegałaby na wydłubaniu elektroniki i mierzeniu tych elementów co tam są, sprawdzanie przejść, nie jestem w tym zbyt dobry ;-/

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 31 mar 2016, o 07:31

Te moduły z OLX będą działać, tak jak w przypadku ignitecha mogą być zasilane bateryjnie z ominięciem cewek ładujących. Jednak jest jedno ale, do CXa będą potrzebne dwa takie moduły więc wychodzi to ok 400 zł..

nie wiem czy człowiek będzie skłonny do zniżenia ceny, pewnie musiałyby być jakieś zamówienia, no i do tego należałoby poprosić o egzemplarze testowe żeby każdy mógł być pewnym że to działa i nie być zdanym wyłącznie na siebie. Ignitech ma tą zaletę że przychodzi gotowy do wpięcia zamiast oryginalnego modułu.

No ale powiem tak... gdyby to kosztowało 350 zł, to wolałbym dofinansować kogoś w kraju, niech się rozwija i tworzy nowe produkty, niż wysyłać kasę do Czech...

Bylibyście skłonni 400zł zapłacić za te dwa moduły??? Przydałby się człowiek z CXem z Krakowa, bo twórca modułów jest właśnie z Krakowa, który by popilotował temat... pojechał, założył pokazał że to chodzi, i byłaby inna gadka.

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez masa03 » 6 kwi 2016, o 08:23

sam w juz kupowałem 2 moduły CDI... jednego wysyłałem do naprawy ale nic z tego... gosc odesłał niby zrobiony ale iskry szalały i moto nie zagadało...
Kupiłem w koncu uzywany z UK przez ebay-a i do dzis na nim latam ;)

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez mlodypisar » 13 kwi 2016, o 06:36

Jak masz ten nie działający to podeslij go do mnie i spróbuje go naprawić u tego mojego magika. Jesli sie nie bedzie działał to oczywiście nie bedziesz płacił.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez mlodypisar » 13 kwi 2016, o 11:44

Czekam i się doczekać nie moge przesyłki z Czech z nowym Ignitech. Zastanawiam się czy to naprawde pomoże w odpaleniu mojego CXa.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 13 kwi 2016, o 12:58

będzie chodzić.... nie ma co się stresować, przesyłka dotrze...

Avatar użytkownika
 
Posty: 815
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez Piterrrrr » 13 kwi 2016, o 13:57

Dzisiaj pierwsza trasa, zobaczę jak Cx chodzi. Jak będzie przerywał tak jak dawniej to zgłoszę się do Ciebie Szopenie :)

 
Posty: 271
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 18:55
Lokalizacja: Szamotuły Wlkp
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez masa03 » 13 kwi 2016, o 15:18

niestety nie mam juz tego uszkodzonego... odesłałem go w ramach reklamacji...

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez mlodypisar » 14 kwi 2016, o 15:25

Macie jakies dokładne wskazówki co do podłączenia ignitecha zeby go nie spalić bo się potne :-)
Kto juz to podłączał i mu działa :-) bo chce zrobic to sam ale jestem naprawde zielony.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości