Teraz jest 27 kwi 2024, o 11:16

Ignitech kupno i montaż

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez Piterrrrr » 15 lut 2023, o 20:59

Niestety robią nas w ciula jak chcą, ale mniejsza już o tym. Widziałem gdzieś jak regenerowali CDI. W sumie ja swojego trzymam dalej i pewnie kiedyś się nim zajmę. Nie jest to wcale jakieś głupie, bo tam są same "normalne" elementy elektroniczne, kondensatory, rezystory etc. Z czasem po prostu szlag je trafił.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 15 lut 2023, o 21:01

o chyba nie do końca takie normalne, musi być jakiś komparator bo coś musi zamieniać sygnał analogowy z cewki CDI na sygnał cyfrowy. Inna rzecz, że co Ci da naprawa modułu oryginalnego jak nikt ci cewki nie przewinie z takim skutkiem jak zrobiłaby to fabryka? Tu jest ciężki temat, cewka pracuje w drganiach, w temperaturze, tam jest 130V czyli sporo nawoju. Moduł fabryczny nie ma racji bytu.

Jeszcze pół biedy jakbyś mógł zastąpić cewke CDI zasilaczem DC AC - no problemu. ale jak zrealizujesz "odczep" i pracę "po obrotach" czyli narastanie napięcia od do na niskich obrotach - przewód biały cewki bodajże - niskie napięcie/niskie obroty, a następnie kabel niebieski. To się robi juz mocno skomplikowane bo wychodzi na to, że są dwa źródła napięcia AC, zmienia się częstotliwość wraz z tempem obrotów silnika i wraz z obrotami zmienia się wzbudzenie cewki czyli rośnie napięcie - a w module siedzi coś co to wszystko analizuje i sprowadza do sygnału 0/1 na cewkę zapłonową uwzględniając jeszcze przy tym prądnice kąta zapłonu, która też generuje napięcie. Ten układ jest po prostu mega przekombinowany.

Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Dołączył(a): 13 gru 2015, o 14:09
Lokalizacja: Prawie Krosno
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez Piterrrrr » 15 lut 2023, o 21:10

Prawda zapomniałem że to głównie cewki w silniku padały.....

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 15 mar 2023, o 10:35

Wczoraj ściągałem 2 ignitechy, można się jeszcze dorzucić do zamówienia.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 24 maja 2023, o 14:39

Czy ktoś by chciał bo byłaby grupa?

 
Posty: 60
Dołączył(a): 15 wrz 2023, o 17:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez marxbox » 26 wrz 2023, o 19:50

Mam cx500 sport i moj moduł wygląda innaczej ,raczj mam dwa moduły czy podepne pod taki układ moduł ignitecha?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 30 wrz 2023, o 17:00

NIe, póki działa seria nie ma co ruszać. Jak się popsuje to napisz.

 
Posty: 2383
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 16:28
Lokalizacja: Pod Krakowem
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez jerry » 30 wrz 2023, o 22:53

marxbox napisał(a):Mam cx500 sport i moj moduł wygląda innaczej ,raczj mam dwa moduły czy podepne pod taki układ moduł ignitecha?


Jak nic nie urwiesz to raczej się nie zepsuje.
Technicznie rozwiązanie jak w polonezie z elektronicznym zapłonem. Te dwa moduły to odpowiedniki (zminiaturyzowane) modułów poloneza.

 
Posty: 60
Dołączył(a): 15 wrz 2023, o 17:49
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez marxbox » 2 paź 2023, o 06:32

Ok,rozumiem ale z czystej ciekawości ....czym różni sie układ zapłonowy w wersjach Eurosport od innych? Z tego co na Forum wyczytałe to najbardziej awaryjnym elementem układu zapłonowego są jakieś cewki w silniku ,czy ten model ma je jakieś inne?
P.S. Mam zamiar na dłużej związać sie z tym moto i moge mieć duzo pytań ,z góry dziękuje za cierpliwość.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech kupno i montaż

Post przez szopen » 2 paź 2023, o 09:14

Taka prawda że nie jest lepszy, w sportach są problemy z impulsatorami - są nietypowe i też padają - warto kupić na zapas jeśli się pojawią. Moduliki też padają, są zamienniki w ignitechu ale i na aliexpresie. Njgorzej wypada mechanizm wyprzedzenia zapłonu bo na sprężynkach i też potrafi nie działać jak należy = starość. Dlatego ja w euro przeszedłem na ignitecha. Dużo masz w moim temacie. Póki działą i wszystko OK nie ma sensu tego zaczepiać.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości