Teraz jest 19 kwi 2024, o 23:34

Problem z pracą lewego cylindra na wolnych obrotach.

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lip 2020, o 17:18
Galeria: Przesłane zdjęcia

Problem z pracą lewego cylindra na wolnych obrotach.

Post przez Mchio » 9 lip 2020, o 22:55

Witam. Mam następujący problem z moją Hondą. Na wolnych obrotach, gdy ściągam lewą fajkę silnik pracuje, natomiast gdy ściągnę fajkę prawą gaśnie. Na wyższych obrotach ok 2 tys. obtotów, gdy ściagnę prawą fajkę silnik pracuje. Czy to może być wina gaźnika? Gdy odebrałem motocykl od mechanika mówił on że gaźnik jest zsynchronizowany i wyregulowany, zawory również. Móił, iż w motocyklach 2 cylidnrowych zawsze jest jeden wiodący cylinder. Czy to możliwe ?

 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 paź 2018, o 07:54
Lokalizacja: Lubomia
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z pracą lewego cylindra na wolnych obrotach.

Post przez Kristof_if » 10 lip 2020, o 07:32

Ja myślę za na 100% gażnik
Też tak miałem myjka ultradzwiekowa pomogła

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z pracą lewego cylindra na wolnych obrotach.

Post przez szopen » 10 lip 2020, o 08:03

była kiedys taka sytuacja na forum, szukałem temat ale nie moge znaleźć, gaźnik trafił do mnie na ultradźwięki i się skońćzyło. Nie ma takiego czegoś jak cylinder wiodący, silnik nie tańczy w tańcu z gwiazdami żeby go prowadzić.. ale jeśli poza tym motocykl pracuje prawidłowo, pali to po co ściągasz te fajki? to nie jest też szwajcarski zegarek, jakieś rozbieżności mogą się pojawiać. Jeśli wszystko ok to jeździj tylko rozrząd sobie sprawdź..

 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lip 2020, o 17:18
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Problem z pracą lewego cylindra na wolnych obrotach.

Post przez Mchio » 10 lip 2020, o 16:16

Ok. Pali ładnie nawet zimy. Obroty trzyma i tak to nie mam nic do zarzucenia. Sprawdze też rozrząd. Dzięki koledzy!


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości