Teraz jest 19 kwi 2024, o 11:48

Wymiana sprzegła

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 paź 2020, o 06:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Wymiana sprzegła

Post przez MADMAX » 24 paź 2020, o 09:50

Witam wszystkich miłośnikow i uzytkownikow tego wspanialego klasyka ,i bardzo dziekuje za przyjecie do grupy :) jestem szczesliwym posiadaczem hondy cx 500 custom z 83r, mam ogromna prośbę do was ,przymierzam sie do wymiany sprzegła i prosiłbym o porade krok po kroku jak sie zabrać do tego, objawy mam takie że jak wciskam sprzegło to słysze takie lekkie metaliczne stuki ,miałem wczesniej yamahe virago ale to inna bajka jeżeli chodzi o silnik i całokształt Dziekuje i pozdrawiam

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez szopen » 24 paź 2020, o 10:20

a kolega popatrzył po rozkladówce forum i przeczytał działy opisów czy tylko tak przyszedł zaraz pójdzie, klepnie postem na ślepo i myśli że wsio OK? TEmat przeniesiony do odpowiedniego działu:

Co do sprzęgła, możesz zajrzeć ale raczej nic nie poprawisz, chyba że zastaniesz tam coś całkiem nowego, trzeba szukać dobrego kosza sprzęgłowego o co bardzo trudno.
viewtopic.php?f=13&t=19

Sprzęgło jest pod przednim deklem silnika, silnika nie trzeba wyciągać z ramy, odkręcasz chłodnice, przedni dekiel i masz sprzęgło, identyczne jak w viradze z tą różnicą że.. zużyte..

 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 paź 2020, o 06:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez MADMAX » 24 paź 2020, o 10:25

Witam szczerze mówiąc nie patrzyłem i przepraszam,a wiem że nigdzie indziej nie otrzymam informacji jak tutaj na forum tym bardziej że chce się bardziej zagłębić w eksploatację tego motocykla

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez szopen » 24 paź 2020, o 10:32

Masz napisane, ściągnij chłodnice, zrób sobie miejsce do odkręcnia przedniego dekla i odkręcaj. Nic tam nie ma, pilnuj tulejek do magistrali olejowych i dyszy olejowej skrzyni biegów na lewo od sprzęgła. Jak potzebujesz nowych uszczelek czy oringów to PW.

 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 paź 2020, o 06:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez MADMAX » 24 paź 2020, o 10:33

No właśnie chodziło mi czy przy wymianę trzeba demontować silnik
:-)ok dzięki wielkie za informacje dzisiaj będę działał

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez szopen » 24 paź 2020, o 10:34

PS.... nie musisz w ogóle w zasadzie ściągać całego dekla, wystarcy ten sprzęgłowy, nie pomyślałem, tam pod tym będziesz mial łożysko oporowe, musisz okdręcić zblokować silnik i sprzęgło i odkręcić śrube centralną najlepiej kluczem udarowym. Później moment dokręcania 90NM, całe sprzęgło wyjdzie prze mały dekielek na przedzie. Jak masz podejscie do śrub to nawet nie musisz chłodnicy ściągać.

 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 paź 2020, o 06:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez MADMAX » 24 paź 2020, o 10:34

Dzięki wielkie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez szopen » 24 paź 2020, o 10:38

to jeszcze raz, nie musisz ściągać ani chlodnicy ani przedniego dekla, wszystko zrobisz przez mały dekiel, zlej olej tylko albo ustaw motocykl tak żeby olej ściekł na tyl. Później masz klasyczne sprzęgło, 4 śruby do łozyska oporowego, spręzynki śruba centralna kluczem udarowym - gwint normalny - podkładka z napisem OUTSIDE - uważaj. Montaż w odwrotnej kolejności. Są dwa rodzaje koszy sprzęgłowych, na sprężynach i na gumach. Obydwa tłuką bo wytelepuje widełki większej tarczy.

 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 paź 2020, o 06:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez MADMAX » 24 paź 2020, o 10:39

A jeżeli chodzi o części to jakiej firmy polecacie?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Wymiana sprzegła

Post przez szopen » 24 paź 2020, o 10:41

ale tam nie bedziesz nic potrzebował, wymiane tarczek czy sprężyn robisz jak sprzęgło ślizga tak, ale u ciebie nie ślizga tylko tlucze więc wymiana tarczek nie pomoże. Nic tam się już więcej nie da wymienić, a uszczelkę sobie wytniesz na kolanie. NIe ma tam nic do wymiany.... ot sobie wyciągniesz i obejrzysz, popatrzysz się na widełki zobaczysz że tarcze są odbite i jest luz na widełkach i to tyle.

PS. czy rozbierałeś rozrząd? tył? chcesz się bawić to wyciągaj silnik i sprawdź rozrząd, pompe wody, jak coś to PW, wielokrotnie o tym pisałem, nie ściągałeś silnika, nie rozbierałeś - rozbierz, zajrzyj bo później możę być za późno.

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości