Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:58

Połączenie gaźników...

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 mar 2019, o 23:34
Galeria: Przesłane zdjęcia

Połączenie gaźników...

Post przez juhass » 10 mar 2021, o 23:16

Witajcie!
Jako że zająłem się ponownie gaźnikami w swojej cx mam dwa pytania:
1. Sprężyna pomiędzy trzpieniami przepustnic gazu w gaźnikach- tam gdzie się robi synchronizację. Według schematów powinna tam być sprężyna pomiędzy elementami- dociskająca trzpienie do gaźników. U mnie ktoś kiedyś ja zgubił... Na ile ona jest potrzebna i z czego dobrać?
2. Druga sprężyna- tym razem nawinięta na os ssania- ktoś ma jakiś schemat jak powinna być zaczepiona?
Kombinuje i kombinuje ale jakoś nie mam pewności że jest założona dobrze.

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Połączenie gaźników...

Post przez szopen » 10 mar 2021, o 23:23

no bez tej sprężyny ten mechanizm w ogóle nie zadziała, sprężyna ssania w zależności od stanu jeden obrót albo dwa, polukaj na zdjęcia gaźników może znajdziesz ujęcie które coś tam wyjaśni
viewtopic.php?f=13&t=296

 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 mar 2019, o 23:34
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Połączenie gaźników...

Post przez juhass » 10 mar 2021, o 23:42

Mówisz o sprężynie na ssaniu? Ja mam problem jak ona w ogóle i o co powinna być zaczepiona końcami. A tej na gazie- sprężynka śrubowa- nie mam od kiedy pamiętam i się zastanawiam z czego dobrać..
Tutaj facet około 12:50 zakłada sprężynę gazu a później ta od ssania ale nie widać jak ja zaczepił..
https://youtu.be/h5OOFtwEOzU

Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Połączenie gaźników...

Post przez szopen » 10 mar 2021, o 23:50

na tym filmie to on to tak robi że ja zupęłnie nie rozumie dlaczego sobie robote utrudnia, jeden koniec ma się oprzeć o ramie tej na której jest sprężyna, drugi koniec ma zaczpić się "widełkę" na końcu tej długiej osi co idzie od drugiego gaźnika. I to tyle filozofii, jak sprężyny nikt nie zniszczył poprzednio nie rozciągnął to wystarcza jeden obrót. Jesli sprezyna jest sponiewierana to 2 obroty, w ekstremalnych przypadkach 3 obroty żeby obie przepustnice pracowały razem. Na tych zdjeciach w tym temacie widać jak ona jest zaczepiniona dwoma koncami.

 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 mar 2019, o 23:34
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Połączenie gaźników...

Post przez juhass » 10 mar 2021, o 23:54

Szopen jak zwykle niezawodny...
Chyba już wiem, choć patrząc na te sprężynę to moja jest bardzo sponiewierana. Chyba spróbuję ja cała rozwinąć i nawijać od nowa.
Dzięki!


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości