Teraz jest 28 mar 2024, o 20:37

Ignitech plus nowy stator electrex lub chinski

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 cze 2021, o 11:54
Galeria: Przesłane zdjęcia

Ignitech plus nowy stator electrex lub chinski

Post przez Szfagier1 » 13 cze 2021, o 12:12

Cześć,
jestem tu nnowy, buduje cafe racera z hondy cx 500, motocykl jest juz prkatycznie zlozony, ale niestety okazalo sie ze padł stator(przejscie do masy) co spowodowało ze musze jeszcze raaz wydzierać juz polakierowny silnik :( i teraz moje pytanie jest takie, ze musze kupic stator podobno electrex jerst dobry tylko trzeba czekac na niego miesiac czasu... znalazłem tez prawdopodobnie chinski zamiennik za 350 zł od reki( jest cos wart?) no i do tego wszystkiego pogrzebuje ignitecha. Jesli bede miał nowy stator to rouzmiem ze nie bede potrzebował juz białego i niebieskiego kabelka, w takkim razie jedna kostka nie bedzie mi potrzebna, dobrze rozumiem ? no i podłaczenie ignitecha bedzie prosto z baterii? Druga sprawa to seryjny stator miał połaczenie do masy juz w oryginalnie, a zamienniki nie maja? dlatego zielony kabel trzeba zmasowac do silnika/ramy?
Pozdrawiam Kamil

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech plus nowy stator electrex lub chinski

Post przez szopen » 13 cze 2021, o 12:19

jak chcesz to mam stator z hondy, używka ale dobry, jeśli wymienisz profilaktycznie regulator na taki z yamahy na mosfet to będzie to działać bezawaryjnie.. chińskiego bym nie bral.. ignitech - akurat chyba dobrze się składa bo jest osoba czekająca na parę więc mogę wam zamówić.

Do ignitecha potrzebujesz statora g8 bez cewek ładujacych. Masa do ramy.

viewtopic.php?f=12&t=84&start=500

 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 cze 2021, o 11:54
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech plus nowy stator electrex lub chinski

Post przez Szfagier1 » 13 cze 2021, o 12:24

Stator g8 electrexa masz? Mowa o regulatorze napiecia ? wydaje mi sie ze moj jest dobry, problem napewno siedzi w statorze. O to dobrze, ze mówisz o iginitechu bo bede musiał tak czy siak zamaowic. Pogadajmy moze na priv?!

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Ignitech plus nowy stator electrex lub chinski

Post przez szopen » 13 cze 2021, o 12:29

NIe mam elektreksa, mam stator taki który pasuje, nie wiem czy ma nawet 10 lat nawet więc będzie chodził. Elektrex to jest firma regenerująca stare statory. Tu używaliśmy różnych statorów, z bmw, z aprilii, ważny jest wymiar, jak się mieści to zakładasz i jeździsz. Przyczyną padania statorów są straty na połączeniach elektrycznych - utlenione przewody instalacji, oraz sam regulator w którym diody mogą zwierać uzwojenie doprowadzając do przegrzania się i wtedy topi żywice i następuje zwarcie. Dobre połączenia i sprawny świeży regulator to podstawa żeby stator nie padał. Stare elementy elektryczne są zawodne... co innego jeszcze wrzucić altek stary używke i dalej śmigać na starym regulatorze, co innego wydać ponad 500 na elektreksa (co i tak nie ma sensu) i zostawić 40 letni regulator. W przypadku cxa gdzie jeszcze ten nieszczęsny alternator siedzi pod deklem silnik trzeba zwalać to lepiej po prostu odświeżyć układ. Ja sam do siebie wrzuciłem alternator z aprili i mało co go nie zjarałem bo regulator zaczął zwierać - w moim temacie to opisałem, w porę jeszcze zostało ogarnięte choć motor na lawetce wrócił do domu bez ładowania.

Tak, możesz się odezwać w sprawie ignitecha na priv a ja napisze do tego drugiego co czeka na pare, bo ignitechy zamawiam w grupach najczęściej.


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości