Teraz jest 29 mar 2024, o 01:20

Napęd wirnika pompy wody

Tu postaramy się pomóc w rozwiązaniu problemów mechanicznych z Twoją Hondą CX
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 sie 2021, o 22:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Napęd wirnika pompy wody

Post przez Momo » 3 sie 2021, o 22:56

Witam czy podejmował się ktoś demontażu i montażu nowego (w lepszym stanie) napędu wirnika pompy wody na otwartym silniku lecz z wałkiem zamocowanym tam gdzie powinien być po podgrzaniu da radę to ściągnąć?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Napęd wirnika pompy wody

Post przez szopen » 3 sie 2021, o 23:38

nie da rady

 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 sie 2021, o 22:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Napęd wirnika pompy wody

Post przez Momo » 4 sie 2021, o 07:06

Dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Mój problem jest następujący w moim cx jest zryty gwint pod wirnik kupiłem więc drugi wałek rozrządu celem pozyskania owego napędu i przełożenia, a może by tak zrobić, za tym otworem do osadzenia walka rozrządu w napędzie jest lita stał tak? Gdybym (wieloklin mam ok) gdyby tak uciąć gwint wywiercić otwór i nagwintowac w środku pod śrubę m6 lub m5 zrobić to tak jak jest w wale z tą śruba trzymająca koło magnesowe co myślicie? Dodam że motocykl ma nowy łańcuszek rozrządu jest po regulacji luzów zaworowych i do czasu wystąpienia wycieku na pompie wody był niezawodny zimny ciepły palił na dotyk gwint mam uszkodzony od góry tzn w miejscu gdzie zakrywa go lepek od nakrętki wirnika ale gdy podłoży się podkładkę tak jak ma być to z serwisowka nie ma gwintu i można to poskładać tylko bez tej podkładki, więc kombinuje :/

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Napęd wirnika pompy wody

Post przez szopen » 4 sie 2021, o 11:03

a nawiert idealny w osi wałka i to jeszcze w idealnym centrum to od czego ty zrobisz, tokarke tam zamontujesz w miejscu airboxa i wpuścisz nakiełek czy jak????? nie kombinuj, silnik w dół

opisujesz tak, jak gdyby kładąc tą podkładke mosiężną zostawało 2 mm gwintu góra, przecież tam jest z 8mm tego gwintu więc nie wiem co tam u ciebie się dzieje, to wychodzi na to że nie jest zerwany tylko nawet urwany i go nie ma tyle co powinno być, a podkładka mosiężna ma być tam, jeśli masz nowy napęd to wyciągnij stary wałek i napędy przełóż, a nawet jak już stary napęd jest na wierzchu to można napawać, tokarka i naciąć nowy gwint na starym napędzie - ale taki co będzie w osi do całego wałka, a sam napęd trzeba sporo grzać zanim puści i raczej nie z palnika dezadorantu tylko musisz szybko puścić ciepło żeby uzyskać efekt rozszerzalności, jak będziesz powoli nagrzewał a w koło np byłyby klamoty co odbierają ciepło to prędzej alu w koło spalisz a ten wieloklin i tak nie zejdzie....

zrobis jak wolisz ale raczej nic nie wymyślisz.

 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 sie 2021, o 22:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Napęd wirnika pompy wody

Post przez Momo » 4 sie 2021, o 14:01

Silnik i tak będę wyciągał muszę przecież założyć nowy uszczelniacz pompy i simering olejowy części już zamówione masz większe doświadczenie powiedz mi do demontażu walka rozrządu trzeba rozbierać głowice itp czy jak odkręcę wentylator i koło zębate od rozrządu to np wysunę kawałek wałek obrót znów wysunę i tak da radę to wyjąć czy wszystko będę musiał rozebrać?

Avatar użytkownika
 
Posty: 9467
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Napęd wirnika pompy wody

Post przez szopen » 4 sie 2021, o 16:19

musisz laski powyciągać, zawory na łyżkę, jak cos to oferuje uszczelki i oringi.

 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 sie 2021, o 22:19
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Napęd wirnika pompy wody

Post przez Momo » 7 sie 2021, o 21:07

Problem gwintu rozwiązałem następująco (gwint zapewne uszkodziłem ja gdy 1 raz rozbierałem silnik :/, człowiek uczy się na błędach) gwint był przeciągnięty był ale taki płaski zmierzyłem średnicę tego co zostało i lapalo się z tabeli średnicy walka dla gwintu M6 wziolem narzynke i pomalutku do końca naciolem gwint był oczywiście trochę płytki ale był nowa nakrętka nowa podkładka klucz dynamometryczny bo ja mam problem z wyczuciem siły i zawsze coś urwę :/ w miejsce starego uszczelnienia pompy weszła wkładka z reperaturki wklejona na klej zrobiłem od naprawy 250 km i jak na razie jest ok w dekiel pompy wody zamontowałem zwykły oring, dobrze że są takie miejsca jak to gdzie ludzie wymieniaj się poglądami


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości