Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:19

Transport motocykla.

Wszystko pobieżnie o Honda CX500, motoryzacji, sprawach bieżących, narzędzia warsztatowe, zmiany w przepisach drogowych/ubezpieczenia itp.
 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Transport motocykla.

Post przez Edzio » 3 cze 2016, o 23:35

Czy miał ktoś styczność z takim bagażnikiem na motocykl?
Raz widziałem na autostradzie jak ktoś transporterem wiózł za pomocą takiej platformy crossa.
W ogłoszeniu na eBay'u było wystawione jako dedykowane do Transportera T5

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawi mnie jak odnoszą sie przepisy to transportowania motorka w taki sposób. Sposób montażu podobny do transportu rowerów na platformie rowerowej.
Ułatwiło by mi to wyjazdy na urlop lub dłuższe wyjazdy do polski i integracje z bracią motocyklowa.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez szopen » 3 cze 2016, o 23:39

Wydaje mi się, że nie określają tego żadne przepisy, jeśli motorek się mieści i nie przekracza to pewnie żadnych długości czy innych to pewnie nie ma żadnego problemu. Tylko że jeśli dźwiga to transporter to jeszcze jakoś to widzę, ale podpinać takie coś do osobówki to chyba już gra nie warta świeczki... jeszcze tylko kwestia tych dwóch profili i wagi 250kg która na wybojach pewnie i wzrasta do 1tony.... ciekawe na jakie obciążenie jest ta platforma...

edit:
ale jeszcze tak przy okazji.. nie uważam że jest to coś ułatwiającego życie. Kross jest lekki, wazy 100kg, jak jadą sobie pojeździć to dwóch chłopa wrzuca na platformę i eja... a CX? wrzuć go tam... chyba że jakiś najazd boczny, odpalić silnik i nim wjechać. Dlatego uważam że niskopodłogowa przyczepka motocyklowa lepiej się sprawdzi..

Kiedyś chłopaki zabierali ode mnie motocykl z podobną konstrukcją, bardzo lekkie, wjechali motocyklem i przypięli pasem jedynie przednie koło... i odjechali...

http://centrumprzyczep.com/pl/p/Przycze ... -750kg-/38

http://olx.pl/oferta/przyczepa-samochod ... 96Fv9.html


Obrazek

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez Edzio » 3 cze 2016, o 23:52

To jest ogłoszenie jakie znalazłem.
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 4-216-8942

Ja jeżdżę Alhabmra po lifcie . Przez wiele lat jeździłem Grand voyagerem i chce powrócić do tego samochodu, a tam tylne zawieszenie jest samopoziomujące i ciężar na pewno mu nie będzie przeszkadzał (ładowność i ciężar samochodu identyczny jak transportera.) Pozostaje kwestia wytrzymałości profili. Jak zrobili do transportera to i zrobię do Voyagera.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez szopen » 4 cze 2016, o 08:51

jak będziesz najeżdżał?

 
Posty: 304
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 17:02
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez bromba111 » 4 cze 2016, o 20:34

Wydaje mi się to bez sensu. Raz to co Szopen pisze jak wsadzić moto na to. Dwa masa to nie tylko problem ładowności auta ale również wytrzymałość tego ustrojstwa. Uważam że przyczepka jest dużo wygodniejsza.

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez Edzio » 5 cze 2016, o 11:19

Faktycznie platforma dobra dla rowerow. Zostaje zaladunek moto do samochodu lub przyczepa. Ale..
Podrozowanie z przyczepa to predkosc 70 km na godzine tylko na drogach z dwoma pasami ruchu mozna jechac z predkiscia 80 km/godz. Majac do pokonania prawie 1200km i perspektywe jazdy wiele godzin lub szybciej lecz z mozliwoscia placenia mandatow, potem droga powrotna. To wygodniej bedzie kupic po sezonie 2 moto i miec w Polsce.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez szopen » 5 cze 2016, o 11:51

taką platformę można zrobić żeby się obniżała na pneumatyce ale koszty rosną diametralnie jak i konstrukcja staje się rozbudowana..... z przyczepką może i przepisowo musisz jechać 80, ale w praktyce :) po 140 się ganiało z motocyklami.... cb radio podstawa, ale nie wiem jak z tym w niemczech...

Można zrobić również platformę z najazdem bocznym, motocykl odpalasz, jedynka, i wprowadzasz na biegu, ale będzie musiała być ona trochę szersza żeby było wygodnie.

Konstrukcyjnie to nie wiem, nie widziałem voyagera od podwozia, nie wiem na ile on jest mocny, ale na kule haku dozwolona norma to do 80kg nacisku...... tu będzie 250kg fruwać....

Ja bym poszukał podobnych rozwiązań i nie patrzył się na krosy tylko na szosowe motocykle, jeśli są w ten sposób przewożone to o wytrzymałość nie ma co się martwić, pozostaje kwestia budowy platformy z najazdem, który gdzieś po najechaniu motocyklem gdzieś się chowa, upycha...

A nie myślałeś o aucie typu Navara/Hilux/amarok??? Tam masz i przedział pasażerski wygodny jak i pakę.. rampe se zrobisz szeroką będziesz normalnie wjeżdżał bez pomagierów, położysz ją na pace motocykl przywiążesz i z głowy... to dla ciebie najlepsza opcja.

PS.
navara z przedłużoną przestrzenią na załadunek kradnie miejsce pasażerów....
Obrazek

nie wydaje się być to optymalne przy wożeniu dzieciaków.

Są wersje z pełną kabiną ale za to paka jest krótka bo tylko 155 cm

Obrazek

Czyli amerykańska myśl techniczna - półciężarówka ni w dupe ni w oko... CX ma dlugości 2185mm

Dodge Ram występuje w różnych konfiguracjach i coś by się znalazło, ale w codziennym użytkowaniu to nie wiem czy to będzie wygodniejsze niż caravan + przyczepka...

Pozostaje Ci taka opcja? Wygodne auta, szybkie, oszczędne... motocykl wjeżdża, nikt nie widzi co wieziesz....
Obrazek

Obrazek


A tu masz platforme z opuszczaniem:
http://motocarrier.pl/motomxcarrier.html

i z chowanym najazdem bocznym tak jak mówiłem
Obrazek

mocowana do ramy haka - wszystko ok tylko znowuż mówie enduro się do tego nadaje bo tym motocyklem można po prostu "miotać"
Obrazek

Obrazek

No i widać tutaj na rampie dość sporawy motocykl:
https://archiwumallegro.com.pl/hit_nie_ ... 42886.html

Obrazek

No i tutaj też z najazdem bocznym
http://olx.pl/oferta/bagaznik-platforma ... 9M8xF.html

 
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez Edzio » 5 cze 2016, o 16:59

Na tym starszym Voyagerze to jakieś moto stoi o podobnym ciężarze jak CX. Platforma ta do Transportera nie jest mocowana do haka a do podłużnic. Nie chce zmieniać samochodu by motocykl wozić. Przez wiele lat przyzwyczaiłem się do komfortu podróżowania Voyagerem i teraz VW Sharan /Alhambre to małe, niewygodne, głośne, twarde auto.

Online
Avatar użytkownika
 
Posty: 9477
Dołączył(a): 26 lis 2015, o 19:50
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez szopen » 5 cze 2016, o 17:03

to chyba windstar...

Edzio napisał(a):Platforma ta do Transportera nie jest mocowana do haka a do podłużnic.o.



ale hak jako taki jest mocowany również do podłużnic, ktoś wykorzystał jedynie ramę istniejącego haka do podpięcia tej platformy więc na jedno wychodzi...

PS.
zgadzam się co do VW, jak oni by tych aut nie zrobili to zawsze głośne taczki :) też lubuje się w vw ale niestety trzeba przyznać taki siermiężny urok tych aut.. :) Nowe modele nie są już bezawaryjne więc nie ma sensu tracić komfortu na rzecz czegoś co się i tak psuje i rdzewieje jak wszystko co jeździ w koło.. lepiej kupić sobie citroena na hydrosach...

Co do sztywności, jeśli coś jest na alu wahaczach i ma zawieszenie jak sportowe auta z lat 80 tych to będzie sztywne i miłe w prowadzeniu, w przeciwieństwie do amerykańskiego śmiecia który od lat 50tych używa tylnej belki sprężystej jako resoru..., tudzież może mieć nadal resory piórowe.... co kto lubi ale to jest miękka faja w prowadzeniu - szajs, ja np nie lubię takich aut, i los mnie pokarał bo akurat takim jeżdżę na codzień.. :)

Avatar użytkownika
 
Posty: 352
Dołączył(a): 30 lis 2015, o 20:13
Lokalizacja: Hrubieszów
Galeria: Przesłane zdjęcia

Re: Transport motocykla.

Post przez eneloop98 » 5 cze 2016, o 17:39

Z drugiej strony wyobraźcie sobie sytuacje Panowie, w ktorej ktos nie daj Boże uderza wam w tył samochodu a tam macie zawieszony motocykl... Chyba jednak bezpieczniej dla siebie i motocykla ciągać tą przyczepkę <uoee>

Następna strona

Powrót do Forum Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości